Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A kyokushin karate tényleg...

A kyokushin karate tényleg sokkal jobb, keményebb mint a shotokan?

Figyelt kérdés

2014. júl. 25. 14:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%

Basszus állandóan fel kell tenni ilyen shotokan vagy kyokushin kérdéseket?! :/


Egyébként mindkettő egy raklap fos. Magyarországon a karate iskolák 95%-a elmehet a búsbüdös pitsába, mert nem más az oktatás, mint egy japán nyelvtanfolyammal megspékelt aerobic óra.

A shotokanosok csak pattognak, mint a bespeedezett bolhák. És úgy nyernek versenyeket, hogy jóformán egymáshoz sem érnek. A kyosok pedig nem ütnek fejre, ráadásul mint a gügyék 5 centikről ütögetik egymást. Cicabunyó mindkettő!

Amúgy mindkettő életszerűtlen kocka-droid mozgásokkal vannak tele, ha sokáig csinálod a térd és könyökízületeidnek annyi, persze mindezt úgy, hogy verekedni nem fogsz megtanulni 20 év múlva sem.


Inkább ökölvívás, muay thai, savate, birkózás, BJJ, ITF TKD, Ashihara karate, Hung Gar kung-fu. Ezek azért jók.

2014. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
Szerintem mindkettő ugyan olyan kemény!
2014. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 opee válasza:
Kyokushin keményebb ,mivel ott rendesen beviszik az ütéseket/rúgásokat.Viszont a shotokanba full kontak van de itt nagyjából jelzik a rúgásokat/ütéseket ( a szépségre/kivehetőségre mennek). Kyoba sokkal többet erősítenek egy kyo dojoban sokkal több fájdalom ér ,ezért nem is szeretnek más karate stílusokból le menni kyo dojoba. Összegezve a kyo keményebb mit a shotokan(személyes tapasztalat fűz mindkettőhöz).
2014. szept. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
47%

Ezen az Andy-s mérkőzésen tökéletesen látszik, hogy a kyokushin a saját szabályrendszerében sem hatékony, más stílusok ellen. Itt Andy lényegében azért nyert, mert ő Andy. Ha lehetett volna fejre ütni, akkor a thaiföldi srác, kinyírta volna. Ja Andy-ről még annyit, hogy ő a kyo mellett TKD-t, muay thai-t és sok mást is nyomatott, nem tisztán kyo amit csinált.

Érdekes K1-ben is sok kyo-s volt régebben, ott pedig van bokszkesztyű, még is kaptak test K.O-kat. A feledzett kyo-s test az urban legend. Boksz edzésen nálunk is vannak kyo-sok, ütöttem már párat ki testen 12 unciás bokszkesztyűvel. De nem csak én mások is. Ja..az hogy egy kyo-s kibírja egy másik kyo-s 5 centikéről leadott ütésnek csúfolt valamijét az egy dolog. Az semmi. A gyaku tsuki és társai az nem ütés... az semmi.


https://www.youtube.com/watch?v=FXiMKvJvil8


Kemény mi? Ez punciharc kérem tisztelettel. XD Mint a bedurcizott ovisok 5 centikről püfölik egymást. Rúgni sem tudnak, thai bokszoló szemmel nézve az combosok, annyira siralmasak, hogy az már szánalmas, kritikán aluli.


Kyokushin: Nem ütnek fejre, nem is tudnak ütni, de még rúgni sem. Mitől is lenne ez kemény??!! Heh??! Magyar kyo... ha ez megy egy országos bajnokságon, akkor el tudom képzelni, hogy az átlagos kék-zöld-hupilila öves nagypofájú majmok mit tudnak. Kyo-soknak csak az arcuk nagy.


Jó elismerem, lehet keményebb, mint mondjuk egy shotokan, mert ott egymáshoz sem érnek. A wing tsunnál mindenképp jobb!!! De amúgy...hát.... fényévezredekre van az ökölvívástól, savate-tól, muay thai-tól, birkózástól, judótól, BJJ-tól.


Én nem bánom (sőt igazából le sem sz*rom), felőlem az kyo-zik aki akar, ha tetszik valakinek csinálja. De ez a tényeken nem változtat, a karate és azok különféle irányzatai semmit sem érnek, hasznavehetetlen vackok (ahogyan a kung-fu és az aikido is).

