Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelven érdemes megtanu...

Milyen nyelven érdemes megtanulni programozni?

Figyelt kérdés

Olyan nyelvet szeretnék megtanulni,amellyel a nagyvilágban valahova felvennének programozónak.

A HTML,Python(RasPI),C(Arduino) nyelveket alapszinten értem.14F



2015. ápr. 5. 20:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Te ezt flexibilitásnak hívod. Én nem nevezem programozónak az olyan embert aki nem képes önállóan elsajátítani bármilyen program nyelvet.

"ha feltételezzük, hogy programozó szeretnél lenni és egyetem után minőségi munkát találni..." Tehát nem 18 évesen.

De azt már most eldöntheti, hogy mi az ami érdekli. Ha desktop alkalmazásokat akar fejleszteni akkor ismerkedjen C#, Java-val, Qt-vel gtk-val. Ha a webes terület érdekli akkor html, css, js, php. Ha alacsony szinten akar programozni akkor C. Adatbázisok ismerete szintén nem fog ártani bármivel is akar foglalkozni. Persze ez nem jelenti azt, hogy menet közben nem gondolhatja meg magát, de a gyakorlati tapasztalat soha nem hátrány. Azt te is beláthatod, hogy nem fogok olyan embert leültetni kritikus szerver oldali alkalmazást programozni aki még csak most ismerkedik a C-vel. Ilyen szempontból az akinek van tapasztalata sokkal nagyobb előnyben van mert számomra hamarabb válik felhasználható emberré mint az aki még csak most tanulja a nyelvet.

2015. ápr. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Elsősorban Serial Port kezelő programokat szeretnék írni:

[link]

Ha más is újra tudta írni azt a programot,akkor én is megszeretném probálni.

Vajon az milyen programmal lehetett írva?

Már sokszor láttam azt az ikont.

2015. ápr. 7. 21:24
 13/18 A kérdező kommentje:

Lemaradt:Köszönöm mindenki válaszát.

A Microsoft programzói milyen nyelvet használhatnak?

2015. ápr. 7. 21:27
 14/18 anonim ***** válasza:
Windowst tudtommal c-ben és c++- ban írják.
2015. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az ikon tudtommal a Delphi-é, de gyakorlatilag bármelyik programozási nyelvvel lehet vezérelni a soros portot.


Python-nal elég egyszerű és platform független:

[link]


C-ben egy kicsit bonyolultabb.

2015. ápr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha találsz olyan gépet amin még van serial port :)

Ha esetleg usb-t akarsz a későbbiekben akkor megnézheted a libusb-t. C-s lib de rengeteg más nyelvhez, többek között pythonhoz is van wrapper.

2015. ápr. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 SimkoL ***** válasza:
'Az ikon tudtommal a Delphi-é', igen pontosabban a Delphi 7-é. Szerintem a sok Delphi közül a legjobb ha csak Windows-ra akarsz fejleszteni vele.
2015. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

A Delphi 7 nagyon megtetszett.

Gyakorlásnak egy demo verziót letöltöttem.

Kaptam hozzá nagyon sok tananyagot.

Köszönöm szépen mindenki válaszát.

2015. ápr. 9. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!