Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok képes még...

Miért nem vagyok képes még rövidtávon sem futni? Vagy van helyette valami testhezállóbb kardio alternatíva?

Figyelt kérdés

Amikor még középiskolás voltam, mindig a futás ment a legnehezebben.

Edzetlennek nem mondanám magam, hiszem rendszeresen talajtornáztam, és a napi testmozgás is megvolt.

Órákig képes vagyok sétálni,de a futás viszont soha nem tartozott a kedvenc tevékenységem közé.

Viszont most szembesültem azzal, hogy nem ártana egy kis kardio, és rá akarom venni magam a napi kocogásra.

Talán nevetséges, de még negyed-fél km-t sem tudok elfutni anélkül, hogy megállnék, de ezt soha nem a lábaim teherbírásán miatt teszem.

Mindig el kezd fájni a torkom, olyan, mintha ott dobogna a szívem, é szinte megfulladok.

Azt tudni kell, hogy zenész vagyok, és rendszeresen kell énekelnem,nem is keveset, így nem terhelhetem túl a torkomat/hangszálamat.

De semmiképp nem akarok lemondani a sportról.

Hogyan lehetnék így jobb futó? Vagy tudtok olyan kardio alternatívát, amitől a hangomnak sem lesz baja?



2018. jún. 18. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sosem tudtam futni, kifulladtam rövid idő után, fájt a torkom, stb. Aztán elhatároztam, hogy igenis megtanulok helyesen futni. Kipróbáltam sok féle légzéstechnikát. Nekem a 3 ütemű jött be. Eleinte néztem a lábaimat, és aszerint számoltam 3 lépést, majd 1 ütemre kifújtam a levegőt. A jobb lábam előre mozdításánál beszívom, lépek 3-at, majd kifújom a levegőt. Nehéz elmagyarázni. Nézz meg pár videót a helyes futás technikájáról. Legyél kitartó, és tapasztald ki, hogy neked mi működik.

Tűzz ki egy távot, amit le kell futnod/sétálnod. A lényeg a gyakorlás, próbálkozás. Amikor kitapasztalod, hogy mi a te tempód, és ahhoz milyen ütemű légzés szükséges, könnyű lesz, és élvezetes a futás.

2018. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Edzőtermi verzióban, futópad helyett nekem az ellipszis jött be. Futópadon minden bajom van percek után, ellipszisen elvagyok 40-50 percet, de tovább is menne, ha akarnám.

Esetleg kerékpározás?

2018. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
61%
Ha ennyire nem bírod a futás az gáz, persze ha 70 éves vagy akkor elfogadható. Sajnos ez összefügg a keringéseddel, a szíveddel és sok mindennel. Talajtorna, konditerem semmit sem ér. Az sem normális, hogy egy kis lihegéstől a torkod kikészül. Nincs valami egészségügyi problémád? Én kivizsgáltatnám magam alaposan.
2018. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A fájó torok mellett még szédülni is szoktam, illetve néha még fáj is közben a fejem.

Alapvetően hiperglikémiás vagyok. Magas a vércukorszintem, így csak alacsony glikémiás indexű ételeket ehetek.

Más egészségügyi problémám viszont nincs.

Anno csak étrenddel fogytam le több, mint 20 kilót, amikor beállt rendesen a cukrom.

Viszont nagyon csúnya kinyúlt bőr maradt a hájam helyén, amit kardióval lehetne leginkább orvosolni (meg persze műtétekkel, de azt csak végső esetben vetném be, ha tényleg nem segít semmi), illetve az egészséges is jót tenne egy kis ilyen fajta mozgás minden nap.

2018. jún. 18. 15:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Az úszás nem játszik? Sokkal jobb lenne az ízületeidnek is, és a "felesleges" bőrtől is hamarabb megszabadulhatnál. De a tempós séta is jó kardió. Reggel, este 30 perc fel se tűnik, mégis lesz hatása.
2018. jún. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A futás a legnehezebb kardio sport, tehát érthető, hogy kezdőként nehéz, de azért az valóban nem normális, hogy fél km-t sem tudsz lefutni. Próbáld meg lassabban. Sokan azt a hibát követik el, hogy azt hiszik csak az a futás, ha kiköpik a tüdejüket. Erre jó amúgy a pulzusmérő óra, ha magadtól nem tudod megítélni mennyire ró nagy terhelést a szervezetedre a mozgás, a pulzusodból kiderül. Olyan tartományban kell edzeni, ami mondjuk a max pulzusod 75-80%-a és nem fogsz kifulladni fél perc múlva. Amúgy a kerékpározás jóval kíméletesebb sport, tehát kezdhetnéd akár azzal, aztán ha már felépítettél némi állóképességet, jöhet a futás, szép fokozatosan növelve a tempót.
2018. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!