Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha nem tudok google nélkül...

Ha nem tudok google nélkül programozni, akkor rossz programozó vagyok?

Figyelt kérdés

2016. dec. 14. 16:25
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

"Tudod, beágyazott rendszerek fejlesztésénél nem játszik az, hogy összegányoljuk a melót aztán kiadunk két hetente patch-et rá. Bár ez téged bizonnyal meglep, ezen a területen már az egy pont nullás verziónak is működőképesnek kell lennie és nem divat a két számjegyű version number.


Na meg, ott nincs ma még akkora létjogosultsága az OOP-nek, mint desktop vonalon. És hát, amit te 20 éves régi szarnak gondolsz, az bizony jóval több mint 20 éves, továbbá, kvázi ipari szabvány és igen, az lesz öt év múlva is."


Ki a retek beszélt eddig beágyazott rendszerekről? Hallod, tudod mit akkor térjünk át valami másik témára megint, aztán oda már IDE se kell. Szoktál főzni? Ugye milyen jól megy fejlesztőkörnyezet meg OOP nélkül? :D Istenkém, amúgy bírom hogy neked 20 éves technológiák is olyan újnak számítanak, hogy még azt sem tudod róluk, hogy mik :D


Az meg hogy bemásoltál egy rakás negatív véleményt az Eclipse-ről mit bizonyít? Bármiről fogsz negatív véleményeket találni a neten, filmektől kezdve, a nagyi mézeskalácsán át a kutyafuttatókig bezárólag. A te környezeteidről csak azért nem, mert még te sem használod őket :D Amúgy miért félsz kitenni őket ide és megmutatni? :D

2016. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
0%

"Szinte mindig Delphi 7-et használok, a gyári környezettől jobbat még nem alkottak rá, hozzá."


A delphi az egyik, ha nem mindjárt a legjobb ide object pascalhoz. Ettől függetlenül, ha valaki csak konzolos alkalmazásokban utazik, akkor jobban jár a bloodshed IDE-jével, bár ez - és ezen van a hangsúly - felhasználó függő.


Éppen ez a dolog lényege, hogy olyan nem létezik, hogy ez, vagy az a legjobb és másik 100 sehonnai megmondja bárkinek, hogy neki mi lenne a "jó".

Elég ha az IDE nem az ő logikájának, gondolkodásmódjának, elvárásainak, jobb vagy balkezességének megfelelően épül fel. Ha viszont valaki saját magának fejleszt egyet, akkor az egész biztosan olyan lesz, ami számára meg is felel majd.

2016. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
0%
SimkoL: Ja, az lemaradt, hogy a delphi-nél sokszor jobb IDE-t láttam már, sajátot, komponensfejelsztésre kihegyezve. Ez a vonulat ugyanis a delphi-ben bizony elég shit és nagyon könnyen überelhető.
2016. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 SimkoL ***** válasza:
Mindenkinek az a legjobb amit megszeretett, könnyen tud kezelni. Nekem a Delphi 7, C++ Builder 6 és a Dev-C++. Nem mintha nem elboldogulnék mással is csak nem esik kézre. A fiam most Java-t tanul, nálam az Eclipse Java Neon van felrakva ha segíteni kell, neki a NetBeans valami. Nem vagyunk egyformák és ez nem is lehet vita téma.
2016. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 Hominida ***** válasza:
90%

#34: "legalább 15 nagy, általánosan használt IDE van és emellett még számtalan kisebb, noname."


Pendragon, akkor az alapvetésedből kiindulva a világon van néhány tucat expert és nem különösebben expert programozó. Legyen, mondjuk, még ezer, aki írt, de nem osztja meg senki mással. A többiek a sercli, hiszen nem írtak IDE-t.


Én egyszer, nagyon régen írtam egy IDE-t, egy speciális programhoz, amelyben a felhasználónak egy programhoz kicsit hasonló dolgot kellett összeszerkesztenie. A DOS-os Multi-Edithez kijavítottam vagy írtam egy csomó makrót, a saját ízlésem szerint. Nemrég hosszan és komolyan töprengtem azon, hogy mi lenne, ha csinálnék egy IDE-t és interpretert egy gyerekeknek is emészthető, egyszerű, de windowsos BASIC jellegű nyelvhez, mert amit most tanítani próbálnak, az röhejes. És vajon szerezhetek-e ehhez támogatót. De aztán megtaláltam a FreeBasicet, ami nem olyan jó, de közel van az én szándékaimhoz. Mivel már van, fölösleges lenne nekifognom.


De mindezek után ha elkezdenék írni magamnak egy IDE-t a szokványos munkához, amelyhez már van egy lényegében minden érdemlegeset tudó, kereskedelmi változat, akkor én egy idióta volnék, akit ketrecben kellene mutogatni.

