Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a futásmód...

Mit gondoltok erről a futásmódszerről? Segít ez valamit?

Figyelt kérdés
Minden nap járok futni kb 3-4 km-t.De a végére valahogy mindig a szuszogok és a csak a számon át lélegzek.Meg akartam tanulni az orromon keresztül is, ezért a köv. csináltam (egy filmben láttam): vittem magammal 0,5 L vizet és mikor elkezdtem futni, akk a számba öntöttem, amennyit tudtam és a táv végéig ott tartottam, mikor odaértem, akkor köptem csak ki.Ez így segít valamit?
2010. júl. 4. 00:21
 1/5 anonim válasza:
hát...a szádon kéne kiengedi a levegőt,...de végülis megpróbálhatod :) ártni nem árt
2010. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tévhit, hogy csak orron kéne lélegezni futás közben! Ahhoz túl intenzív lélegzésre van szükség, és ez csak orron át túl fárasztó. Amúgy is ha az atléták ezt a marhaságot betartanák, hogy a francba lélegeznének amikor kicsit náthások, és eldugul az orruk? Márpedig enyhe taknyosság még nem ok az edzés szüneteltetésére.


Egy tájfutó ismerősöm 13 évesen ebben a tévhitben élt, mikor megmondta neki az edző, hogy hülyeség, 3 ezres felmérő körön több mint 1 percet javított!


Egyébként a helyes futólégzés ha szájon lélegzel, de közben az orrodat sem zárod el, ezért ott is jön ki és be a levegő lélegzéskor.

2010. júl. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

szal kakit sem ér...

Am kösz...

2010. júl. 6. 00:23
 4/5 anonim ***** válasza:
a testnevelő tanárok úgy mondják hogy orron be szájon ki hogy rekeszizomra vedd a levegőt, de nekem ez a módszer nagyon fárasztó.. nekem nagyon jó az állóképességem de addig veszem az orromon a levegőt amíg csak tudom kb 3 kilóméter után kezdek lihegni. ha számon veszem a levegőt hamar elfáradok...
2010. júl. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, én is.Azért próbáltam ezt, mert gondoltam edzem egy kicsit az orromat.Hátha jobban fogok tudni levegőt venni az orromon.
2010. júl. 6. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!