Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás mellé kiegeszito edzés...

Futás mellé kiegeszito edzés a jobb vagy szobabicikli?

Figyelt kérdés
1 honapba a meló miatt csak kb 18 napot tudok elmenni futni. Pulzuskontrollal futok, ahszolut allokepesseg javito zonaba 1-1,5 orat. Emellett a tobbi napon szeretnék kiegesziteskent edzeni otthon, de nem tudom h a szobabicklit valasszam (amit nagyon nem szeretek) vagy inkabb sajat edzestervet allitsak ossze (hasazas, sulyzozas, emelt szintre lepegetes, guggolás...stb) zsírégetés is szempont, de ugyanannyira az allokepesseg novelese is, h vegre temposabban tudjak futni. Melyiket valasszam? A nem futos napon max 1 órám van edzeni.. nem tudom melyik lenne hatekonyabb.

2018. ápr. 23. 17:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja es azt kihagytam, h ha simán tornazom, ott is fogyelni kell a pulzust? Gondolok most guggolasra, vagy fellepesekre (utobbit kb 40 cm es magassagba lepem) es ott azert van h 140-150 a pulzusom
2018. ápr. 23. 17:37
 2/8 anonim ***** válasza:

Én súlyzóznék, mert sem a futás, sem a bicikli nem terheli le pl. a felsőtestedet... Pont nem a lábra helyezném a hangsúlyt, persze OK, ha arra is edzel.

A pulzussal én nem foglalkozom, örülök, ha mást is mozgok sétán kívül, az már csak hasznos lehet, hacsak el nem rontok valamit igen nagyon :)

2018. ápr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szobabici többnyire àllóképességet fejleszt. Az erögyakorlatok az eröt. A kettö kb 2 külön dolog. Én futàs mellé vàltogatni szoktam, néha àllóképességet, néha eröedzést
2018. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eroedzes közben mik az iranyelvek pulzus téren? Guggolas es taposas kozben eleg magas a pulzusom. Futasnal persze figyelek h jo zonaba maradjak, de mit kezdjek guggolas kozben? Nem tudok lassabban guggolni :) vagy eroedzesnel nem kell tartani a pulzuskontrollt? Sulyzozasnal mondjuk még soha nem figyeltem mennyi, de nem lehet olyan magas.. könnyű sulyokat emelgetek inkabb tobb ideig. De mostanaban fitnesszalaggal dolgozok karra. Mi a velemenyed ezekrol?
2018. ápr. 26. 12:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Erősítéskor nem kell figyelni a pulzust, illetve: nem kell szabályozni.

De igen, mindenképp erősíts futás mellett, és sztem a bringa is baromi jó kiegészítés. Legjobb ha mindegyik van egy héten :)

2018. ápr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Eröedzéseknél én sem szoktam pulzussal foglalkozni, és vigyàzz, mert a bringànàl a pulzuszónàk màsok, mint a futàsnàl
2018. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat. A bicozasnal nem tudtam h mas zonak vannak.. ott mire kell figyelni? Futasnal 130-135 korul mozog a pulzusom, nalam az az allokepesseg novelo zona. Bicon mas pulzussal mozogjak?
2018. máj. 3. 18:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Létezik egy olyan, h Conconi teszt futàsra is és bicajra is. Futàson csinàltam egy pàrszor, szerintem futópadon kéne csinàld, és 300 méternél növeld a sebességet, nem pedig 200- nàl, ahogy szoktàk írni. A bicajos conconi tesztet még nem sikerült megcsinàljam, de minél hamarabb meg akarom csinàlni.
2018. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!