Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha nem tudok google nélkül...

Ha nem tudok google nélkül programozni, akkor rossz programozó vagyok?

Figyelt kérdés

2016. dec. 14. 16:25
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
88%
Az azt jelenti, hogy a jelenlegi tudásszintednél nehezebb feladatot próbálsz megoldani. Ami azt jelenti, hogy fejlődni fogsz, a jó programozó holtig tanul.
2016. dec. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 Hominida ***** válasza:

#12: "a komplett IDE-t jobb helyeken mindenki maga írja, magának, még akkor is ha nem egy expert versenyző"


Pen-dragon, te magad írtad magadnak? Nagyon ráérhetsz. És hú de expert versenyző lehetsz.


Programozni lehet szövegszerkesztővel, csak jól kell illeszteni hozzá egy fordítót és egy debuggert. Nem egyszerű. De ha a Visual Studio egyik nyelvét akarjuk használni, akkor fölösleges is, mert van benne egy komplex és nagyon profi debugger, valamint szintaxisellenőrző, hibakezelő, helyzetérzékeny súgó is, nem beszélve a grafikus tervezői felületről. Nem kell mindig feltalálni a kalapácsot.


Az, hogy magukat a .Net alapú nyelveket elcseszték, már független az IDE képességeitől.

2016. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
0%

"akkor taníts mester, C#-hez mi a legjobb?"


Nekem a c# nem pálya, de ettől függetlenül, mindig az a legjobb, ami neked jó, ami kézre esik, ami azokat a feature-öket nyújtja amiket ki is használsz és ami úgy nyújtja, ahogy neked kényelmes.

Ez pedig magával hozza azt, hogy a legjobb az lesz, amit ki-ki magának megír. Persze ha lusta, vagy ha neki 100-ig megfelel egy már létező, akkor semmi gond, de egy saját környezetet megírni abszolút nem nagy feladat. Pláne nem az, ha valaki alapból utálja mondjuk a syntax hl-t, nincs szüksége code completion-re, verziókezelésre, netán még az OOP is szükségtelen az adott környezetben.

Én most csinálok egy light IDE-t 8051-es rendszerekhez, hát ott az OOP ugye helyből felejtős, verziókezelés nem létfeltétel, legalábbis számomra, syntax hl lesz (pontosabban már van) benne, viszont ami más, hasonló IDE-kben nincs, vagy csak elvétve, hát ebben lesz egy klikkes, moduláris programozó protokoll-csomag és ami a fontos, minden pontosan olyan lesz benne, ahogy az nekem megfelel.


Az eclipse szerintem egy jó nagy adag trágya, de ha vkinek az jön be, hát akkor használja egészséggel.

2016. dec. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Pen-dragon,

Tehát... te nulláról megírsz egy IDE-t, több file kezelésével, syntax highlight-tal, mindennel együtt EGYEDÜL egy HÓNAP alatt, Gogle NÉLKÜL? Na arra befizetek! Várom egy hónap múlva a kész verziót! Ha nem tudod produkálni, akkor inkább ne tépd a szád!


Ja, jössz itt azzal, hogy Google előtt is volt élet és helyzetérzékeny help volt, meg dokumentáció CD-ROM-on. Akkoriban a CD-n kerested a szükséges infót, ma Google-ön, sokkal gyorsabban. Mégis mi a különbség?

2016. dec. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
93%

"de egy saját környezetet megírni abszolút nem nagy feladat. Pláne nem az, ha valaki alapból utálja mondjuk a syntax hl-t, nincs szüksége code completion-re, verziókezelésre, netán még az OOP is szükségtelen az adott környezetben. "


Tehát akkor írsz egy jegyzettömböt magyarul egy hónap alatt? Ez igen, gratulálok. :D


"Nekem a c# nem pálya, de ettől függetlenül, mindig az a legjobb, ami neked jó, ami kézre esik, ami azokat a feature-öket nyújtja amiket ki is használsz és ami úgy nyújtja, ahogy neked kényelmes. "


Az előbb írtad te babszemjankó, hogy igazából csak a totál amatőrök nem írják maguknak, azok is csak a "rosszabb" helyeken.


"A szövegszerkesztőt, sőt, a komplett IDE-t jobb helyeken mindenki maga írja, magának, még akkor is ha nem egy expert versenyző. "


Én még soha, ismétlem soha nem hallottam olyanról, hogy bárki magának írt volna egy sz...rt és azt használná a munkahelyén :DDDD Juj, milyen fejet vágnának, ha én nekiállnék melóban egy általad hákolt jegyzettömbben fejleszteni :DDDDD

2016. dec. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
0%

25:


"NetAcademia

A legjobbakat tanítjuk!

Facebook

Saját fullos JavaSript fejlesztőkörnyezet kialakítása nulláról indulva

2016. november 02. 11:11 - Plesz Gábor (NetAcademia)


Egy github kódtár, ami egy minimalista és csak a lényegre koncentráló útmutatót tartalmaz JavaScript fejlesztőkörnyezet kialakításához. "

2016. dec. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
0%

"A development environment is a set of software that enables you to write programs for a particular language or platform. This software oftentimes includes a text editor, shell, and a compiler/interpreter.


A text editor is simply a program in which you’ll type your code. Examples include Sublime Text, Notepad++, and Eclipse. You’re probably familiar with the Codecademy text editor:


A text editor on your computer is similar, but offers a number of extras like file saving, autocomplete, and debugging tools.


(....)


If you’re doing Java development, I recommend Eclipse or NetBeans for project management. For general-purpose text editing and programming in most other languages, I recommend Sublime Text."

2016. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
0%

"Tehát... te nulláról megírsz egy IDE-t, több file kezelésével, syntax highlight-tal, mindennel együtt EGYEDÜL egy HÓNAP alatt, Gogle NÉLKÜL?"


Persze, hogy meg.

Valójában még egy hónap sem kell ehhez, amit leírtál, csak kb. 5-8 nap.

2016. dec. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
0%

"Akkoriban a CD-n kerested a szükséges infót, ma Google-ön, sokkal gyorsabban. Mégis mi a különbség?"


Hogy sokkal gyorsabban, azt nem mondanám, lévén az egy felindexelt adatbázis volt és én csak a winapi bizonyos függvényeire voltam kiváncsi meg a paraméterezhetőségükre.


A google meg nem erre van ma használva, hanem kód lopásra és az SO-n is látszik gyakran már a kérdésekből, hogy ugyanez a cél.

Hát ez a különbség.

2016. dec. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:

Linkeld mar kerlek azt a jeles JS-es git repot.

Plesz Gábor githubjan nem igazan talaltam. (C#-os meg mindenfele hasonlo cuccok vannak.)


Ugyanakkor van egy sejtesem, hogy pen-dragon nem magara az "editor" reszre gondol IDE-nel, hanem csak mint "enviroment".

Azaz nala a fullos IDE azt jelenti, hogy van egy shell, meg kivalaszt valami text editort, hozza egy forditot es ESETLEG beallitja az utvonalakat. Ez valoban egy max par oras melo...



Egy RENDES kod editort megirni meg, ha azt kepzeli, hogy par nap es fullosan jo, akkor tenyleg hulye. :)

(Bar persze, ha csinalsz egy ablakot, amibe lehet szoveget tenni es menteni belole, az mar nevezheto egy editornak....)

2016. dec. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!