Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatiksu...

Programtervező informatiksu MSc. Van értelme?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkozom azon, hogy nekikezdek a mesterképzésnek. Viszont amikor meglátom a tantervet, egyből elmegy tőle a kedvem. Azok a tárgyak, amik használható tudást adnának, azoknak az anyagait már ismerem. Arra pedig sajnálom az időt, hogy olyan dolgokat magoljak két éven keresztül, mint a jelenleg hatalmon lévő vezetés által kitalált - máshol sehol nem is létező - kurzosok anyagai. Ahogy azt sem tartom túl nagy értéknek, hogy megtanulhatom, mások szerint hogy kell megfogalmazni a típus definícióját. Ezt az időt ha arra fordítom, hogy a piac számára értékes technológiákat tanulok, akkor úgy érzem mérföldekkel előrébb lennék.

BSn-s is sz*patták a népet a Fóti-féle anyaggal, amit csak az ELTE-n tanítanak, és itt kutatják. Megkérdeztük a gyakorlatvezetőt, hogy hol fogjuk ezt használni. A válasz az volt, hogy PhD-n kutathatjuk tovább..

Tehát érdemes csak a papír miatt elvégezni a mesterképzést? Lesz később hátrányom belőle, esetleg egy magasabb pozíciónál, hogy csak BSc végzettségem van?



2020. dec. 31. 11:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Én anno elvégeztem. Szerintem mgérte, de tény, hogy lehetett volna jobb is.
2020. dec. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 kicsibarany ***** válasza:
89%

Nézd meg az álláshirdetéseket. Én még sose láttam olyat, hogy MSc-t várnak el. Viszont ilyen-olyan ismereteket és tapasztalatot annál inkább.

Max ha valamelyik multinál szeretnél vezető lenni, akkor felmerülhet hogy kéne a mesterdiploma.

2020. dec. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
16%
Annak ellenére, hogy egyetemet végeztél, a gondolkodásmódod nagyon távol áll egy művelt diplomásétól. Máskülönben tudnád, hogy nem csak a közvetlen, mindennapi munkvégzés során állandóan használt ismeretanyag a hasznos tudás.
2020. dec. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem aki nem akar még annál is tovább menni annak gyakorlati haszna nem sok van, legfeljebb a szakma iránti szeretetből érdemes menni. Mondjuk nálam az utóbbi megvan, de úgy vagyok vele hogy a szakmát szerethetem még 2 évnyi sz*pás nélkül is.
2020. dec. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
0%
A 3. válaszadó megírta a lényeget, te meg kérdező, egy akkora kutyaütő vagy, mint egy ház.
2020. dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
0%

"Mondjuk nálam az utóbbi megvan, de úgy vagyok vele hogy a szakmát szerethetem még 2 évnyi sz*pás nélkül is."


A megrendelői oldalon azért generálódik afféle igény, hogy a szakmát nem annyira szeretni, hanem inkább érteni kell. Az ugyanis számára a hasznosabb.

2020. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
78%
Ha adott a lehetőség, érdemes megcsinálni. Lehet később megbánnád, hogy nem éltél vele.
2020. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem hangsúlyoztam ki eléggé, de itt a mérlegelés a kérdés. Egy MSc nagyon sok időt elvisz, amit egyéb képzésre is lehet fordítani.

Sok éve vagyok fejlesztő, a csoportos projektfeladatokat rutinból megoldanám a kurzoson, a programnyelvi tárgyakból csak vizsgára kellene beülnöm, mert napi szinten használom a tanterv szerinti tudást. Ha nem dolgoztam volna még, akkor kétség kívül hasznos lenne, de így csak azokat a tárgyakat kellene tanulnom, amik köztudottan csak a kutatási célokat szolgálják.

Ha Te azt mondod, hogy munkavégzés szempontjából hasznos, hogy megtanítanak hogyan kell egy 3 soros kódot az ELTE tanárai által kitalált matematikai modell alapján több A/4-es oldalon keresztül levezetve verifikálni, akkor olyan buborékban élsz, hogy nincs miről beszélni.

2020. dec. 31. 12:44
 9/30 A kérdező kommentje:
Tényleg nem kötelező, nem is szeretnék az elithez tartozni. Én bőven megelégszem azzal, ha az átlag sokszorosát keresem, jó életem van, és nem csúszok le odáig, ahol te vagy.
2020. dec. 31. 13:05
 10/30 A kérdező kommentje:

Komolyan párhuzamot vontál a szakmai elit és az msc között?

Leegyszerűsítem a kérdést, mert - bár a többiek jól értelmezték - úgy látom, bonyolultra sikerült.

Van-e olyan pont a szakmai karrierútban, ahonnan nem lehet feljebb jutni, hiába van meg a tudás, mert elvárás a papír?

2020. dec. 31. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!