2016. dec. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
0%

"De mindezek után ha elkezdenék írni magamnak egy IDE-t a szokványos munkához, amelyhez már van egy lényegében minden érdemlegeset tudó, kereskedelmi változat, akkor én egy idióta volnék, akit ketrecben kellene mutogatni."



Ugyanis, egy adott IDE kifejlesztését éppen az inspirálta, hogy akadt, aki nem volt elégedett a már meglévővel és a harmadik, ötödik, százharmincadik, vagy ötszázhetvenegyedik is jobbára ennek apropóján került kifejlesztésre.

Az lehet, hogy neked, igénytelenséged, vagy opportunizmosod okán megfelel az ami adott, de ez engem egyáltalán nem érdekel.

Ez az egyik, a másik meg az, hogy nem tudom ki a bánat vagy te, vagy kinek képzeled magad, hogy meg merészeled állapítani, hogy másnak mi kell megfeleljen és mi nem?


Az pedig végképp nehezen tudom feltételezni rólad, hogy valaha is épkézláb, használható szoftver került volna ki a kezeid közül, már csak azért is, mert ha így lenne, akkor nem tettél volna olyan kijelentéseket, hogy:


"Programozni lehet szövegszerkesztővel, csak jól kell illeszteni hozzá egy fordítót és egy debuggert. Nem egyszerű."


Mit kell illeszteni, hova és mitől nem egyszerű, tessék mondani?

2016. dec. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
90%

"Az pedig végképp nehezen tudom feltételezni rólad, hogy valaha is épkézláb, használható szoftver került volna ki a kezeid közül, már csak azért is, mert ha így lenne, akkor nem tettél volna olyan kijelentéseket, hogy:"


Programozni még egy darab papíron is lehet. Viszont még mindig nem mutattad meg a fejlesztői környezetedet.


"Az lehet, hogy neked, igénytelenséged, vagy opportunizmosod okán megfelel az ami adott, de ez engem egyáltalán nem érdekel."


Tehát ha valaki tud alkalmazkodni más logikájához akkor ő megalkuvó vagy igénytelen? :D

De most hadd ragadjam meg az alkalmat, hogy felszólítsalak arra, mi a tökömben különbözik a te környezeted a többitől... mert leírtál egy halom nagyon fontos funkciót ami szerinted nem kell bele, csak hát így a végén az marad, hogy a tiéd egy egyszerű szövegszerkesztő.


"Ez az egyik, a másik meg az, hogy nem tudom ki a bánat vagy te, vagy kinek képzeled magad, hogy meg merészeled állapítani, hogy másnak mi kell megfeleljen és mi nem? "


Most írtad a kollégának, hogy ő egy igénytelen, opportunista alak, amiért neki jó egy profik által gyártott IDE. Milyen jogon kérdőjelezted akkor meg azt, hogy neki szimplán az tetszik és nem igénytelen?



Egyébként nagyon gyorsan sutba tehetnéd a pofánkat, ha megmutatnád már a pen-dragon-féle spanyolviaszt.

2016. dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim válasza:
Könyörgöm folytassátok :D
2016. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
90%
Nem ér rá dragon, mert épp jegyzettömböt fejleszt azóta is.
2016. dec. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 Hominida ***** válasza:
100%

#46: "Mit kell illeszteni, hova és mitől nem egyszerű, tessék mondani?"


Pen-dragon, én nem éppen egy Notepadre gondoltam, de az is megteszi, ha jobb nincs, és akkor batchekkel, esetleg makrókkal kell kicsit bütykölni. Egy jobb program ennél többet is kínál.


A nehézség csak annyi, hogy a compilert és a linkert paraméterezni kell ahhoz, hogy mindig azokat a segédkönyvtárakat fordítsa be, amelyek nekem kellenek. Egy jobb fajta, fejlesztésre is alkalmas szövegszerkesztőben vannak opciók, gyorsbillentyűk ahhoz, hogy különféle fordítási módokat, debugot, korlátozott környezetben való futtatást indítsunk, valamint hogy a visszakapott hibajelzést a szövegszerkesztő hasznosítsa, és jobb esetben megjelölje a hiba helyét is. Írtam is, hogy régen a Multi-Editet használtam ilyen módon – és közel sem ez volt az első rendszer, amelyben programoztam –, assemblyben, dBase-ben és egy keveset még Clarionban is. Később a Microsoft QuickBasic IDE-je nagyon megtetszett, a 4.5 is jó volt, a 7.1 pedig tudott mindent, amit akkor tudnia kellett. A Visual nyelvek editoraiba lényegében egy az egyben átemelték az ott becsiszolt szolgáltatásokat – kár, hogy nem egységesen –, és azóta sem láttam annál kényelmesebbet. Ma már elvárás a lépésenkénti futtatás, a saját konzol, a megszakító pontok tetszés szerinti variálása (még kivételkezelésben is), a változóértékek manuális kezelése, a debug közbeni kódszerkesztés, a paraméterezések típusellenőrzése belépéskor vagy még futtatás előtt. Kényelmes mindez, mert gyorsítja a hibajavítást. Van olyan IDE, amelyik mindezt tudja. Van olyan is, amelyik ezeknek egy részét már tudja, másik részét talán később. Akkor miért is lenne olyan bomba ötlet vagy olyan macsó dolog, ha elkezdenék magamnak IDE-t fejleszteni ahelyett, amit egyébként csinálni szeretnék?