2014. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Ami a második videót illeti. Két filippínó majmot láttunk. Láttunk egy tapasztaltabb kárátéjost, aki sensei. És bár muay thai van a videóra kiírva, de egy muay thai technikát sem láttam itt, kick-boxot viszont annál inkább. Ettől függetlenül egyformán bénák voltak. :D
2014. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
59%

Én anno shito-ryu karatéztam öt évig, benéztem pár kyo edzésre. Power karate.... ja meg egy nagy lócitromot. Nem azt mondom, hogy a shito-ryu az jobb a kyonál, de a kyo nem egy nagy kunszt. Utána Chow Gar-t (déli-sáska kung-fu) tanultam nagyjából 4 évig. Ez sem volt valami nagy szám, de arra elég volt, hogy zöld öves kung-fusként 1. dan-os kyost szétverjek egy sparringban. (Pedig a kung-fu is lócitrom, ha úgy nézzük). Azóta thai boxolok, az első 2 év thai boxon többet tanultam, mint az összes többin együttvéve. Azóta 6. éve nyomom a muay thai-t. Jöhet ellen akárhány danos karatés, nem fogok megijedni pár fehér pizsamás kalimpáló verébtől.


Egyébként az előttem szólónak igaza van. A karate az tényleg semmi, én is csak az időmet pazaroltam vele. De konkrétan a kérdésre válaszolva. Én láttam már olyat, hogy barna öves shotokanos elvert egy 2. dan-os kyokushinost. Hogy melyik a kemény? A fene tudja. De a shotokan is és a kyo is egy falra felhugyozott marhaság.

2014. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
72%
Milyen érdekes, hogy nálunk pont ugyan ez van csak fordítva. Jó pár thay boxos megfordult már és bordatöréssel mentek ki a dojoból, mert azt hitték, hogy nagyon kemények és nagy mellénnyel jöttek edzésre. Amikor el kezdtek keménykedni küzdés közben, utánana még ők voltak megsértődve, hogy és ők sugdolóztak, hogy nem lehetne-e kicsit finomabban?! Szóval ez a nagy thay box virtus? Mind mozgás koordinációban, mind pusztakezes harcban, mind felkeményített felületben a kyosok sokkal szívósabbak, annyi a különbség, hogy ha kyos megy thay box versenyre, akkor előtte sokat kell fejre iskolázni és kesztyűzni, a test felkeményítése már adott. Ezekből az itteni írásokból sok minden kiderülhet, az itteni nagy thay boxosokról, az, hogy ha ilyeneket ír más stílusról, akkor valamit kompenzálni akar, vagy egy régi sérülés, ami miatt kiábrándultál a kyoból vagy nem érted el a célodat vagy mi a baj?! Én egyáltalán nem szólok le 17 év kyo múlttal egyetlen egy más küzdő stílust sem, mivel mindegyikből el lehet sajátítani valami újat, ami a saját fejlődésedhez hozzá tehet, akár egy foci vagy futó edzésből, vagy bármely másból. Szerintem egy thay boxal komolyabban foglalkozó igazi sportember nem szólna le így más stílust, ha annyira tapasztalt lenne, mint amennyire itt állítod magad. A kyokushin nyitott bármilyen újításra, hisz Oyama is ebben a szellemiségben alkotta meg. Vedd át a hasznos elemeket! Szóval nekem úgy tűnik, hogy az itteni hozzászólók nagyon tanulatlan kezdő, utcai verekedő nagyszájú legények, de semmiképp nem annyira tapasztaltak mint ahogy itt magukat fényezik. Ez inkább ortodox korlátozottság butassággal és nagyszájuskodással keverve! Osu!
2014. nov. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
51%

"Milyen érdekes, hogy nálunk pont ugyan ez van csak fordítva. Jó pár thay boxos megfordult már és bordatöréssel mentek ki a dojoból, mert azt hitték, hogy nagyon kemények és nagy mellénnyel jöttek edzésre. Amikor el kezdtek keménykedni küzdés közben, utánana még ők voltak megsértődve, hogy és ők sugdolóztak, hogy nem lehetne-e kicsit finomabban?! Szóval ez a nagy thay box virtus? Mind mozgás koordinációban, mind pusztakezes harcban, mind felkeményített felületben a kyosok sokkal szívósabbak, annyi a különbség, hogy ha kyos megy thay box versenyre, akkor előtte sokat kell fejre iskolázni és kesztyűzni, a test felkeményítése már adott."


Atyarúristen!!! XD Törött bordával mentek ki.... hogyne... esetleg nem hiányzott még az egyik lábuk is? Ne kamuzzál már ekkorákat ostoba kölyök! XDDD


Mozgáskoordinációról beszél egy kyo-s???!!! Na most menj a p*csába! A karate mozgásanyaga, merev szögletes, úgy mozogtok, mint a zárlatos droidok.

