Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Elfogyni látszik a motiváció,...

Elfogyni látszik a motiváció, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Egész nyáron sokat kerékpároztam, fogytam vagy nyolc kilót úgy, hogy nagyon diétázni nem kellett. Minden másnap feltekertem egy hegyre, ami két-három órába is beletellett, és a legnagyobb kánikulában is elindultam. Szeretném ezt a hagyományt folytatni, mert kéne még fogyni, de amióta korán sötétedik, és nincs harminc fok, egyszerűen nem bírom rávenni magamat. Ha nagy nehezen rávettem magamat, akkor már jó, de elindulni, felöltözni, brrr. Ti, akik ősszel is edzetek a szabadban, hogyan csináljátok?

2020. okt. 2. 11:00
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 Krisz85 ***** válasza:
72%
én pl 15 fok alatt nem megyek ki, görgő, közben pedig letöltött tour szakaszokat nézek, simán bírok 4 órát is így edzeni, ennyi a trükk, ha mindenképp ki akarnék menni akkor vagy sötét, vagy hétköznap görgő, hétvégén meg nappal , világosban mennék hosszúakat, hétköznap 2x2 óra görgőbe nem hal bele senki ha nem tudja megoldani a sötétben tekerést vagy nem akarja.
2020. okt. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 A kérdező kommentje:

"Akár Strava, akár Endomondo, akár bármi más...


Kitűzöl magad elé egy heti/havi célt, és azt teljesíted."


Ez is megvolt, bár én valamiért az adidas runtasticot használom. 300,400 és 500 km volt a havi cél a nyáron. Aztán gondoltam, hogy nem km-eket gyűjtsek, hanem szintemelkedést, de azt már nem tudja ez a nyomorult runtastic. :D


Spinningre is jártam, kövezzetek meg de fosok a vírustól, és csóró is vagyok jelenleg, így most kerülöm.


Jó, tudom, ezek mind kifogásnak hangzanak. Igen, talán azok is. De egy tanácsot megfogadok, kihagyok pár napot, hátha elkezd a testemnek is hiányozni a gyötrődés.

2020. okt. 2. 13:37
 13/67 anonim ***** válasza:
89%

11: pár éve én is vettem görgőt, lent a garázsban próbálkoztam vele, de nem jött be...

Nekem kell a friss levegő, a táj (még sötétben is) - nálam 5 fok a tűréshatár. :) Így kb. november végéig tudok bicajozni (45N) Ha 5 körül elindulok 5 fok fölött, akkor még 7-kor se megy mínuszba általában...

2020. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
100%

Ezer éve van görgőm, de ha nem fagy, akkor inkább kint tekerek.


44F

2020. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
Strava-n van szintemelkedős challange is kerékpározásra. Meg pl. szegmensek, privát meg publikus is, mikor egy általad vagy mások által bejelölt szakaszon rögzülnek a te és mások idejei, illetve a ranglista.
2020. okt. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
100%

amíg te itt nyihogsz hogy menj vagy ne menj és meghoztam a sörből a boltot... fordítva... :D

25 km lett, mert kerültem kicsit

majdnem elcsapott egy kockabálás kamion... a félpót szélességjelzője 2 centire ment el mellettem

aztán egy menetrend szerinti busz - legalább Credo volt, úgyhogy a mennybe kerültem volna

hazafelé szembeszél volt

és már iszom is a sört!

jó tekerést!

2020. okt. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 A kérdező kommentje:

Valaki(k) lepontozták a görgősöket. Pedig a döglésnél azért százszor jobb. Én is gondolkodtam ezen, de a lakásunk már olyan mint egy fitneszterem. Bokszzsák és fitneszlabda terpeszkedik a szobában.

Én ma nem mentem, addig nyígtam míg bejött egy munka délutánra.

A stravát akkor kipróbálom. :) Nem igazán szeretek másokkal versenyezni, inkább csak saját magammal.

Holnapra összekapom magam, jó idő lesz, és már két adag csilis babot is bevágtam vacsorára!

Jó sörözést és jó tekerést!

2020. okt. 2. 18:34
 18/67 anonim ***** válasza:
81%

Legyél magaddal őszinte! Azért nem szeretsz másokkal versenyezni, mert sehol sem vagy hozzájuk képest. Mindenki szeret versenyezni, akinek van sikerélménye. De ha ez az első teled, akkor érthető, hogy nem akarsz másokkal versenyezni.


A görgőt talán azért pontozták le, mert élményben semmi köze nincs a bringázáshoz. Edzésre, gyógytornára kiváló, de sokan nem szeretik. Tehát ha motiválatlan vagy, akkor nem valószínű, hogy a görgő jó lesz neked.

2020. okt. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:

18:

A görgővel 100%-ban egyetértek. Én ugyanígy vagyok a futópaddal, nagyon szeretek kint futni, de a futópad kizárt.


Viszont nem hinném, hogy azért ne szeretne bárki is verenyezni másokkal, mert még kezdő. Nyilván nem a KOM-okért küzdene egyből Strava-n, de hozzá hasonló kezdőkkel igen, ami épp lentről fejlődés közben tud lenni a leginkáb motiváló, relatív több olyankor a sikerélmény, mint ha már tartósan középkezőnyben lenne.

2020. okt. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 A kérdező kommentje:
Hát elég frusztráló, ha mások a többszörösét teljesítik annak amit én, még úgy is hogy lassan ötven leszek, na nem kilóban, években :) Sose tudnék versenyre kelni egy harminc évessel, úgyhogy bele se vágok. Viszont önmagamhoz képest mérni a fejlődést az több sikerélményt és motivációt adhat.
2020. okt. 3. 09:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!