Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programozó mennyire ért...

Egy programozó mennyire ért gép hardverèhez?

Figyelt kérdés
2022. febr. 28. 23:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 anonim ***** válasza:
0%

Nagyak:


Ezt írtad.


"És mi nem is állítunk mást, minthogy a manapság napvilágra kerülő szoftverek többségében (Nem mindig, mint ahogy sokadjára írom is!) a "kisebb" olyan mértékben az irányadó, hogy az a gyakorlatban nullára csökken. A többségnek nincs rá szüksége."


Meg ezt:


"ezek szerint nem is érted, mire gondolt a kérdező, de te makacs öntudatossággal válaszoltál rá?! Gratulálok..."


Nemk arról van szó, hogy ne érteném a kérdést, hanem arról, hogy az nem egyértelmű. Ezért ennek megfelelő választ adtam rá.

Az a kérdés, hogy "mennyire ért", ebben a korben jobban nem válaszolható meg. Mi a sok és mi a kevés? Te ugyanúgy nem tudod, mint én. Azért világítottam meg egy fejlesztő ebbéli ismereteit a felsorolással, hogy ki-ki eldonthesse, ez soknak, netán elégnek számít, vagy úgy érzi, hogy kevés.


Az már a polémia mellékszála, hogy a hardveres ismereteit mennyire hasznosítja egy átlagos fejlesztő, de az tény, hogy ilyen tárgyú ismereteik mennyiségét még a fejlesztők is hajlamosak alábecsülni. Ez igazolást is nyert, hiszen látod, akadt olyan mérnőkinfós, aki úgy gondolta, az ismeretei ezen a téren nullák, vagy legalábbis, roppant kevesek.

2022. márc. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 anonim ***** válasza:
0%

Ezt is lereagálom:


"Értem, hogy most már nem akarsz abban a megítélésben maradni, hogy rossz választ adtál, ezért foggal-körömmel ragaszkodsz ahhoz, hogy márpedig mennyire igazad van"


Én itt egy noname senki vagyok egy szintén noname közösségi/szolgáltató/helpdesk jellegű, profilú oldalon. A jellememből, a világlátásomból fakad, hogy ilyen hülyeségek ne hozzanak zavarba, hogy engem itt, ebben az állapotomban ki miként itél meg. Tisztában vagyok vele, hogy a stílusom elég nyers, olykor, nem ritkán igen meredek, de azzal is, hogy amit leírok, az általában úgy is van, és ez alól a kivétel elég ritka.

Szóval, én az igazamat védem és nem egy végletesen lepontozott, noname, nickless valaki, amúgy is negatív imidzsét.

2022. márc. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 anonim ***** válasza:

Te irgalmatlanul bunkó és ostoba 0%-os hasznosságú válaszadó. Amire az embernek nincs szüksége és nem használja idővel elfelejti. PONT ez tény, ezt számtalan kutatás bizonyítja. Lehet, hogy egy programozó valamikor 5-8-10-20 éve tanult valamennyit a hardverről, de totálisan elfelejtette, mert soha de soha nem volt rá szüksége. És jelenleg a hardver meg elég gyorsan változik ahhoz, hogy egy 5-8-10-20 éves 99%-ban efeleljtett tudásra azt lehessen mondani, hogy nem ért hozzá. Ez egy emberi tulajdonság, ez így működik az ember.


És megint könyörgök, de ezt képtelen vagy felfogni ne abból a néhány százas mintából indulj ki akik naponta ezzel foglalkoznak, hanem abból a több tízezres mintából akik nem ezzel foglalkoznak, és utoljára egyetemen hallottak valami keveset a hardverről.


Eszetlen ostoba és bunkó vagy. Függetlenül attól, hogy ez egy noname oldal azért látszik, hogy melyik válaszadó vagy. És látszik, hogy félelmetesen nem értesz semmihez. És nem is érted a körülötted lévő világot. Begubóztál egy nagyon speciális területre és ami azon kívül van az nem létezik. De pont olyanról osztod az észt amihez semmit de az égadte egy világon semmit nem értesz.

2022. márc. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!