Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatiksu...

Programtervező informatiksu MSc. Van értelme?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkozom azon, hogy nekikezdek a mesterképzésnek. Viszont amikor meglátom a tantervet, egyből elmegy tőle a kedvem. Azok a tárgyak, amik használható tudást adnának, azoknak az anyagait már ismerem. Arra pedig sajnálom az időt, hogy olyan dolgokat magoljak két éven keresztül, mint a jelenleg hatalmon lévő vezetés által kitalált - máshol sehol nem is létező - kurzosok anyagai. Ahogy azt sem tartom túl nagy értéknek, hogy megtanulhatom, mások szerint hogy kell megfogalmazni a típus definícióját. Ezt az időt ha arra fordítom, hogy a piac számára értékes technológiákat tanulok, akkor úgy érzem mérföldekkel előrébb lennék.

BSn-s is sz*patták a népet a Fóti-féle anyaggal, amit csak az ELTE-n tanítanak, és itt kutatják. Megkérdeztük a gyakorlatvezetőt, hogy hol fogjuk ezt használni. A válasz az volt, hogy PhD-n kutathatjuk tovább..

Tehát érdemes csak a papír miatt elvégezni a mesterképzést? Lesz később hátrányom belőle, esetleg egy magasabb pozíciónál, hogy csak BSc végzettségem van?



2020. dec. 31. 11:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
A jelek és rendszerek hasznos tantárgy ahog az irányítástechnika is. Az iparban mindenhol előjön és azon kívül is.
2021. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Ne mondd már, hogy a munkád során csak gyakorlati tudást használsz :D Vagy még nem dolgozol?

Ha matekot tanítanak, aminek hatására értem és tudom mi az az interpoláció, a Bézier-görbe, akkor fogok tudni valamilyen grafikus API-val ennek megfelelő görbe alakokat rajzolni. Ez egy hasznos elméleti tudás. Ha arra tanítanak, hogy hogyan bizonyítsam be, hogy a = a + 1 "programot lefuttatva" az a megnő 1-gyel, az nem hasznos, sehol nem veszem hasznát, csak ha kutatónak állok, ami nem célom. Nem tudom mi olyan nehéz ezen.

2021. jan. 1. 22:47
 23/30 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy nem hasznos. Csak annyit mondtam, hogy ugyanannyira gyakorlati, mint egy sokadik analízis az ELTE-n.
2021. jan. 1. 22:48
 24/30 anonim ***** válasza:
83%
Az általad nehezményezett tananyagot a Szoftvertechnológia szakirányon tanítják, de nem kötelező azt a szakirányt választani. Proginfón mellette van még 2 szakirány ill. a Proginfón kívül is vannak még MSc képzések az ELTE kínálatában, Autónómrendszer informatikus és vagy 5-6 specifikus képzés mint pl. Data Science, AI, Cybersec etc. Ez utóbbiak fizetősek, de néhány államilag finanszírozott helyre be lehet kerülni, erről felvilágosítást vmelyik dékánhelyettestől kérhetsz.
2021. jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
15%

"Ha arra tanítanak, hogy hogyan bizonyítsam be, hogy a = a + 1 "programot lefuttatva" az a megnő 1-gyel, az nem hasznos, sehol nem veszem hasznát, csak ha kutatónak állok, ami nem célom. Nem tudom mi olyan nehéz ezen."


Nem arról van szó, hogy nehéz, hanem arról, hogy hülyeséget mondasz és ezt nem látod be. Ennek alapján én neked nem is javaslom az MSc-t. De úgy is az a célod, hogy megmagyarázd magadnak, miért is jó döntés megelégedni egy olyan tudásanyaggal, ami egy főiskola light szintje.

Nem lesz mesterdiplomád, na bumm. Semmi gond, kellenek a jómunkásemberek is az iparba.

2021. jan. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
97%

"Nem lesz mesterdiplomád, na bumm. Semmi gond, kellenek a jómunkásemberek is az iparba"


Nincs semmi összefüggés gyakorlatilag, nekem van egyetemi tanár munkatársam is, mellettem ül és ugyanazt csinálja, mint én. De van MSc-t végzett tesztelő is a cégnél.

2021. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Kicsit rossz irányba ment el ez az egész. A kérdésem valójában csak annyi volt, hogy van-e egy plafon pozíciók között azért, mert nincs MSc-m. Itt meg azon rugózik mindenki, hogy nekem mi a véleményem a képzésről. Elfogadom, ha mások nem így látják.

Köszönöm mindenkinek, aki időt szánt a válaszadásra! Ment a zöld kéz, ami már nem is kéz, de legalább zöld.

2021. jan. 2. 16:01
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

26:

Pontosan. Korabban dolgoztam olyan 7 fős csapatban, 1 főnök + 6 fejlesztő ugyanolyan pozícióban, ahol egyedül nekem nem volt informatikus MSc-m.


Feleségem gyógyszeriparban dolgozik, ott jobban nézik, pl. van egy BSc biológus kollégája, ő emiatt kap jelentősen alacsonybab fizetést.

2021. jan. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
81%
Én pl külföldön dolgozok, önvezető autók fejlesztésén. Itt ugyan nem szigorú feltétel az msc. De anélkül nehéz lett volna bekerülni, illetve cégen belül továbblépni is.
2021. jan. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
#25 (avagy kb 10%-os válaszadó), neked nemhogy diplomád, ahogy elnézem szakmunkás végzettséged sincs, még az érettségid meglétében is kételkedem, amilyen baromságokat írkálsz ide 2-3 oldalon keresztül. Te jó isten...
2021. jan. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!