Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a jó a "Minecraft" játékban?

Mi a jó a "Minecraft" játékban?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy olyan sok ember nagyon oda van ezért a játékért. Hát megmondom őszintén, hogy egyáltalán nem értem, olyannyira rossz grafikája van meg annyira pixeles a kép, hogy már zavarja a szememet.


Nem mondom, hogy csak olyan játékot lehet élvezni aminek jó a grafikája, de ezt a játékot én még jó grafikával sem tudnám élvezni.. és mégis?


Aki játszik ezzel a játékkal, az eltudná mondani, hogy mégis mi olyan eszméletlen jó benne?



2011. okt. 23. 17:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/94 he84 ***** válasza:
72%

Én is szeretem a Minecraft-ot már egy ideje. Nem vagyok a legnagyobb rajongója, de azért eléggé megszerettem. Sajnálom mindazokat, akik még hogyha nem is szeretik, nem értik meg, hogy nagyon sokan szeretik. Ettől még nem szar a játék és nem hülyék azok, akik ezt (is) szeretik! Na meg sajnos láthatóan mindenhol vannak troll-ok, akik direkt csak azért is belekötnek, nagyon leszólják, pedig vagy nem ismerik, vagy ha igen, akkor csak alig. A könyvet ne a borítója alapján ítéljük meg és itt valóban nem a grafika a lényeg, bár igazából máshol se mindig! Na de ne etessük a troll-okat, ha nem muszáj, vagyis ne törődjünk velük. Ők általában sajnos értetlenek és rugalmatlanok, legyen szó szinte bármiről. Ez egy általános tapasztalat. Persze tisztelet a ritka kivételeknek, akik mégis hajlandóak jobban átgondolni és leállni a leszóló kötekedésekkel és/vagy hajlandóak jobban megismerni a játékot további ítélkezés helyett, vagy csendben kerülni.


Eleinte nekem is fura volt pár szempontból a Minecraft, nem kezdtem el mégse leszólni. Normális esetben az ember nem leszólja, nem szarozza azt, ami neki nem tetszik és azokat se, akik szeretik azt, hanem rendesen megmondja, hogy őt ez nem érdekli, nem tetszik neki, vagy csendben nem foglalkozik vele, kerüli a dolgot.


Nekem anno az 1.8-as verzió volt az 1. Minecraft verzió, amivel játszottam. Ez 2015-ben volt, egy régi jó barátom nagy rajongója. Ő mutatta be nekem és jó néhány dologra ő tanított meg rá engem ebben a játékban, ugyanis elkezdett engem is érdekelni a Minecraft. Később játszottam az 1.9-essel, az 1.10-essel is, majd végül az 1.11-essel, ezen belül pontosabban az 1.11.2-essel. Jó ideje tudom, hogy létezik már újabb 1.12-es verzió is, de arra pár ok miatt nem szívesen váltok vagy sokáig, vagy soha. Na meg így is vannak, akik leragadnak korábbi verzióknál, mint például főleg az 1.7.10-nél. Hát én meg az 1.11.2-nél. Meg néhány mod-ot is használok hozzá.


Szerintem nem csak multiplayer-ben lehet szórakoztató(bb), hanem singleplayer-ben is. Na meg nem mindenki szeret multiban sok emberrel játszani, hanem csak 1-2 emberrel, tehát kevesebbel. Nálam 2-20 közötti emberek okésak, azért 20 felett nekem Minecraft-ban kicsit már sok lenne. Ha a multizásban valakinek az a jó főleg, hogy egymásnak meg lehet mutatni az alkotásainkat, meg hogy hogyan, mennyire haladtunk előre, azt meg lehet tenni screenshot-ok, videók készítésével is, majd megosztani azt a neten itt-ott, vagy elküldeni őket a kívánt személy(ek)nek/barát(ok)nak. Persze ettől még lehet jó a multizás is, akár emiatt, akár más okok, célok miatt is. Néha én is multiztam azzal a barátommal, aki bemutatta nekem.


Azért mondják sokan ugyanazokat a példákat, hogy ezt, meg azt lehet csinálni a Minecraft-ban, mert nyilván azok a főbb, gyakoribb dolgok, amiket szoktak benne csinálni a játékosok és mert a játék nagy részét képezik. Ettől függetlenül és ezeken kívül valóban azt csinálsz benne, amit csak akarsz.


És végül a grafikát illetően vannak hozzá különböző textúracsomagok és shader-ek, amiket le lehet hozzá tölteni. Bár nem árt hozzá némiképp jobb, erősebb gép, különben nehezen fogja bírni. De ezeken belül is a blokkalapú világ, meg egyéb maradni fog, aminek megvan az oka. Leszólás és ítélkezés helyett utána lehetne nézni! É személy szerint nem használok ilyeneket. Egyrészt azért nem, mert nem igénylem, másrészt azért nem, mert mint mondtam, használok mod-okat is, melyek egy része új blokkokat is tartalmaz. Márpedig textúracsomagok és shader-ek, főleg a textúracsomagok csakis az alap Minecraft blokkok, cuccok mintáinak módosításait tartalmazzák. Vagyis a mod-ok általi tartalmak különbözőek maradnak hozzá képest, ami kissé fura eltérés lenne. Na meg így legalább nem igazán akad.

2018. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/94 anonim ***** válasza:
81%
Komoly, hogy ez egy 7 éves kérdés, és még mindig érkeznek válaszok :D
2018. júl. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/94 anonim ***** válasza:
97%
Ja simán, azóta rengeteg változott már a játék.
2018. júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/94 anonim válasza:
Azóta meg pláne
2023. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!