Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől fájhat a futás?

Mitől fájhat a futás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 22 éves vagyok, 180 cm és 108kg, viszont rendszeresen sportolok, kézilabdazok, ahol sokszor akár egész meccset is végig játszom. El szeretnék kezdeni fogyni, mert már zavar a súlyom, de hiába mennek el futni, egy km után fáj a sipcsontom, térdem. (volt elülső keresztszalag szakadasom is, de ez csak 2km után fáj, viszont utána járni is alig tudok.) A környéken csak betonon van lehetőség futni. Meccsen pedig terempalyan simán bírom, jó erőnlétben vagyok. Mitől lehet ez, illetve milyen más lehetőségeim lehetnek?


Köszi a választ előre is, és hogy időt szántál rám

😊



2019. máj. 4. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Betonon nem ajánlott futni, oké rajtad nagy felesleg azért nincs, ha sportolsz izomzat is van ebbe, de volt szalagszakadásod. Szerintem menj el egy gym-be keress egy jó személyi edzőt, ha fogyni akarsz fontos a kalória deficit is.
2019. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miben futsz? Aszfaltra aszfaltos, terepre terepes futócipő jó. A sportcipő, ilyen-olyan cipő káros.
2019. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj a talajfogásra, nert ha sarokra érkezel, attól fáj
2019. máj. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. A nagy súly a futásnál kiemelt kockázati tényező, mert megterheli az ízületeket és a mozgásszerveket, így könnyebben keletkezik sérülés és fájdalom. És a szív is nehezebben működik ilyen súlynál, amit még a futás is tovább terhel.


2. A betonba becsapódáskor sokkal nagyobb erő lép fel, amit csak fokoz a túlsúly, ezért jó lenne elkerülni ezt a felületet.


3. Sokat számít a futótechnika is annyiban, hogy kerülni kell az erőteljes talajba csapódásokat, amihez némileg nagyobb edzettség sem árt. Próbálj úgy futni, mintha mezítláb lennél, és kímélni kéne a talpadat az erős becsapódásoktól és az éles kövektől stb.


4. És persze fontos, hogy figyelj a tested jelzéseire, és akkor pontosan tudni fogod, mikor, hol és mennyit.


A túlsúly hátrány ugyan a futásban, de a te korodban ezt azért nem korlátnak, hanem kihívásnak kell tekinteni. Óvatosan, és az előző pontokra figyelve szép eredményt lehet elérni.


Én is 180 cm vagyok, csak 70 kiló, de már ezt is egy kicsit soknak tartom. 17 éve futok heti több 10 km-eket, főleg emelkedős terepen. Nekem két kisebb talpínygyulladáson kívül soha semmi sérülésem vagy fájdalmam nem volt. A talpínygyulladások okára magamtól jöttem rá. Én is betonfelületen lejtőn rohantam le erőteljes lábcsapásokkal, még ha rövid szakaszon is. Azóta ezt nem csinálom, és nincs semmi probléma.

2019. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!