Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdetnek napi 1 km futás...

Kezdetnek napi 1 km futás vagy inkább kocogás nagyon kevés?

Figyelt kérdés
Többet nem tudok az biztos, nagyon súlyos asztmám van, futás közben egyszer biztosan inhalálnom kell.
2010. júl. 6. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:

:S

Ez zsákucca kicsit.

1 km is több mint a semmi.De csak addig ameddig nem árt...

Egyébként nem lenne célszerű ha nem nyár közepén állnál neki futni???(Asztma nyáron a legveszélyesebb úgytudom)

2010. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy tudod, na ez az. Én tudom, hogy mikor hogyan tudom kontrollálni az asztmámat. Télen sokkal rosszabbul vagyok.


Azért köszi.

2010. júl. 6. 18:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Rendben akkor elnézést ha rosszul tudtam.Egyébként az öcsémből indultam ki.Bár neki nem nagyon súlyos.(Inkább kiskorába volt nagyon veszélyes.)De ő mindig nyáron volt nagyon rosszul és téle nsemm ibaja.
2010. júl. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fuss kevesebbet, és arra a távra gyúrj. Hosszú távon hatásos ez is, de ha csak egyszer csinálod, akkor szart sem ér.
2010. júl. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
gondolom fogyni szeretnél?! ha nem tudsz futni akkor csak intenzíven sétálj, megállás nélkül és egyenlő tempóban, jó lenne legalább egy óra.
2010. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a kondíciómat szeretném első sorban növelni, hogy jobb legyen a tüdőmnek. A napi egy óra intenzív gyaloglás megvan simán, oda-vissza gyalogolok a munkahelyemre, de nem kényelmes tempóban mert a vasúttól be kell fél óra alatt érnem a munkahelyre, délután meg trappolok a vonathoz.
2010. júl. 6. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod. Ebben a kérdésben alapvetően nem másoktól kell tanácsot kérni, hanem figyelj magadra, és a tested tökéletesen jelezni fogja, hogy mikor, mennyit, miből. De ahogy kiolvasom a szövegeidből, ez így is van.


Hát abszolút értelemben elég gyér a teljesítményed, de ez nem túl érdekes, mert csak magadhoz van értelme mérni magad. Már az is szép, hogy ilyen állapotban nem ülsz a fenekeden, hanem erőlteted a mozgást. És ha rendszeresen csinálod, akkor fogsz fejlődni. Hogy hova, meddig, azt nem tudjuk, de az örök mozgás és a fejlődés a lényeg. Fejlődni meg úgy lehet, hogy ha egy adott távot már egyre könnyebben és magabiztosan csinálsz, utána növeled a távot, és közben, ha birod, a sebességet is. Hajrá!

2010. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy gyér teljesítmény, de magamhoz mérten csinálom. Mérem a teljesítményemet, így figyelhetem azt, hogy mennyivel csökken vagy éppen nő az adott táv megtétele. Nyilván nem évekig akarok sz@ros egy kilométereket futni, de kezdetnek megteszi, főleg egy olyan embernek, aki már egy jóízű nevetéstől is úgy kifullad, hogy egyből sürgősségi inhalátorra szorul.
2010. júl. 6. 22:05
 9/9 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Szerintem lődd be 20 percet.

Minden nap kocogj 20 percet, és ahogy fejlődsz, úgy fuss egyre gyorsabban.

De mivel asztmás vagy, azért én csak óvatosan javaslom, nem értek hozzá.

2010. júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!