Rengeteg fekete öves ex-karatés van boksz és thai boksz edzéseken. Miért? Hogy megtanuljanak ütni és rúgni. Boksz edzésen a kyosok 10-ből 12-szer beszopják a fejre mért ütéseket, a lábmunkáról pedig még csak hírből sem hallottak. Boksz edzésen van olyan edzőtársam aki pontosan 23 éve kyozik, 4 danos, a nulláról kellett megtanulnia ütni! Thai boksz edzésen is vannak shotokanos és kyos edzőtársaim. Hiába van fekete meg barna övük, még a full kezdőknél is bénábban rúgják a combost.


Mellesleg, érdekes módon NINCS olyan bokszoló vagy thai boxoló aki neki állna karatézni, viszont fordítva már nem ez a helyzet. Ismerek én is vadállat wado-ryu karatést, ja a karate mellett mindössze "csak" 10 éve bokszol. 10 évnyi boksz mellett már lehet bármilyen léggörbítő stílust űzni, a selyemseggű aranypávián kung-fun át, akár a kyo-t is.


https://www.youtube.com/watch?v=ATK3PjN77CQ


A karate az csicskap*csöknek való. Soha nem lesz azonos szinten az ökölvívással (vagy savate-val, thai box-al) hatékonyság szempontjából. Miért? Mert az edzések 80%-a katázással (robottánccal) van elcseszve.

A magyar karate pedig egy vicc! BÁRKI lehet fekete öves, aki 10-12 éven keresztül befizeti rendszeresen a havi tagdíjakat és folyamatosan levizsgázgat a szivárvány különféle színeiben pompázó övekre. A végén eljut a feketéhez. Mesélték nekem karatésok(!) azt is, hogy vizsga nélkül is lehet magasabb övfokozatot kapni, elég ha csak megjelenik az egyik szemináriumon vagy nyári edzőtáboron.

Innentől kezdve a kárátéjosok befoghatják a pofájukat.

2014. nov. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
63%

"a kyos megy thay box versenyre, akkor előtte sokat kell fejre iskolázni és kesztyűzni, a test felkeményítése már adott."


Neee már!:) Menjetek már a sunyiba a test felkeményítésetekkel! Mikor még kung-fuztam én is rúgtam már bordán kyo-st, aztán össze is esett, pedig barna öves volt a srác. Thai box versenyeken hol vannak kyo-sok? Igaz régebben voltak, őket estek ki legelőször a selejtezőkön. És?


Gyerekek az ilyen ázsiai harcművészeteket el lehet felejteni, karate vagy kung-fu az csak bűvészkedés. Mellesleg azok a nagy karatésok akik 15-20 éve tolják, azok már ízületi roncsok, olyanok, mint a nyomorékok a többségének, kattog a könyöke és recseg a térde. De azért ő pofáznak arról, hogy milyen a jó mozgáskoordináció. XD


Az európai küzdőrendszereknél nincsen jobb! A muay thai ugyan ázsiai, de legalább a thaiföldieknek volt is eszük. Ők nem majomkodtak ilyenekkel, hogy bushido szellemisége, tao, chi energia, meg a többi marhaság. K1-ben az összes japán (és nem japán) karatés elvérzett. Semmy Shilt is névleg Ashihara karate mester. Ekkora méretekkel ping-pongozó is lehetne.


Ja ha már kyokushin. A kyokushin az egyáltalán nem hatékony egy valódi konfliktusban! Erre a bizonyíték maga az Ashihara karate. Az Ashihara alapítója (aki Oyama-tól is tanult!), nem tudta megvédeni magát a kyo-val dél-amerika utcáin. Utána teljesen átformálta a kyo-t, gyakorlatilag az egészet kyo-s arzenált kidobhatta a szemétbe, egy teljesen újfajta harcmodort hozott létre az Ashihara karatét. Menj le egy Ashihara edzésre ég és föld különbség, teljesen más, mint a kyo, holott "abból" jött létre.

2014. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"Semmy Shilt is névleg Ashihara karate mester. Ekkora méretekkel ping-pongozó is lehetne."


Főleg úgy, hogy amit Shilt csinál az totál thai box és kick-box. Feitosa is nagy kyos volt, aztán amit K1-ben csinált az kajakra kick-box volt.

Na és igen, talán még az Ashiha az, ami megmentheti a karate becsületét, mert a többi karate irányzatot le lehet húzni a klotyón.

Hideyuki Ashihara (az irányzat alapítója), a karatén kívül más harcrendszereket is tanulmányozott, köztük európaiakat is. Szinte nincsenek is katák benne. Sparring van full kontakt, és fejre is ütnek. Na ez azért már valami!

Innentől kezdve aki kyozik az nem is normális! :D

2014. nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!