Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most akkor mennyit is érdemes...

Most akkor mennyit is érdemes edzeni egy izomcsoportra egy héten?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert akárhányszor olvasok ezzel a témával kapcsolatban, mindig arra lyukadnak hogy heti öt gyakorlat egy izomcsoportra bőven elég (most nyilván a nagyobbakra gondolok, hát/mell/láb). Ettől függetlenül több ismerősöm is heti 8 gyakorlatot csinál egy izomcsoportra. Ezt két edzés alatt végzik el, a két edzés közt három-négy nap pihenő telik el.

Csodák csodájára, akármennyire is nem akartam elhinni, rendesen haladnak, fejlődnek, pedig már több mint másfél éve csinálják így. Előtte próbáltak heti 1x edzeni egy izmot, próbálták a teljes testest, de ezzel érik el a legjobb fejlődést.

Kérdésem az lenne, hogy akkor ezek szerint ez az edzésmódszer is működik, annak ellenére, hogy sokan ellenzik, mert túledzésnek tartják?

Kommentekbe szeretnék értelmes, nem elfogult megnyilvánulásokat látni. Köszönöm!



2016. jún. 6. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az edzettségi szinthez megfelelően kell beállítani a frekvenciát, intenzitást és összvolument. De nem a legjobb, jobb lenne ha magasabb lenne az intenzitás és alacsonyabb a volumen.
2016. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem most volt egy olyan nap amikor szinte csak felhúzásokat csináltam, és 2 nappal ezután meg egy olyan nap amin nagyon sok húzódzkodást.


Nagyon sokat fejlődött a hátam, nem volt túl edzés.

2016. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Cortez70 ***** válasza:
Kezdőként heti 3 napos teljes testes a jobb. MAjd lehet osztani is, de sokan jobban fejlődnek ha maradnak teljes testes edzésnél. Én 4 napos osztottal edzem. Nincs kőbe vésve semmi, neked kell kikísérletezned, hogy számodra mi a jobb. De én szoktam pár havonta heti 4 napos de kétszeri osztottra váltani. Nekem ez jött be.
2016. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De súlyokban is jól haladtak előre (az egyik konkrétan most, 18 évesen elindult élete első erőemelő versenyén és harmadik helyezést hozott haza) meg kinézetre is egyértelműen látszik.
2016. jún. 6. 18:30
 5/11 A kérdező kommentje:
értem, akkor gyakorlatilag nekem kell kitapasztalni, hogy mi az ami működik? Csak mert itt néhányan már úgy értek bizonyos edzésmódszerekről hogy az a legjobb és csak azt lehet.
2016. jún. 6. 18:31
 6/11 A kérdező kommentje:
*írtak
2016. jún. 6. 18:31
 7/11 Cortez70 ***** válasza:
Legjobb nincs. Csak van sok bevált jó. Illetve számodra az adott időintervallumban legjobb.
2016. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha én edzenélek akkor tudnám mi a legjobb neked. De így nem fogjuk megmondani.
2016. jún. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor én is majd próbálgatom őket, hogy melyikkel megy a legjobban. Csak arra szerettem volna rájönni, hogy akkor ez nem olyan egysíkú, mint amilyennek beállítják.
2016. jún. 6. 18:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs egysíkúan beállítva, csak mikor jön kovács józsika, hogy csinál 5 féle izolációt mellre mégsem fejlődik akkor nyilván egyértelmű a probléma gyökere. Van ami nem emberfüggő.
2016. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!