Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tánc (Hip-hop) vagy az úszás...

Tánc (Hip-hop) vagy az úszás a hatékonyabb sport?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan 1 éve táncolok, ezelőtt meg 2 évig rendszeresen jártam úszni. Sajnos a gerincferdülésem miatt abba kellett hagynom (pontosabban a kezelések miatt), amit végül helyre sikerült állítanunk és végül nem tértem vissza úszni. Az osztálytársaim miatt vágtam bele a táncba.

Mostanában azt vettem észre, hogy egyre többször fáj a hátam. Lehetséges hogy azért, mert nem erősítek rá? Hiszen a tánc nem igazán a hátizomzatot erősíti. Az iskolában tartanak minden évben ingafutást, amikor még úsztam, majdnem meg lett a 60 oda-vissza távom, most meg kb. 40-nél már meg akartam halni. A tüdőm valahogy nem bírta. Pedig edzett vagyok, tánc mellett szobabiciklizek is, de valahogy a tüdőm nem bírja. Ez is az úszás elhagyása miatt van?

Lehetséges, hogy csak bebeszélem magamnak ezeket? Eddig még nem igazán vettem észre a változásokat.

Ezek alapján az úszást jobbnak vélitek, mint a táncot? Ti melyiket választanátok, a jó társaságot, vagy az egészségesebbé tevő sportot?

Remélem érthetően írtam le a gondolataimat^^'

Előre köszönöm a válaszokat!:)



2019. ápr. 11. 21:32
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Uha, nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)
2019. ápr. 16. 06:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!