Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem tudok lefogyni a PCO miatt?

Nem tudok lefogyni a PCO miatt?

Figyelt kérdés
PCO betegségem van. Sikerült tavaly 15kg-ot fogynom, úgy hogy elhagytam a kenyeret, illetve az összes lisztes ételt. A cukrokat teljesen kizartam az életemből, helyette eritritet használok. Bulgur-parolt zoldsegek-csirkemell-karaj-tojas-cottage cheese-sajtok-tej-tejfol-kefir-nagyon ritkán gyumolcs. Ezekből áll az étrendem. Napi 3x eszek. Kávézok, de azt is csak eritrittel iszom. Maradt rajtam meg 5-7kg felesleg, de egyáltalán nem akar lemenni. Kerekparozom, évi 5-6-7ezer km-t, attól függ hogy kap el a flow. Vajon miért nem tudok fogyni? Köze lehet a PCO-hoz? Vagy én rontok el valamit? Mit tehetnék hogy lefoggyak?
2018. dec. 31. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a PCO miatt, de hogy mit rontasz el, ennyiből nehéz megmondani. Szakemberhez kéne fordulnod, dietetikushoz, edzőhöz, és kiderülne mi a gond. Lehet, hogy már kevés a kerékpározás, és erősítened is kéne. Lehet, hogy jó kajákat eszel, de túl sokat ahhoz, hogy fogyj. Ezt így nem lehet megmondani.
2018. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy a bulgurból naponta mennyit fogyasztasz,de arra szeretném felhívni a figyelmedet,hogy a bulgur az búzából készül és magas a szénhidrát tartalma,ha még kerül hozzá egy magas zsírtartalmú sajt akkor a te esetedben ez nem túlságosan pozitív,de az is lehet hogy csak átmeneti időszak ez és a fogyás folytatódni fog.
2018. dec. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy étkezésre maximum 2 evőkanál főtt bulgur jut, és ugyanennyi párolt zöldség vagy jégsaláta. Húsból pl 1 szelet karaj vagy csmell, 1 ek tejföl.

Próbálkoztam a csökkentésével is, ha nem ettem bulgurt, pl akkor elég rossz állapotban voltam, szédelegtem, kóvájogtam a nem ettem rendesen.... akkor volt aceton a vizeletemben, pont akkor voltam vérvételen illetve vizeletmintát kellett leadnom. Ebből gondoltam éhezik a szervezetem (cukorbeteg nem vagyok), így emeltem az adagon. De semmi.

Volt egy stresszesebb időszak, akkor napi 50g ch-t sikerült enni egész nap másfél hónapon keresztül, akkor is csak 5kg ment le, ami utána természetesen feljött, ahogy megoldódtak a lelki problémák.

Egyébként 163cm vagyok és 60kg

2019. febr. 7. 10:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a pozitív hozzászólásokat.
2019. febr. 7. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!