Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A kyokushin karate tényleg...

A kyokushin karate tényleg sokkal jobb, keményebb mint a shotokan?

Figyelt kérdés

2014. júl. 25. 14:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
29%
Jól van én itt hagyom abba! :D Nincs értelme ezeknek az agymosott okinawai fehér népviseleti ruhában japánul számolgató levegőben kalimpáló gyökereknek magyarázkodni. Karatéjozzanak ha nagyon akarnak, vagy ha nagyon tetszik nekik.
2014. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
70%
A kihon az a küzdelemi technikák "eltúlzott" leképezése. Nem a kihonból következik a küzdelem, hanem a küzdelemből a kihon. A kihon , kata nagyon is hasznos a kyoban, nagyon jó mozgáskoordináció, ritmus, tempóérzék, állóképesség fejlesztő gyakorlatok. Természetesen nem kihon technikákkal bunyóznak a kyosok, mint a tradicionális okinawai karatéban, hanem a küzdelemben effektív, hatásos, leegyszerűsített technikákkal. A karate az karate, a thay box meg thay box. A karatét pontosan az etikett, a hierarchia, a technikák különböztetik meg a csak kesztyűs küzdelemtől vagy akár a focitól, mert ott abban is el lehet ám fáradni, sőt nagyot tudnak ám rúgni. Mi is kesztyűzünk, és indulunk is más stílusban versenyeken eredményesen. Minden stílus jó, a saját szabályrendszerében. Az utcai bunyó az meg teljesen más, ott nincsen stílus és nem is kell semmi előképzettség ahhoz, hogy bármilyen küzdősportost lezúzzanak. Azért mert valakinek bérlete van thay box edzésre, attól még az utcán ne érezze magát nagy biztonságban, mert ott ez nem számít.
2014. nov. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
U-tól megszoktuk már. Nem éri fel ésszel, hogy a karate nem ketrecbe való. De ez legyen az ő baja.
2014. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Senki nem állította ezt. Az állítás az volt, hogy a maga nemében bármelyik küzdősport jó, attól függ milyen stílusban és szabályban kell összemérniük az erejüket. Mindegyik alkalmazható, szabályrendszertől függően, de egyik sem tuti biztos az utcán.
2014. nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 diksamen ***** válasza:
64%
NEM TOM FIÚK ÉN KYOT IS MEG SHOTOKANT IS CSINÁLOK, MEG MUY THAI OZOK IS, SŐT AZT KEZDTEM EL ELŐSZÖR 7 ÉVE, DE A SHOTOKAN ÜTÉSEKKEL MMA SZABÁLYRENDSZERBE. FUL CONTAKTBA OLYANOKAT BE TUDOK BASZNI, HOGY KETTÉ ÁLL A THAI BOXOSOK FÜLE. AMUGY AZÉRT ÜTNEK GYENGÉN SHOTOKANBAN, MERT ÚGY AKARNAK ÜTNI KONTROLÁLTAN. AKI NEM TUD KONTROLÁLTAN ÜTNI. AZ NEM IS TUD ÜTNI IGAZÁN.
2015. aug. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 diksamen ***** válasza:
44%
AMUGY A KYOBAN MEG JÓ RÚGÁSOK VANNAK MAWASHI KAITEN GERI AZ SZÉTPUKKASZA AKÁRKINEK A FEJÉT.
2015. aug. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 diksamen ***** válasza:
A THAI BOX IS JÓ, EGYSZERŐ HATÉKONY, EGY KIS BOX CSIBÉSSZEL, BÁR EGY IDŐ UTÁN OTT MEGÁLL A TUDOMÁNY.
2015. aug. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 diksamen ***** válasza:
29%
A KÉRDÉSRE VÁLASZOLVA, A KYOSOK KEMÉNYEBBEK MINT A SHOTOSOK, DE NEM TUDNAK JOBBAN VEREKEDNI, FELTÉTLENÜL. BÁR A SHOTOSOK NAGY RÉSZE GYENGE. DE AMUGY NEM ÉRDEKEL, MERT ÉN MMA VERSENYZŐ VAGYOK, MELLETE SHOTOKAN KARATÉZOK, ÉS AMIT TUDOK HASZNOSÍTOK MMA BAN. OLYANOKAT TUDOK, PL LÁBSÖPRÉS, TÁMADÁS AKÁR 2.5 MÉTER MESSZIRŐL. AMIT MÁS NEM. AZ MEG HOGY KI HOGYAN TUDJA HASZNOSÍTANI, EGYÉNI SZOC PROBLEM, BÁR NEKEM SZERENCSÉM VOLT MERT JÓK AZ EDZŐIM.
2015. aug. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 diksamen ***** válasza:

AMÚGY HÜLYE KOMENT AZ HOGY A KARATE NEM VALÓ KETRECBE, NÉZD MEG LYOTO MACHIDÁT, HA OLYAN SZAR LENNE NEM LETT VOLNA VILÁGBAJNOK, PERSZE MOSTMÁR LEHET POFÁZNI, HOGY ROCKHOLD ELVERTE, PERSZE MERT Ő 26 ÉVES LYOTO MEG 36.

HA OLYAN FASZÁK VAGYTOK AKKOR, NEM ÉRTEM HOGY MIÉRT Ő VOLT A VILÁGBAJNOK,ÉS NEM TI. JA AZÉRT MERT TI NEM HARCMŰVÉSZEK VAGYTOK. CSAK A CSIBÉSZT ISMERITEK, TUDTOK THAI BOXOLNI, MEG BIRKÓZNI, MÉG CSAK NEM IS BJJ. NI MERT AZ MÁR TÚL TRADÍCIONÁLIS. KÉPZELJÉTEK A Z EMBEREK30 SZÁZALÉKA TUD THAI BOXOLNI, MERT AZT 2 ÉV ALATT MEG LEHET TANULNI, EGY KIGYURT TETKÓS 80 IQ S EDZŐ SEGÍTSÉGÉVEL, AHOZ HOGY FEKETE ÖVES KARATÉS LEGYÉL AHOZ, AKI TUD IS VALAMIT IGAZÁBOL AHOZ 20 ÉV SE ELÉG.

2015. aug. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
A karate, legyen az akármilyen, még mindig nem sport. Legalábbis az én szememben nem az. Lehet fiatalon versenyezni, versenyekre felkészűlni, el lehet menni ketrecbe, de az nem karate, az csak sport. Karate lényege nem az, ki tud ringben vagy ketrecben nagyobbakat ütni rúgni. Karetet mondjuk a mesterlővészekhez tudnám hasonlítani. Egy lövés, egy találat, de azért tud gépkarabéllyal is bánni, ellenben a síma lövészek nem tudnak távcsövessel bánni. Szabályok közé szorított küzdelmek nem hozzák ki a karate lényegét. Kesztyüben nem is lehet megfogni a másikat, pedig a másik megragadása a lényeg.
2015. aug. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!