Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most kezdtem kondizni, milyen...

Most kezdtem kondizni, milyen intenzitással edzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves fiú vagyok, 1 hónapja kezdtem el kondizni, jelenleg 198 centi magas, és 97 kiló vagyok.


Eddig inkább kardióztam, napi 1-1,5 órát, heti 1-2 pihenőnappal. Mellette 1 hete elkezdtem napi szinten erősíteni is, minden nap 1,5 órát karra, mellre, hátra, hasra, tehát globálisan. De hallottam, hogy ez nem célravezető.


A célom az lenne, hogy zsírt bontsak, és mellette izmosodjak is. Nem célom a testépítő alkat, csupán sportos szeretnék lenni.


2 variáción gondolkozom:

1) Heti 5 napot lejátok edzeni: 1. nap globális edzés, 2. nap kardio, 3. nap szünet, 4. nap edzés, 5. nap kardio, 6. nap edzés, 7. nap szünet.

Emellett minden edzés előtt 30 perccel megiszok egy creatine pezsgőtablettás italt, és edzések után 30 perccel, Nitro Pure protein turmixot. Majd lefekvés előtt is. Amelyik nap nem edzek, akkor csak 1 adag fehérjét innék.


Másik: Elhagyom a kardio edzéseket, és csak az erősítő edzéseimet hagyom meg, heti 3-at.


Melyik lenne a célravezetőbb?

Valami ilyesmi alkatot szeretnék elérni:

[link]


A válaszotokat előre is köszönöm. Bocsi a hosszú kérdésért. Ha van jobb javaslatotok, akkor azt is szívesen várom.


2010. jún. 10. 12:51
 1/7 Osynho ***** válasza:

Szegény gyerek anorexiás, ne ő legyen a példakép... :D Alapvető gond az, hogy az izmosodáshoz rengeteg tápanyag kell. A zsírbontás meg akkor megy végbe, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz (szénhidrát csökkentés, fehérje növelés). Szóval gyakorlatilag ellentétes folyamat. Ezért van tömegnövelés, majd a közben lerakódott felesleget a szálkásítás alatt pucolja le az ember. A fogyás és izmosodás maximum extrémül szar fizikai állapot + túlsúly mellett valószínű.

A teljes test edzés az elején még jó is, megtanulod a mozdulatokat, hozzászokik az izomzatod a terheléshez. Egy idő után azonban célszerű izomcsoportokra bontani a dolgot (rengeteg edzésterv van a neten). A kardio / aerob mozgás mehet mellette. Viszont ha ilyen kis gilisztatestű akarsz lenni, akkor kár kreatinra, stb költened (egyébként se kell még a te szinteden szerintem, pláne, hogy ez az 1 tabi edzés előtt semmit se ér).

A protein nagyon jó edzés után, persze nem ártana vmi szénhidrát is mellé, pl szőlőcukor. Lefekvés előtt viszont inkább egyél sovány túrót, mert az lassú felszívódású fehérje.

Viszont semit nem írtál a táplálkozásról! Pedig az az alapja mindennek. Amíg nincs rendben a kajálásod, kidobott pént minden kieg és időpocsékolás az egész edzés.

2010. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Először is köszi a választ.


A táplálkozásomról nem írtam, mert így is hosszú lett a kérdés. Napi 3-4 liter folyadékot veszek magamhoz. Nem eszek zsíros kajákat, kenyeret nagyon ritkán, és akkor is csak barna, ill rozskenyeret. Ebédre többnyire szárnyas húst fogyasztok, rizzsel, esetleg burgonyapürével.

Reggelire többnyire főtt tojást. Napközben Görög salátát. Joghurtot, egyéb tejtermékeket. Néha heti 1x becsúszik egy pizza, vagy egy hambi, esetleg egy tortilla :|

Edzés előtt szoktam enni egy túrórudit, mert az abból nyert szénhidrátot úgyis elégetem:)


Tudom, hogy a napi 6x kaja lenne a normális, de ebben a melegben nemigen megy. Pl ma most eszem először (4 főtt tojást), most is csak azért, mert muszáj.


Ha tudsz tanácsot adni, akkor szívesen fogadom.

Előre is köszi.

2010. jún. 10. 13:22
 3/7 Osynho ***** válasza:
Hát igen, ebben a melegben én se pusztítok annyi kaját, mint kellene, de rajta vagyok :)Ha igazán hardcore gyúrós lennék, azt mondanám, h számomld grammra a kaját (ch,fehérje,zsír). Persze ez sokaknak nem tetszik és nem is mindig megoldható, pl ha anya főz :) Viszont érdemes kipróbálni, hogy az egyes kaják mekkora súlyt képviselnek és abban a menniységben mennyi tápanyag van. Szal pl, hogy egy adag csirkemell az hány gramm és az mennyi fehérjét tartalmaz. Én már magamnak főzök és rutinból tudom, hogy mi mennyi és így kalkulálok ,de van digitális mérlegem, ha kellene. Ha egyszerre több kaját elkészítek, úgy megvan egyész napra az adag és még talán olcsóbb is, mintha szemét dolgokat ennék. Pesze ez nem a legpontosabb dolog, de nem készülök semmilyen versenyre, az edzés csak hobby (bár komolyan veszem). Fehérjéből naponta testsúlykilónként 2g körül érdemes megenni, szénhidrátból meg mozgástól, testalkattól, genetikától függően 4-5g-ot. Ezek hozzávetőleges értékek, amiket úgyis alakítanod kell a céljaidnak, fejlődésednek a figyelembevételével.Emellett fontos a jó minőségű zsírok fogyasztása is (olivaolaj, tökmagolaj, lenmagolaj, olajos magvak).
2010. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:D Hardcore én sem vagyok:D Azért kezdtem el edzeni, mert punnyadtnak éreztem magam, de, ha már csinálom, akkor megpróbálom eredményesen csinálni:) Lépek is edzeni:D Köszi a segítséget:d
2010. jún. 10. 13:37
 5/7 Osynho ***** válasza:
Jah edzés előtt túrórudi... ez jó :D Mivel elég szép darab ember vagy, ez a mennyiségű tápanyag vicc edzés előtt, arról nem is beszélve, hogy tele van minden sz@rral (cukor, színezék, tartósítószer stb). Egy jó edzéshez elengedhetetlen, hogy megfelelően együnk előtte. Anyagcserétől függ, de olyan 1-2 órával az edzés előtt érdemes vmi rendeset kajálni, ami nem túl zsíros, de jó minőségű szénhidrátot és sok fehérjét tartalmaz (pl csirkemell + rizs, ami egyébként is alap :P )
2010. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Osynho ***** válasza:
Nincsmit, jó edzést!
2010. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Kezdőknél megtörténik, hogy zsírt is vesztenek, és izmot is építenek, de nem sokáig, és nem túl sokat.

Az első edzésverzió tökéletes.

2010. jún. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!