Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Konditermi edzést helyettesí...

A Konditermi edzést helyettesíti az otthoni súlyzós edzés? ( kezdő testépítő) 18/f

Figyelt kérdés

A városban lévő konditeremnek a színvonala nagyot zuhant, elköltöztek egy kisebb terembe, ami ráadásul reggeltől estik túl van zsúfolva. A konditermi edzést lehet helyettesíteni az otthoni súlyzós edzésekkel ?



A másik kérdés: A futás javítja az állóképességet ?


2010. jún. 21. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Hát...... valamilyen szinten lehet, de sok gyakorlatot nem tudsz majd megcsinálni, mert nem lesz hozzá eszközöd.


2. Javítja, de szerintem kezdő testépítőként ahogy te mondtad, nincs rá szükséged, mivel (gondolom) az izomtömeg növelése a célod, eközben nem túl hasznos a futás.

2010. jún. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van kétkezes és egykezes rudad megfelelő mennyiségű súllyal, és valahogyan tudsz húzódzkodni, akkor a gyakorlatok 95%-át otthon is csinálhatod valamilyen formában.
2010. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én most otthon eddzegetek.

sztem lehet annyira otthon edzeni, hogy látható izmok legyenek.arra jó hogy sportos,izmos(de nem agyongyúrt)megjelenése legyen az embernek.

igaz talán nem lehet minden izomcsoportot végezni.


amiket ajánlok:

egykezes bicepszhajlítás 6x6(olyan súllyal amivel pont el tudod végezni)

oldalemelés 6x8 ,később 6x6 nagyob súllyal

előreemelés 6x8


fekvenyomást is lehet én úgy csinálom hogy fogom az egykezes súlyzót(19kg ot rápakolok)és 6x8 ban nyomom felfele úgy hogy felfekszek egy asztal szélére(nekünk van itthon régi fémtalpas dohányzóasztal,ami tuti nem fog szétszakadni)


tricepszhajlítás,én ezt háton fekve szoktam,mert igy nem terheli a vállizületet.


aztán van itthon lovaskocsi tengely,azzal szoktam még bicepszezni:)mint bicepszrúd,nameg vállból felfele nyomást csinálni.


ne feledkezzünk meg a koncentrált bicepsz gyakorlatról se.

2010. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Jelenleg magam is az otthon edzés híveként tornázgatok. Előljáróban annyit magamról, hogy előtte 8 évig konditermi edzéssel edzettem.

Legjobb fekvenyomás: 145kg

legjobb guggolás: 175kg

Legjobb felhúzás: 180kg

78kilós testsúly mellett. Erőemelésben tevékenykedtem, ezért ezek a gyakorlatok voltak a mérvadókat.


Jelenleg otthon a következő gyakorlatokat preferálom testrészenként:

Mell: tolódzodás súllyal, tárogatás,

Hát: felhúzás, húzódzkodás, egykezes evezés

Váll: Military press, oldalemelés, "madár"

Bicepsz: kétkezes hajlítás

Tricepsz: kétkezes nyújtás fekve

Láb (ezt a legnehezebb otthon megedzeni tisztességesen): egylábas guggolás súllyal, kitörés, merev lábas felhúzás

Vádli: egylábas vádli egykezessl

Has: hasprések stb.


Csuklya és alkar edzések nincsenek, ezeket a felhúzásra bízom.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ezekhez a gyakorlatokhoz is kell némi felszerelés otthon, de nem kell semmilyen drága kombinált edzőgép vagy mondjuk erőkeret. Sima kétkezes rúd, egykezesek és - mondjuk az én esetemben- olyan 140-150 kiló súly. Nem olcsó, de hosszú távon olcsóbb, mint az edzőterem valamint időt takarít meg.

Alapvetően minden edzésnek 80%-ban a szabad súlyokról kellene szólnia és nem a gépekről. A gépek remek kiegészítő eszközök, de nem helyettesítik a szabad súlyokat.

Próbáltam a fegyenc edzést is, de egy szint után maximum álloképességben jelent kihívást, de nálam izomtömeg csökkenés is jelentkezett. Magyarán mindenképpen kellettek azok a fránya szabad súlyok....

Remélem segíthettem!

2013. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!