Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fejleszteni az...

Hogyan lehet fejleszteni az ugrálóképességet? (mármint, hogy magasabbra tudjak ugrani)

Figyelt kérdés
(14/l)
2008. nov. 10. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én fiu vgyok és pont egy éve csináltam ezt, de nagyon kemény. 1 hónapot csináltam aztán már nem volt rá időm. de már az is javitott az ugrásomon, meg a futásomon is.

2008. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia, bocsi, hogy belekérdezek a kérdésedbe, de az előző válaszolótól szeretném megtudni, hogy mennyi időbe telik ez az edzés naponta? és tényleg hatásos? mennyire?

én röplabdázom, úgyhogy nekem is kell "rugófejlesztés" erősen... Azon gondolkodom, hogy én is elkezdem ezt csinálni, jól hangzik...

Mi edzésen a rövidebbik oldalára állított zsámolyokkal végzünk gyakorlatot (4 v 5 db zsámoly felállítva egymás mögé oszlopban, ha egyszer végigmész ezen, az 1 sorozat, és ebből kb 40) meg lépcsőzés, medicinlabdával ugrálgatás... ezek a gyakorlatok is a súlypontemelkedést javítják, de otthon kevésbé megoldható:)

2008. nov. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

naponta 30-40 perc ha jól emlékszem, de hétről hétre egyre több. a szériák közt kötelező pihenő is van az is idő. Én igazából azért nem tudtam folytatni, mert kosarazok és ha edzés előtt csinálom, akkor eddzésen leszek fáradt, ha utána akkor meg nem tom megcsinálni mert fáradt vagyok. Meg eddzés után sokszor volt olyan hogy megyek fel a lépcsőn és egy kicsit megrogy a lábam. érdekes volt.

Az eredmény 1 hónap után az volt hogy lényegesen gyorsabb voltam és a suli magasugrócsapatába is bekerültem, amire eddig esélyem nem volt. Már a gyűrűt is meg tudo ütni.

2008. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszi szépen!
2008. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ezt jól megbeszéltétek :) köszi amugy a válaszokat :P puszi
2008. nov. 10. 22:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Én egy olyan változatot mondanék illetve kettőt,amiket látni szoktam a teremben a hasonló képességek javítására:


Hack-guggoló gépen guggolás plusz a végén ugrás. Tehát leguggolsz, majd ahogy jössz felfelé tempósan, ugordj! Mindezt súllya. Tutira bejön.


Második lehetőség: guggolás kicsket, lehetőleg nagy súlyokkal.

2008. nov. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit belinkelt az első válaszoló az nagyon jó!!! Én térdsérülés miatt hagytam ki 1-2 évet Taekwondoból, ezért sajnos eléggé legyengült a lábam és a "rugóim" se a régiek.:( De ettől az edzéstervtől nagyon sokat fejlődtem és kezdem visszanyerni a régi "rugóim".:D Úgyhogy ajánlom minden olyan sportot űzőnek, akinek elég nagy hangsúlyt kell fektetnie az ugrásokra!;)
2011. ápr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
hát én azóta a gyűrűket tépem rendesen:D (kosár)
2011. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!