Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futni egészséges egy tizenéves...

Futni egészséges egy tizenéves lánynak?

Figyelt kérdés
Csak mert olyan sok helyen hallom, h inkább olyan botosséta kellene, mert a futás nem tesz jót az ízületeknek... Ugye ha most futok nem lesz bajom belőle nagyobb koromban?
2010. jún. 30. 23:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

jaj, ez egy nagyon szar kifogás azok részéről akik lusták futni.

Arra nem gondolnak hogy az edzéstől az ízületek megerősödnek?

Nyilván az élsport az egészségtelen de heti 3-4* eljárni 1-2 órát kocogni esetleg szakaszosan futni az a LEHETŐ LEGEGÉSZSÉGESEBB dolog amit tehetsz a mai világban.

Maximum annyi bajod lesz hogy majd a munkahelyeden irigyek lesznek rád hogy egészségesebb vagy náluk és jobb alakod van. :P

2010. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok: ja, az viszont nagyon fontos hogy jó minőségű futócipőben járj el futni, a rossz cipő tényleg roncsolja az ízületeket.
2010. jún. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De én nem kiskaput keresek, én szeretnék futni, csak azt nem akarom, hogy bajom legyen... Amúgy csak betonon tudok futni, sajnos, és arról is azt olvasom, hogy roncsolja a lábat...
2010. jún. 30. 23:50
 4/16 A kérdező kommentje:

[link]

ilyesmi cipőm van

2010. jún. 30. 23:52
 5/16 A kérdező kommentje:

[link]

Pont ilyen cipőm van, csak hogy precízek legyünk :D

2010. jún. 30. 23:53
 6/16 anonim ***** válasza:

A betonon való futás nem lehet káros, kivéve ha eléggé túlsúlyos vagy és rossz a futótechnikád (pl. telitalpból futsz), vagy a cipőd.

Egyébként hidd el, nem tudsz annyit futni hobbiszinten, hogy bármi károd származzon belőle. :)

Ha figyelsz mindenre akkor szerintem napi 10 km-t is futhatsz nyugodtan betonon, de annál többet már tényleg csak komoly felkészüléssel.

Természetesen a legjobb a gumis futópálya, aztán a földút, de a beton is megteszi, én napi 8 km-t futok reggel és az első 4 km beton. :)

Makk egészséges vagyok. :)

2010. jún. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha komolyabban szeretnéd csinálni a futást heti többször, akkor érdemesebb beszerezned egy komolyabb cipőt.

A lényeg az hogy rezgéscsillapítós legyen az egész talpa.

Nem olcsó, márkától függően 18-30 ezer forint, de azokban tényleg olyan futni betonon is mintha vízen járnál. :)

Például: [link]

2010. jún. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hú, kösz, de amúgy most tudom, hogy eléggé idegesítő vagyok (már szinte hipochonder), de szerintem pont az van, hogy rossz technikávak futok, mert mindig mondják, hogy trappolok...

Bocsi, komolyan nem kibújni akarok a futás alól, csak megnyugodni...

2010. jún. 30. 23:56
 9/16 A kérdező kommentje:
Heh, kösz akkor asszem leadom a rendelést anyánál :D
2010. jún. 30. 23:57
 10/16 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, én is rosszul futottam amikor elkezdtem. :(

Én fogtam magam, lementem egy futóedzésre, odamentem az edzőhöz és megkértem hogy mutassa meg hogyan kell. :D

Aztán utána egyre jobban belejöttem, a helyes technikát meg kell találnod. Akkor csinálod jól, ha a futás végén nem érzel fizikai fájdalmat a lábaidban (az izomláz más persze).

Például a lábszárcsontod nem szúr, vagy a sarkad/talpad nem fáj. Nekem kb. fél évembe telt amire ráéreztem. Te is belejössz, nyugodj meg. :)


Ja, és láttál te már olyan embert akinek tönkrement a szervezete heti pár óra futástól?:D

2010. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!