Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kungfu vagy karate?

Kungfu vagy karate?

Figyelt kérdés
Pontosabban Wing Chun kungfu vagy Kjokusin karate? Ez a két harcművészeti stílus fogta meg az érdeklődésem. Nem arra várok választ, hogy jó az egyik és rossz a másik, hanem akik ismerik valamelyiket vagy akár mindkettőt, miért azt választanák amelyiket (melyik mit fejleszt, "miben jobb").

2018. aug. 30. 22:57
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
5. fokozatom van és elsősorban a mesterem tanításai azok amiket mondani szoktam, valamint a chi sau nem relatív.
2018. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Értelek .
2018. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Köszönöm, jó éjszakát kívánok!
2018. aug. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
72%
Hasonlóképp
2018. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

A kyo karatéval jobban jársz, mondom ezt vingcsunosként.

Idehaza nagyn kevés mester van akitől valódi működő vingcsunt lehet tanulni.

Ami szinte minden nagyobb városban megtalálható a Leung Ting szervezet, amit jobb ha nagy ívben elkerülsz, mert ott nem fogsz megtanulni semmit csak a pénztárcád bánja majd. Persze mindenki a saját kárán tanul.

Van olyan vingcsun iskola mo.-on ahol kemény edzés folyik van sparring és minden ami kell, de ez a ritkább.

A kyo átlagszinvonala sokkal jobb.

2018. szept. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Dr.goat, te ugyanazt a hibát követed el, mint a létező összes winges ember. "Az én wing chun/tsun/tzun/chung/tjun/csun-om az igazi, eredeti, valós, tökéletes, működő wing stílus, a többi kamu. A valóság az, hogy mind egy kaptafa. Ha egymás ellen vagytok, akkor lehet, hogy az az 1% különbség megmutatkozik itt-ott, de más stílus ellen teljesen lényegtelen, hogy te Leung Tinghez vagy Lo Man Kamhoz vagy Williamhoz vagy bárkihez jársz. Technikailag ugyanaz mind, ezért mindre az igaz, amit mondtam is, hogy másodlagos, kiegészítő stílusnak teljesen jók és arra is készült a stílus, úgyhogy nem kell elvárni tőle, hogy önmagában jó legyen. Önmagában akkor jók a wingek, ha edzed a kezeid rendesen és akkor utcán, önvédelemre, átlag ember ellen jó lehet, viszont tapasztalt ember ellen már nem elég. Akkor már érződik, hogy csak egy másodlagos stílus.


Mondom ezt úgy, hogy én is csinálom az ökölvívás mellett.


No, de nem akarok én idegesíteni itt senkit, befogtam, mindenki gondolja azt, amit akar, többet nem szólok hozzá.


Csak azért ezt meg kellett jegyeznem, hogy szánalmas, hogy a wingek egymást oltogatják, holott egytől egyig ugyanaz az összes.


Na, de befejeztem, tényleg, így is sokat szóltam már hozzá.


Szép estét és jó edzést mindenkinek!

2018. szept. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Van benne valami, amit mondasz Köríves, de azért van egy pár dolog amiben technikailag is különböznek SZERINTEM.

És lehet, hogy azért tudom eredményesen használni, mert más stílusokat is tanultam, de egy suttyó utcanépe ellen teljesen használható, bizonyos idő után, ez biztos.

2018. szept. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 stellaz ***** válasza:
Sparring és/vagy nélkül melyik küzdő sport hatásos? Persze ha valaki iskolapadban is meg tud tanulni úszni....
2019. aug. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!