Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az elégett kalória, vagy a...

Az elégett kalória, vagy a mozgás közbeni pulzus számít jobban a fogyásnál?

Figyelt kérdés
Mondjuk, futok 35 percet, miközben a pulzusom 150 felett van. Ez sajnos túlmutat a zsírégető tartományon. Mégis elégettem úgy 300 kalóriát. Hogy van ez a pulzussal? Már teljesen össze vagyok zavarodva.
2010. jún. 23. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
A pulzus csak egy irányadó dolog, hogy legalább mennyire kell felpörgetned, hogy hatékonyan zsírt égess. Ha egy szintnél magasabb, akkor is zsírt égetsz, csak jobban megterheled az izmaidat közben. Szóval az elégetett kalória számít.
2010. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aha, köszi a választ! Azért jöhetnek még! :) sajnos még nem megy a futás alacsony pulzusszámon. De ha kitartó vagyok, biztos eljön az az idő is :)
2010. jún. 23. 22:16
 3/4 anonim ***** válasza:
150-es pulzussal egészen biztos, hogy nem zsírt égetsz. A fölhasznált energi pedig nem 300 cal, hanem 300kcal. Ezt a szervezeted a glikogénraktáraiból fedezi.
2010. jún. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy glikogénből vagy zsírból fedezi-e a szervezet az energiaszükségletét, nem a pulzusszámtól, hanem a mozgás időtartamától függ. Először a vércukorhoz nyúl, ami hamar lecsökken, utána nyúl glikogénhez, utána pedig zsírhoz. A zsírégetés megindulása kb. 20-30 perc után következik be.
2010. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!