Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyereggel vagy szőrén jobb...

Nyereggel vagy szőrén jobb megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy jobban érezni a lovat szőrén meg minden. Viszont nem érzem magam úgy biztonságban. Szőrén ügettem és megvadult alattam a ló. Nem lehetett irányítani és nem tudtam magam fenttartani. Igazából ez a legnagyobb problémam hogy nem tudok semmibe kapaszkodni. De mindenki azt mondja hogy szőrén jó tanulni meg jó lesz az egyensúlyom, meg biztos ülésen. De a ló megérzi ha félek... Szóval most megyek egy új lovardába ahol nyereggel tanulni? Ugye nem rossz választás?
2018. aug. 12. 22:31
 1/3 anonim válasza:
Szia! Szerintem a legjobb, ha voltizs hevederben tanulsz meg lovagolni, hisz akkor érzed a lovat, ugyanolyan jól kialakul az egyensúlyod a lovon, de mégis van mibe kapaszkodni. Ha nyeregbe kezdet, ott is megtanulod, de mivel abban könnyebben fenn maradsz a lovon, ezért később nem leszel szőrén olyan stabil. De a mondás igaz: "Aki szőrén megüli a lovat az mindenhogy megüli a lovat." Ennek ellenére kevesen tanulnak meg szőrén lovagolni egyből :) És ha neked az megnyugvás, hogy új loviba mész akkor menj:) De semmiképp ne félj annyira, hogy a ló is megérezze, persze nem baj ha van az elején benned egy kis tartás. Még bennem is van pedig tizen éve lovagolok ás lovam is van :) remélem tudtam segíteni
2018. aug. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Már voltam 2 alkalommal és imádom😍
2018. aug. 21. 22:50
 3/3 anonim válasza:
szuper! Csak így tovább és ne add föl, legyél kitartó!
2018. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!