Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Muay-thai (Thai-box) azt...

Muay-thai (Thai-box) azt lehet kövéren is csinálni?

Figyelt kérdés

106 kg vagyok. Utána olvastam a sportnak. Kemény edzések, mindent átmozgat. Nem kondi izmok. Van kis kettlebell, kevés súlyzó és saját testsúlyos gyakorlatok. Heti 3-szor másfél óra, edzés előtt bemelegítő kis futással kezdenek, bár azt én kihagyom az elején. Nem hiszem a térdemnek jót tenne ennyi feleséggel. 23 éves/f, ülő munka.


Kérdés.

Ahogy mondtam utána néztem. Videók. És ezek a Thaiföldiek nem az elhízást ól hïresek. Más világ, más táplálkozási szokások. Nem azt mondom, hogy nincsenek ott kövérnek, de a Thai-box sportolóink mind szálkás 65-80 kg közti férfi.

Sokan vannak Magyarországon akik ezt a sportot kövéren űzik?



2019. febr. 25. 14:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
Vannak kövér Thay box versenyzök is, ha jol kihasznalod a sulyod meg elony is lehet. Amugy meg a bmelegites nagyon fontos ,ha kihagyod attol lesz baja a terdednek! Meg megint mas kerdes,hogy bunyozni akarsz megtanulni,vagy csak valamit mozogni akarsz?
2019. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát a bemelegítést ne hagyd ki semmikép. Pont akkor sérülnél, ha az kimaradna.


Picit értelmetlen számomra a kérdésed.

Lehet nyilván csinálni, de egy éles meccsen ledarálnának. Egyszerűen nem bírnád, nem lenne erőnléted hozzá, mivel folyamatosan x kg pluszt is kéne mozgatnod.


De idővel fogynál is gondolom.

2019. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Célok: egészség, kis önvédelem

De az nem gond a térnek ennyi plusszal ha futok. Úgy tudom nem tesz jót a térdnek. 2-3 km bemelegítő futás van.

Bemelegítést nem akarom kihagyni.

2019. febr. 25. 16:13
 4/13 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint, érdemes volna a thai box mellé étrend változtatást is beiktatni . Nézz utána a szálkásító étrendnek . Ill még ha elárulnád a magasságod .
2019. febr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
184-185 cm
2019. febr. 25. 18:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha végzel mellé egy kis kardiót akkor megszabadulhatsz jópár kilótól . Vagy thai box és mellé súlyzós/saját súlyos edzés . De ahogy már fentebb írtam előbb kalóriamínuszos étrendre kellene átállnod .
2019. febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
185 centinél 106kg az azért nem olyan hű de kövér
2019. febr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
63%
Szerintem ha az is cél ,h bunyozni megtanulj,akkor tobb ertelme lenne egy kisebb letszamu eddzesre ( esetleg magan jellegure) jarni,ahol lehetoleg nincsenek nők/gyerekek ,hanem csak férfiak es van sok sparring ,mert attol tanulsz a legtobbet. Mellette meg heti 3-4 kardio eddzes,h foggy.
2019. febr. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Thaiföldiekre visszatérve.

Thai-boxban a Thai harcosok között vannak +90 kg harcosok? Hisz amit mondtam más a magasságuk, a genetikájuk, a táplálkozásuk, az életvitelük...stb az más. És a videókban ilyen 170-175 cm-nek tűnő 65-80 kg harcosoknak tűnnek. Kiváló harcosok.

2019. febr. 28. 10:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem kondi izmok? Mi a franc? Értesz te egyáltalán a témához?
2019. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!