Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futóversenyzők! Szerintetek a...

Futóversenyzők! Szerintetek a 7 km 36 perc alatt már jó? Lenne esélyem, ha még bele adok elsők között lenni?

Figyelt kérdés

Még van vagy 20 napom a versenyig. Eddig is futottam, de kevesebbet.

Úgyhogy most először futottam ennyit, eddig is versenyeztem, de mindig csak rövid távon 3 km-t. De már felnőtt korcsoportnak ilyen táv nincs.

Még igyekszem sokat edzeni. A saját kisvárosomban lesz ez a verseny, jó lenne elérni eredményt.

Akik nagyon jó sportolok letudnák írni nekem, hogy mennyire csökkentsem az időt hogy esetleg lehessen esélyem az elsők között lenni? Ti mennyi alatt futjátok le ezt a távot?

Felnőtt vegyes csoportban indulok.

20L



2018. márc. 12. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy hányadik leszel, az nagyban függ a mezőnytől is. Előkerülhetnek olyan emberek is, akik a 7 km-t lefutják 22 perc alatt, jöhetnek olyanok is, akik 28 perc alatt. A 36 perc nem valami jó idő. De ha nem lesznek sokan, vagy nem jönnek erős emberek, akkor bármi történhet. Te mindenképp menj, és hozd ki magadból a legjobbat, legalább futsz egy jót, és fel tudod mérni, hogy hányadán állsz a dolgokkal.

Én edzésben, rápihenés nélkül a 7 km-t fél óra alatt tudom lefutni, de én hosszútáv futó vagyok, és 42 éves férfi. tehát nem erősségem az ilyen rövid távok.

2018. márc. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2018. márc. 13. 08:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen.


A 13-14 éveseknek az élmezőnye is fél órán belül futják.


Viszont az ilyen kisvárosi futóversenyen nem annyira versenyzők szoktak indulni. Köznépfutásnak, vagy futófesztiválnak hívom az ilyeneket, nem is versenynek.

2018. márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
illetve én, igaz, fiúként futottam a 12 km-t 4 perces átlagerzekkel 13-14 évesen... a 7-et meg olyan sacc/kb. 26-27 perc körül, bár ilyen kisvárosi futóversenyeken azzal az idővel már a felnőtteket is lenyomtam (akik meg ha valódi futóversenyzők lennének, nem hobbifutók akkor 23 perc körül futják le... )
2018. márc. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért ne túlozzatok már. 7 km-t fél óra alatt nagyon kevesen futnak le még férfiak is. 36 perc az egy lánytól teljesen jó idő, azzal már élmezőnyben lehet végezni. Nézzétek meg a Midicitta eredményeket.


[link]


Válasszátok ki a 2016-os 7 km-es versenyt mondjuk és a női nemet. kb 2700 futóból az első 5 volt aki 30 percen belül futotta, de egy 36 perces idővel már az első 40-be lehetett kerülni, tehát jobb lennél, mint a versenyen induló nők 98%-a.


Egy vidéki kisversenyen, ahova nem is mennek el komolyabb futók, simán lehet jó helyezést elérni 36 perccel, bár dobogóra kicsi az esély, mert mindig van pár keményebb arc a mezőnyben, akik valószínű 35-ön belül lenyomják.

2018. márc. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!:)

Jól esik amit írtál utolsó:) Akkor még járok ki futni addig párszor hát ha sikerülne 30 percre letornázni az időt. :) !!! Vagy esetleg az alá még. :)

Biztos hogy tudnék jobbat is futni, mert ez volt az első, meg minden körnél írogattam a jegyzetembe hogy hanyadikat futom:D

És az 17x kicsit lassított a tempómon :) mert futás közben sokan mondják hogy olyankor kikapcsol az agyuk nem gondolnak semmire, de én pont akkor kezdek el filózni az életemen, hogy mik a terveim vagy hogy mit kell tanulnom vagy mi legyen a vacsi:D szóval muszáj felírnom hanyadik körnél járok:D

De a versenyen ez már nem lesz. :) viszont cserébe dimbes dombos kicsit.....

:D

2018. márc. 14. 21:50
 7/8 anonim válasza:
Szia. Szerintem a 36 perc még vidéken sem jò az élmezőnyhöz, mindenképpen 35 alatt kell fusd és ha nem indul sok jó futó akkor talán .
2018. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért a 30 percet ne hajtsad annyira, mert az tényleg már komoly szint, nem fog egyik napról a másikra sikerülni és csalódott leszel esetleg (vagy ha mégis, akkor szupertehetség vagy, végül is miért ne lehetnél). De egy 35 percet, vagy kicsivel az alatti eredményt kitűzhetsz célul, az már ugye 5 perc alatti km átlag, lányok között kifejezetten gyorsnak számít, de pasiktól se rossz.
2018. márc. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!