Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kezdjem a fogyast?

Hogy kezdjem a fogyast?

Figyelt kérdés

Szeretnek lefogyni de nehezen megy... körte alakom van szóval ha hizok akkor a combomra meg a fenekemre megy.(meg néha alhasra is)

Nagyon szeretnek fogyni mert zavar hogy nem állnak jol a rovidnadragok.. hogy kezdjem el?

(Majdnem hogy csoki függő vagyok de arról már kezdek leszokni de fogalmam sincs hogy álljak neki tovább)



2019. ápr. 24. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak egészséges kaját egyél,fehérje előnyben. A csoki se káros kis mértékben,sőt..

Edzés(hogy hogyan?Erről találsz infót bőven)

- káros szenvedélyek mínusz

- Káros ételek,italok mínusz (energy drink helyett kávé, E-s anyagokban dús mérgek helyett tojás rántotta...

Kalóriabázist tudom ajánlani. Heti 0,5-1kgnál úgy tudom nem érdemes többet fogyni,mert gyorsan fogyni káros, és nem ez a cél,ja meg nem árt ha nem esik útba sem.

2019. ápr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jo rendben, a karos szenvedelyekkel mint kávé vagy ilyesmi nem lesz bajom mert sosem ittam vagy ettem ilyet csak csokit. De arról le állok, és csak kis mértékben lesz akkor. Köszönöm a valaszod!

Marcsak attól felek hogy ha elmegyek edzoterembe akkor tuti hülyének neznek mert kezdő vagyok.. :( szeritned?

2019. ápr. 27. 10:05
 3/4 sportember11 ***** válasza:

Szia! A fogyáshoz az egyetlen út az életmódváltás. Mivel csak így lesz fenntartható és így érheted el, hogy életed további részében ne legyen gondod a súlyoddal és az alakoddal.


A cukros dolgokról pedig le kell mondani. Igen, ebbe a csoki is beletartozik. Az egészséges ételek felé kell fordulni, be kell építeni a rendszeres mozgást fokozatosan a mindennapokba. Ez egy folyamat, ami százszorosan meghálálja magát és nemcsak fizikailag, de mentálisan is rendberakja az embert.


A fogyásnak pedig így állj neki:

1. Dobálj ki otthonról minden cukros kaját, üdítőt, édességet, nassolni valót, chipset, ilyeneket.

2. Vegyél sok zöldséget, gyümölcsöt és nézz ki pár könnyű receptet a neten, amik kímélő ételek. Kezdj el magadnak főzni.

3. Nézz ki valamilyen csoportos edzést a közeledben, amire legalább hetente kétszer el tudsz járni. Első körben mindegy milyen, lényeg, hogy valamilyen intenzívebb mozgás legyen.

4. Iktass be napi szinten 30-50 perc sétát vagy biciklizést. Ez lehet akár munkába/iskolába menet is.


Figyelj az adagokra! Pontosabb infót az étrenddel kapcsolatban találsz a neten. Keress rá az "Okostányér" kifejezésre. Ott mindent leírnak.


A fogyás mentális hátteréről pedig itt egy jó kis cikk: [link]


Remélem tudtam hasznosat mondani :)

2019. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm! Ez rengeteg segítség.:)
2019. máj. 8. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!