Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akik utálják a sportokat,...

Akik utálják a sportokat, hogyan vettétek rá magatokat a mozgásra? Milyen mozgásformát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Én világéletem utáltam mozogni, még gyerekkoromban is rühelltem az összes ilyen játékot mint fogócska, foci, röplabda vagy a táncokat stb., semmi élvezetes nem volt bennük számomra és nincs is semmi ügyességem. Az olyanok, mint pl. futás, torna pedig szintén untattak. A tesi órákat is csak végigszenvedtem. Szóval a kötelezőn kívül soha nem is mozogtam, amivel eddig így elvoltam, viszont mióta elkezdtem az egyetemet azóta nem vagyok rákényszerítve erre a kevés mozgásra sem és meg is híztam. Úgyhogy lehet, hogy célszerű lenne elkezdeni valamit mozogni, viszont abszolút nem vonz semmilyen mozgásforma és nem tudom, hogy így mégis mibe vágjak bele, mert kedvem egyikhez sincsen.
2019. jún. 14. 22:12
 1/2 A kérdező kommentje:
A futás pl. mennyire rossz? Biztos vagyok benne, hogy nem tudok futni és megdöglenék egy-két méter után, de talán még ez az egyetlen egy van, ami eszembe jut. Ezt így el lehet kezdeni és van bármi értelme? A konditermes dolgok vagy csoportos edzésekre fanyalodnék rá a legkevésbé, mert itt nem éppen olyan a közösség, amibe én is szívesen becsatlakoznék.
2019. jún. 14. 22:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyik nap iszonyatosan fájt a nyakam, mikor felkeltem. Jó, annyira nem, de azért eléggé. Kerestem a neten valami nyakmozgatós videót, amit megcsináltam. Nem mondom, hogy 100%-osan hatott, de jobb lett tőle a nyakam. Másnap, mikor nyakfájás nélkül másztam ki az ágyból arra gondoltam, hogy átmozgatom magamat, nehogy ez még egyszer megtörténjen. Elkezdtem csinálni, amit tesi órán tanultam, forgattam a nyakamat, köröztem a vállaimmal, a csípőmmel, hátra hajoltam, majd megérintettem a lábujjaimat, stb. Egy pár perc elteltével elöntötte a testemet az energia. Mintha ezzel akarta volna meghálálni a testem, hogy megmozgattam az izmaimat. Fura volt, de olyan löketet adott, hogy úgy döntöttem, másnap is megcsinálom. Aztán vettem egy tornázáshoz alkalmas szivacsot (nem tudom a nevüket, bocsi) és elkezedtem komolyabb videókat keresgélni. 10 percnél többre képtelen vagyok, de azt a 10 percet szeretem. A 10 perc utáni 1-2 órát is, olyan energikusnak érzem magam.


Mostanság olvasgattam a futásról, egyelőre csak itthon szaladgálok a lakásban, de ahogy lesz cipőm és sapkám, kimerészkedek a szabadba :D


Itt a szobában sem rögtön, izomból futni kezdtem. Általában úgy van, hogy leülök az ágy szélére, bekapcsolom a rádiót a telefonom, kicsit hallgatom a zenét, majd elkezdem mozgatni a lábfejeimet. Aztán felállok, sétálok egy-két egyenest oda-vissza, ablaktól ablakig. Majd előre nyújtom a lábamat és megcsinálok pár "kör" kitörést, majd kiegyenesedek, ugrálok néhányat a szoba közepéig aztán elkezdek lassan futni.


Ez lótrutymót nem ér így a szobámban, tudom, de én nagyon élvezem. És a szabadban lévő futást is élvezni fogom, szerintem.

2019. jún. 15. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!