Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1200 kalória jó napi 2 óra...

1200 kalória jó napi 2 óra mozgás mellett?

Figyelt kérdés
Szóval napi 2 óra mozgás és 30 perc séta egész hazáig. 15 éves lány vagyok, 160 cm és 61 kg. Ártok magamnak 1200 kalóriával ? Próbáljak meg inkább 1500-at ? Hogy csináljam ? :-)
2010. máj. 10. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jó,de még nyugodtan kajálhatsz.
2010. máj. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de miért nem válaszoltok többen ? Ennyire rosszul csinálom ? ?:-S
2010. máj. 10. 19:39
 3/13 anonim válasza:
Szerintem ha ennyit mozogsz, akkor nem kell ennyire keveset enned.
2010. máj. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1350 kalóriát inkább!
2010. máj. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a sulyod így is jó! Inkább mozogj mint éhez! Ha éhezteted magad akkor igaz, hogy fogysz de a bőr is el kezd rajtad lötyögni. Nameg ha elkezdesz enni akkor rögtön vissza is jön :)

De 2 óra mozgás mellet mindenképpen jó.

Apropó: mit mozogsz abban a két órában?

2010. máj. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

19:43- most gúnyolódsz ? :-)


Én is gondoltam többre, de csak akkor tenném meg, hogyha ez az 1200 kalória lassitja az anyagcserémet és mivel nem szeretnék később megdagadni ,akkor inkább legyen 1500.....bár sokan mondták, hogy fogytak 1200 mellett, akkor most nem értem melyiket válasszam :-??

2010. máj. 10. 19:46
 7/13 A kérdező kommentje:

19:45: aerobik és boksz :-D na meg hasi gyakorlatok


Szóval szted is visszahiznék ? Ha sportolok közben akkor is ? Te mit tanácsolsz, az 1500 megfelelő lenne ?

2010. máj. 10. 19:48
 8/13 anonim ***** válasza:

kétlem,hogy napi 2 ora intenziv mozgás (feltételezem,mert nem irtad) mellett elég ennyi!akkor kellene ennyit enned kb hogy fogyj,ha egész nap ülnél..Egyébként ha nagyon akarsz akkor én javaslom ,hogy szénhidrátot és fehérjét számolj a kalória helyett,mert nem mindegy hogy 4 kakóscsigából áll az 1200 vagy 5-6 normális,teljes értékü,vegyes étkezésből.Szerintem nagyon kevés az 1200 kalória.Ezzel is vigyázni kell,ha túl keveset viszel be a, nem épül az izomzatod,de lefogysz ,majd elkezdesz 1500at enni és 1 hét alatt visszajön 3 kiló

b, raktározó üzemmódba kapcsolsz,és le sem fogysz

2010. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bizony ám, nagyon nem mindegy miből áll az az 1200-1500 kcal!
2010. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen Nagyából a te sulyodhoz és magságodhoz az a reális. nameg a korodhoz. :)

Ami gyorsítja az anyagcsrét:

Mozgás.

Hasazás (felülés, lábemelés stb)

A kalya kisadagú elfogyasztása. (sok kis adag)

Sok folyadék.

Ha esetleg nem akar lemenni a sulyodból akkor próbáld meg a hashajtót. Persze ne rendszeresen. Csak ha beállt és meg sem akar moccani :)


És akkor most elmondom, hogy miben más a koplalás és a mozgás mehanizmusa!

Ha koplalsz akkor a zsir azért megy le rólad mert a szervezet felemészti magát. Viszont a bőr megmarad, vagyis leszrajat egy rakat felesleges és csúnya bőr... Éhezéssel ráadásul azt üzened a szervezetednek, hogy vannak ilyan időszakok amikor is éhezel. Ezért a szervezet erre kezd el készülni. Vagyis: amint kajához jut azt maradéktalanul elraktározza és vissza hízod a már leadott sulyodat.


Ellenben ha sportolsz akkor a szervezeted úgy érzékeli, hogy neki most sürgősen le kell adnia a felesleget mivel az csak hátráltatja a mindenféle mozgásba. Valóban: mozgással ugyan kicsit lassabban mennek le a kilók viszont nem valószinű, hogy vissza jönnek. :) A bőrőd is feszesebb lesz (végülis ez is szempont. Nem?) Szóval mindenképpen ez az egézségesebb hozzá állás.


Amire még felhívnám a figyelmedet: ne csak a KCAL-t nézd! Hizsen nagyon sok minden van egy kajában! szénhídrát zsír (telített és telítetlen) Fehérje stb.

Lehetőleg mindíg pihenj 1-2 napot (ha nagyon szarul vagy akkor persze többet).

Én leginkább azt tudnám javasolni, hogy egy edző teremben kérd meg az edzőt, hogy állítson össze neked egy étrendet (meg persze árj is le abba az edző terembe! Ha más nem akkor szobabringázni meg felülni :) Persze gondolom a te tanárod/oktatód is tud ebben segíteni. Esetleg még amit megtehetsz az az, hogy szedeges ki újságokból étrendeket. (ha kell akor nekem vanna ilyenek :))


Nyugodtan higyj nekem! 92 kg-ről fogytam le 72 kg-re. (172 cm mellet)

2010. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!