Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Elfogyni látszik a motiváció,...

Elfogyni látszik a motiváció, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Egész nyáron sokat kerékpároztam, fogytam vagy nyolc kilót úgy, hogy nagyon diétázni nem kellett. Minden másnap feltekertem egy hegyre, ami két-három órába is beletellett, és a legnagyobb kánikulában is elindultam. Szeretném ezt a hagyományt folytatni, mert kéne még fogyni, de amióta korán sötétedik, és nincs harminc fok, egyszerűen nem bírom rávenni magamat. Ha nagy nehezen rávettem magamat, akkor már jó, de elindulni, felöltözni, brrr. Ti, akik ősszel is edzetek a szabadban, hogyan csináljátok?

2020. okt. 2. 11:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
100%
Felveszek egy melegebb öltözetet és megyek. Egyedül a téli mínusz fokokban húzom a számat, de akkor se sokszor mert tudom hogy szükségem van a mozgásra, szellemileg jobban mint fizikálisan.
2020. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
79%
20-30k Ft egy görgő. Felteszed rá a biciklit, benyomsz egy jó filmet és mehet a nappaliban a dolog. Télen sokan így csinálják.
2020. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:
Az agyam nekem is tudja, hogy menni kell, mert ráadásul van egy kis depresszióm, ami a kimerítő mozgás hatására javul. De a testem... az a tespedésre és a meleg szobára szavaz. A kis rohadék az szereti a kényelmet, és a testem meg az agyam harcol egymással már harmadik napja.
2020. okt. 2. 12:22
 4/67 anonim ***** válasza:
94%
A motivációhoz meg tedd fel a telefonodra a Stravát és próbálj egyre jobb lenni.
2020. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
84%
Ősszel és télen nagyon jó megérkezni egy 1-2 órás tekerésből is. Az elején fázok, mert ha kicsit sem fáznék, akkor az azt jelentené, hogy túlöltöztem. Sok ruha és kísérletezgetés kell a téli bringázáshoz, de mindeképpen megéri.
2020. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
100%

hát igen... ezen túl kell lenni.

ne legyél gyenge! ne irr írkálj, húzz el bicajozni!

én is most indulok!

igaz a boltba sörért, de legalább bicajjal! - 20 km ez is! :D

2020. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:

Vigyázz a sörrel, fel ne rázd. :D

Én meg adok a ványadt testemnek egy kávét, aztán meglátom.

2020. okt. 2. 12:54
 8/67 anonim ***** válasza:
100%

hátizsákban viszem, ott nem rázódik fel - kikísérleteztem :D


ne csüggedj, a legnagyobb profiknak is vannak hullámvölgyeik.

itt volt ez a néhány hideg, taknyos borongós nap nem csoda, hogy az ember bedepizik még jobban.

Hagyj ki néhány napot vagy 1 hetet és utána újult erővel nekiállhatsz megint.

2020. okt. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
85%

Csatlakozom a 4-hez, nagyon jó motiváció egy útvonalrögzítő app!

Akár Strava, akár Endomondo, akár bármi más...

Kitűzöl magad elé egy heti/havi célt, és azt teljesíted.


Nekem már automatizmus, hogy fél 5-kor hazaérek, már öltözöm is, és indulok. Én hegytetőn lakom, tehát hazafelé kell feltekerni. De mire rámjönne a "nincs is kedvem", már rég lent vagyok a Dunaparton, és akkor már lenyomok 25-30 km-t, mielőtt feltekerek haza.


Voltak alvási problémáim korábban. Amióta naponta tekerek másfél-két órát, úgy alszom, mint egy csecsemő! :-D

2020. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 hypno ***** válasza:
73%

(késő)Ősztől (kora)tavaszig ott az edzőterem. A jobbakban van szobabringa, ellipszis járó, futópad, lépcsőzőgép, ha kardióra, vagy zsírégtésre kell, és emberek között vagy, akikkel még beszélgetni is lehet.


Arra kell figyelni, hogy a terem ne legyeen 10 percnél távolabb a munkahelyedtől, vagy a lakhelyedtől, mert akkor az lesz a vvége hogy nem fogsz járni.


Ha ez nem tetszik, akkor a formában tartásra télvíz idején nagyon jó, ha tempósan gyalogolsz. Ideális esetben a munkahelyed kb 10 km-re van, ami tempós spurival pont elég egy napra.

2020. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!