Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás térdfájdalommal?

Porcelain Heart kérdése:

Futás térdfájdalommal?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni futni, de mostanában sokszor fáj az egyik térdem, amikor leguggolok. Amikor szobabiciklizem (nem sokat) azt szoktam érezni, hogy kicsit fura ez a térdem, akad, és egy idő után kattan is egyet. Ártalmas lenne ha elkezdenék futni, vagy esetleg segítene rajta? (elég mozgásszegény életmódot folytattam mostanában)

2018. márc. 14. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Felkészületlen izomzattal és ízületekkel nem szokás futni,csak ha valaki direkt kárt akar tenni magában.Guggoló és vádli edzést csinálj saját testsúllyal két-három hónapig és ha már kellően bejáratódott az ízület és az izomzat már képes csillapítani a futás okozta becsapódást,akkor lehet elkezdeni egy kezdő kocogó edzést.
2018. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, a futás a leginkább megterhelő sportok egyike, teljesen kezdőknek én sem ajánlanám. Helyette inkább biciklizz akár szobában is, de szerintem szabadban még

jobb. Ha már elért az állóképességed egy bizonyos szintet, akkor meg lehet próbálkozni a futással, aztán majd úgyis látod/érzed, hogy mennyire megy. Eleinte valószínű ott is lesznek kisebb-nagyobb lábfájdalmak, de idővel ahogy a szervezeted hozzászokik a terheléshez, ezek elmúlnak valószínűleg.

2018. márc. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget :)
2018. márc. 15. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!