Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kungfu vagy karate?

Kungfu vagy karate?

Figyelt kérdés
Pontosabban Wing Chun kungfu vagy Kjokusin karate? Ez a két harcművészeti stílus fogta meg az érdeklődésem. Nem arra várok választ, hogy jó az egyik és rossz a másik, hanem akik ismerik valamelyiket vagy akár mindkettőt, miért azt választanák amelyiket (melyik mit fejleszt, "miben jobb").

2018. aug. 30. 22:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Azért kötök beléd mert kamuzol pl a karatéddal :D Először kb 2 év , jún 28-án azt írtad hogy + 3 év stb :D Visszakeressem a válaszaid és bemásoljam őket ide ? :D Meg hogy a láncütéseddel vertél el egy 5 éve boxoló ipsét :D
2018. aug. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Mint most is írtam pár év 2-3 év nem tudom pontosan, hogy mennyi, régebben volt. A boxolós esetemért, meg nem fogok senkinek magyarázkodni, mert már elegem van. De kíváncsi vagyok, hogy te milyen tanácsot tudnál ajánlani a kedves kérdezőnek, vagy akár miben tudnál velem a mostani kommentemmel kapcsolatosan VITATKOZNI KULTÚRÁLTAN. Bár megeshet, hogy halvány lila fingod nincs az itteni témáról és csak kötöszködni szeretnél.
2018. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal hogy a wing chun sosem volt offenzív stílus ( sokan félkeménynek mondják ) . Folytassuk azzal hogy Kínában már az 1800-as évektől rendeztek kung fu viadalokat , egészen a második világháborúig , itt indultak chun-osok is és felsültek állandóan . 80 % kb kéz ezt aláírom . De hogyan is hárít ? Sok védése kétkezes amivel nyitva hagyja magát , tricepszből dolgozik tehát túl közel kell merészkednie az ellenfélhez . Ugyan van benne dinamika de semmi kitérés , csak megy a maga útján ami könnyen kiszámítható . Kb mint egy marionett .


Térjünk ki a mesterre Ip Man-ra , egy láncdohányos ópiumfüggő volt , na ő aztán akkor tényleg létrehozhatott egy olyan rendszert ami hatékony .

Ennyi erővel a részeg Kálmán bától is kérhetünk leckéket .


Folytassuk a legendával Bruce Lee-vel . Ő is tanulta és láss csodát az Egyesült Államokban szét is kapták . Ezután kezdett boxolni , thai boxolni , judo-zni stb


Oktatása . Nem fejleszt rajtad semmi fontosat . Azért mert annyira pocsékul oktatják . Hiányzik belőle a sparring is .


Ugyan gyorsak , de a technikáikban kevés az erő .


Úgy még van is értelme ahogy ÍvesKöríves megírta , de másképp nincs . Tehát önmagában ergya egy dolog .

2018. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

-Aki vesenyezteti a Wing Chunt az nem normális

-Viláhosíts fel, hogy mi az a mozdulat név szerint, amiben két kézzel hárítanak, mert én ilyennek a hírét se hallottam

-3 féle kitérés is van

-Ip Man 13 évesen kezdett kung fut tanulni és még nagyon fiatalon már dolgozott a saját stíluson. És nem mindig volt ópiumgfüggő. A tudatmódodító szereknek mdg szerintem ne itt tárgyaljuk ki a hatását, de a hasonlat sem teljesen helytálló

-Reflexet, önbizalmat, kitartást fejleszt

-A LEGTÖBB helyen katasztrófa az oktatása aláírom

-Nem azért lesz egy technika jó, mert erős

2018. aug. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Dupla tok sao pl ?
2018. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
2018. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
2018. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
2018. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Mint tudjuk nem kevés a kamu stílus. Ha te ezekből indlsz ki akkor megtudom érteni az érveléseidet.

Honnan tudom hogy kamu?

Chi sau: pon sau-ból nem így nyitnak, hanrm egy egyszerű oldalra húzással. Mellesleg a chi sauban és harcban máshogy használjuk a technikákat.

Ha pedig fegyverrel támadnak az úgy is mindent megcsavar.

2018. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Miért gondolod hogy Te jobban csinálod náluk ? Milyen tanuló fokozatod van a tsun-ból ? Miből gondolod hogy nem neked tanítják rosszul és a videósok csinálják úgy ahogy a "normális" chunban lennie kell ?
2018. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!