Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sprint edzésterv?

Sprint edzésterv?

Figyelt kérdés

Par percre van tőlünk egy 400 m-es futópálya viszont a hosszabb távú, monoton körbe körbe futást nem szeretem. A sprint mindig is jobban vonzott. Eddig párszor voltam es pl. 10x 100métert sprinteltem. Néhány perces pihenőket tartva a sprintek között. Nyilvan még az elején vagyok nagyon. De h nez ki egy jo edesterv? Heti 3x max 4x fogok tudni menni. Kb. hány ismétlést csináljak? es hany perc pihenőt tartsak a sprintek között? Pl. 12x 100m, 2-4 perces pihenőkell?

Mellette sulyzozom, a cél a jobb allokepesseg, izmosabb lábak es persze h gyorsabban sprinteljek.


2019. júl. 8. 22:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja es szeretnék még egy 5-6 kg-t leadni es úgy tudom a sprint ilyen szempontból jobb mint a hosszabb távú monoton futás mivel jobban égeti a zsírt.
2019. júl. 8. 22:14
 2/20 anonim ***** válasza:
Ez a sprint jobban égeti a zsírt dolog honnan jön? Komolyan érdekel mert ezt olvasom mindenhol mostanában ezen az oldalon.
2019. júl. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

2: Hát onnan, hogy ez az igazság. Mivel az egy sokkal intenzívebb mozgásforma, a test legalább 3x annyira dolgozik, mint lassú tempónál. Olvass nyugodtan utána, hogy a sprintnek mennyi kiváló hatása van a testre a lassú tempójú, hosszabb futással ellenben.


Kérdező: Ahogy te csinálod most, az tök okés. Én is valahogy így szoktam, 12x100m. A körpályán az egyeneseket megsprintelem, a kanyarokat lassan kocogom, így ez egy király intervallum edzés. Annyit tennék még hozzá, hogy ezt elég heti 2x, maximum 3x megcsinálni, mert elég brutál edzés, és nem szabad túlhajtani magad ebben sem.

2019. júl. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Aha tehát anaerob tartományban azt mondod zsírból szerez energiát a szervezet és nem glikogénből. Oké
2019. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerez
2019. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2019. júl. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2019. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

[link]



"Maximal fat oxidation occurred at 54.2% maximal oxygen uptake (VO2max)."

2019. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mielőtt még belinkelnéd a hatvanhatodik cikket, előbb olvasd el a kérdést, és értelmezd. A kedves Kérdező izmosabb lábakat szeretne, és gyorsabban szeretne sprintelni. Senkit nem érdekel a lassú, hosszabb tempójú kocogás, mert az felesleges, csak izmot veszít vele az ember. Ellenben a sprinttel, ami épít is, és közben brutál mód karcsúsít. A sprintelés tanítja meg a testet a legjobban arra, hogyan kell a zsírt átalakítania üzemanyaggá, az EPOC-ról nem is beszélve. Nem fogok belinkelni ide cikkeket, mert felesleges, ezzel a ténnyel kb. az összes épeszű futó-sportoló tisztában van, úgyhogy Kérdező, nyugodtan folytasd csak amit csinálsz!
2019. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hülye, tanulj meg olvasni

"Ja es szeretnék még egy 5-6 kg-t leadni "

2019. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!