Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez az edzésterv jó szerintetek?

Ez az edzésterv jó szerintetek?

Figyelt kérdés

Fogyás céljából kezdtem el mozogni nemrég, az étrendemen is változtattam (kristálycukor, fehér liszt/kenyér, olajban sült kaják és édességek kizárva (vagy csak elvétve) ezek helyett ha muszáj akkor barna nádcukrot vagy mézet, barna kenyeret, teljes kiőrlésű lisztet és olíva olajat használok, de nem sokat.)

És jöjjön a lényeg.:D

Nem vagyok szakértő, csak annyit tudok, amennyit innen-onnan netről össze tudtam szedni ezzel kapcsolatban, úgyhogy azért kérek segítséget.

Hétfőn, kedden és szerdán 30 perces szobabicikli közepes intenzitással, csütörtök és péntek erősítő edzés, szombaton pedig tervezek még egy lazább edzést csinálni, pl. jógára gondoltam. Vasárnap pihenőnap. Ez így jó?

Szeretnék viszont néha elmenni futni is, de nem tudom, hogy az nem lenne sok? Majd később, ha edzetebb leszek? Vagy mikor érdemes?

(20/L, 173 cm vagyok és nem tudom pontosan hány kg, de 80 körül lehetek)



2019. márc. 28. 19:25
 1/2 anonim válasza:

Kardioval kezdj mindenképp.

Tehát a bicó jó ötlet, de túl unalmas. Inkább több féle gyakorlatot végezz.

Pár pl.: (Bicó, futás, séta, guggolás,

aerobik gyakorlatok, ugrálások, ugrókötelezés, kocogás,

esetleg hasprés, plank, lépcsőzés)

Egy napra minimum két féle gyakorlatot válogass össze. 20-20perc-et nyugodtan szánj rá.

És kedd, csütörtök, vasárnap nyugodtan lehet pihenő nap az elején. Heti 3-4 edzés bőven elég. Inkább az étkezésre figyelj.

Ha van lehetőséged menj el konditerembe, vannak klassz gépek. Ha már lesz rutinod, fogyás után mehet az erősítés. Izmosodhatsz, formásodhatsz.

2019. ápr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Erősítés is belefér heti egy, ha bírod. És az jó dolog, hogy elhagyod ezeket a kajákat. Jóga nem sokat ér, de nagyon jól megnyugtat, kellemes lehet számodra.

#1.

2019. ápr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!