Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programozó mennyire ért...

Egy programozó mennyire ért gép hardverèhez?

Figyelt kérdés
2022. febr. 28. 23:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
94%
Van amelyik teljesen, van amelyik azt sem tudja, hogy mit csinál a RAM
2022. febr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
86%

emberfüggő


én összeraktam a saját gépemet, de utálom a hardver részét, van haverom aki nem programozó de még a bios sípolásokat is tudja mit jelent :D

2022. febr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
91%
Egy pc-t összerak, még egy arduinoval is elboldogul, áramkört már nem igazán fog neked tervezni.
2022. febr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
82%
Nagyjából megvan de az is csak a gamer vonal miatt. Alapvetően már a gépi kódot sem értem, vagy, hogy hogyan dolgozik a processzor. Sot, az elektromosságot sem pedig 4-esre vizsgáztam az egyetemen belőle. Ez van, magas szintű nyelven fejlesztek és szakbarbar vagyok.
2022. febr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
95%
Ma már nem kell érteni a hardverhez. Bár kérdés, hogy mit értünk "ért a hardverhez" alatt. Pl. a 2-es, hogy gyári alkatrészekből össze tud legózni egy PC-t, vagy pl. amit a 4-es írt, hogy pl. tudja, hogy hogyan működik a proci, mit jelent, hogy flip-flop. Hogyan működik a prociban az ALU pl. amikor két számot öszsead stb.
2022. márc. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
69%

A hardverhez is kell érteni, mert annak ismerete éppen úgy segíti a minőségi programok előállítását, mint a matematikai tudás.

Amit meg nem tud valaki, azzal nem is számolhat.


Az egyetemeken van is ilyen tárgy. Számítógép architektúrák a neve.


Az tény, hogy a programfejlesztés nagy része ma már magas szintű, 4GL nyelven torténik, de még így is bőven vannak olyan hardveres ismeretek, aminek hasznát látja egy igényes fejlesztő.


Egyes munkák meg el sem végezhetők hardver ismeretek nélkül.

2022. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
20%
Egyébként, a matek mellett ez a másik nagy vízválasztó, ami megkülonbozteti a profiktól az amatőroket.
2022. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
89%

Bocs az 5-ös vagyok picit félre érthetően írtam:

Ma már egy programozónak nem kell nagyon mélyen értenie a hardverhez. A fő dolgokat látnia, és értenie kell, de bit szinten nem kell ismernie a processzor működését.

Bár kérdés, hogy mit értünk "ért a hardverhez" alatt. Pl. a 2-es, hogy gyári alkatrészekből össze tud legózni egy PC-t, vagy pl. amit a 4-es írt, hogy pl. tudja, hogy hogyan működik a proci, mit jelent, hogy flip-flop. Hogyan működik a prociban az ALU pl. amikor két számot öszsead stb.


6.: Ha ez így lenne kutya nem használna Pythont, mert aki azt kitalálta biztosan nem értett egy mukkot se a számítógép működéséből. Mert valami eszetlenül lassúra sikerült az egész tákolmány.

2022. márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
28%

"6.: Ha ez így lenne kutya nem használna Pythont, mert aki azt kitalálta biztosan nem értett egy mukkot se a számítógép működéséből. Mert valami eszetlenül lassúra sikerült az egész tákolmány."


Igen, a python lassú, de nem azért lassú, mert az alkotója hülye a hardverhez, hanem azért, mert egy interpretált nyelv. A másik fő ok az, hogy a pythont úgy használják, hogy mások által írt librarykat használnak, ami nem biztos, hogy olyan jól van megírva, ahogy azt egyébként lehetne.

Erről meg nem a python szerzője tehet.


Vannak olyan esetek is, amikor egy nyelv fejlesztésénél a sebesség csak másodlagos.

Az interpretált nyelvek tobbségénél ez így is van.

2022. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
96%

Mint a hentes a főzéshez.


Semmi köze a két dolognak egymáshoz, de vannak átfedések.


Pl.: Igazán jó séf hentes pontossággal filézi és vágja fel a húst és egy jó hentes tudja is hogy kell elkészíteni a húst. Nagyon sok hentesnél lehet ételt is venni.


Viszont a legtöbb esetben a két szakma nem nagyon találkozik és sokan elvannak az egyik ismerete nélkül.


Szóval ja. A progrmazó sem ért a számítógépekhez feltétlenű, de jó alapműveltség ha igen és pár helyen meg kötelezően kell.

2022. márc. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!