Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány gyakorlatot érdemes...

Hány gyakorlatot érdemes végezni egy-egy izomcsoportra?

Figyelt kérdés

Teremben látom, hogy van egy csomó gép pl. mellre, gondolom nem érdemes mindengyiken "végigmenni"... Hány gyakorlatot érdemes csinálni egy-egy izomcsoportra?


Előre is köszönöm!:)



2018. máj. 27. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint maximum kettőt. Kezdő koromban még "ment" a három négy is, mivel akkor még nem tudtam olyan keményen edzeni. Ha egyszer megérzed hogyan lehet úgy edzeni, hogy kilépj a tested komfortzónájából, akkor elég lesz a kettő, sőt néha csak egy.

A teremben lévő sok gép pedig ne zavarjon. Nekem is volt egy csomó, amit csak egyszer próbáltam ki. Kb mint egy gyerek a játszótéren, de aztán többet se mentem oda.

2018. máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1 gyakorlat 1 izomcsoportra? :O Az komolyan elég? De pl. mellre sima fekvőpad nem is megy minden izomrészre...


Én mellre most ezt szoktam:

- fekvőpad (3x12 - vagy amíg bírom)

- vállból kitolás (3x12 ) - felső mell izomra

- DIPS - alsó mellizomra

- Lehúzás - alsó mellizomra

- Kábeles áthúzás


Ez így 5 gyakorlat minden "részére", nem tudom... lehet igazad van a 2 gyakorlattal, de én nem fáradok el ennyitől... És ha azt vesszük, hogy heti 1x edzést modnanak minden izomra, akkor főleg nagyon keveslem ezt a 2 gyakorlatot.


De szóljon valaki ha tévedek.

2018. máj. 29. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyankor 5-6 sorozatot csinálok, növelve a súlyt bukásig. Így már nem is tűnik kevésnek, igaz?

A mellednek meg nincs alsó felső közép szélső része. Sima fekvenyomással is teljesen megedzed.

Hozok egy példát. Valaki elmegy futni, le tud futni 5km-t, majd azt mondja magának menni fog még 5. Azt is lefutja, de kb a halálán van. Majd fut még 5km-t és összeesik. Valami ilyesmi a lenyeg mikor azt mondtam valamikor elég egy gyakorlat is.

2018. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aha értem.

Ha 6 sorozat megy rá 2 gyakorlatból akkor az tényleg kb. ugyanaz, mintha én csinálnék 4 gyakorlattal 3 sorozatokat :)

2018. máj. 30. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, ha 6 sorozatot csinálok, akkor csak azt az egy gyakorlatot.
2018. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!