Volt, hogy írtam IDE-t, nagyon régen, a kíváncsiságom ezzel kielégült. Nem kell, hogy elhidd, nem érdekel, nem azért csináltam. Írtam szintaxisellenőrzőt, compilert, forráskódrendezőt, jó móka volt, a kíváncsiságom kielégült, most már inkább mást csinálok. Most éppen, mellékesen, egy saját, speciális célú nyelvet, ami szintén jó móka lesz, ha egyszer majd a végére érek, apránként. Akkor minek tököljek olyasmivel, amire már van kész program, aminek a lemásolása is egy csomó munka volna, és nem érzem az igényét? Hát, legfeljebb nem leszek a szemedben expert, ennél nagyobb csapások is értek már.


Kifogásolod, hogy elmondtam a saját nézeteimet? Ki vagyok én, hogy ezt tenni mertem? Akkor ki vagy te, hogy ezért engem így lecseszel? Én a mindennemű bizonyíték hiányában egyelőre kissé nagyképűnek tűnő észosztásod miatt nem támadtalak meg, részben azért sem, mert ez a hely nem vitatkozásra, hanem a kérdező tájékoztatására szolgál. És azért sem, mert tartózkodom az ilyesmitől. Azt sem állítottam, hogy én egy akkora nagy programozó lennék, hogy okom lenne nagyképűsködni. Azt viszont állítom, hogy rohadtul rühellem, ha fölöslegesen kell valamin dolgoznom. Vannak ahelyett jobb ötleteim is, a jókora várólistán. Ha valaki IDE fejlesztésébe fog, hát tegye, azzal tölti a szabad idejét, amivel jól esik. De aki nem ezt teszi, azt nem nézem le.


A kérdező ennyiből talán azt látja, hogy a programozás valami kivételes emberekből álló kaszt kiváltsága, és mindenki rongy alak, aki nem éri el az ő szintjüket. Holott minden programozó a nullán kezdte, és fellelkesült, amikor megértette a gyakorlati különbséget az elöltesztelő és a hátultesztelő ciklus között. Mindenki így kezdi. Én még ma is élvezem azt, amikor látom egy tanulón ezt a "megvilágosodást". Annak idején nekem is élmény volt, és emlékszem rá. Másfél hónapnyi tanulás után már repülésszimulátor írását tervezgettem, meg sakkprogramot, ide nekem az oroszlánt is, mindent meg lehet csinálni, ha jut rá idő. Az utóbbi igaz is, de azért még volt mit tanulgatnom. Négy év múlva már alkalmazott fejlesztő voltam egy apró cégnél, és csontig kihasználtuk a gépek képességeit, mert jó buli volt, és még fizetést is adtak érte. Egy kezdő, ha ráveti magát a ma mindenhol adódó tanulási lehetőségekre, ma is megcsinálhatja ezt, persze a képességek határa teljesen máshol keresendő.


Annak idején azért kezdtem programozni, mert találkoztam a számítógéppel, ráéreztem a programozás természetére, és óriási poénnak ígérkezett. Ma tele van számítógéppel a padlás, mégis más, amikor egy már sok felhasználói tapasztalatot szerzett valaki a másik oldalra átóvakodik, és belekóstol a programtervezgetés kicsit addiktív élvezetébe. Aztán vagy másfelé terelődik a figyelme, vagy nem. De a kipróbálását mindenkinek ajánlanám.


Annak idején az a barom Dijkstra azért gurult méregbe, mert a programozást közönséges egyetemistáknak kezdték el tanítani. Micsoda dolog, kezdők jelennek meg a profik földjén. Ma már hálistennek az iskolásoknak is tanítják. Nagy kár, hogy sok helyen rosszul tanítják, ezért csak nagyon kevesen érezhetnek rá az ízére, a többség megutálja. Ez talán majd javul még.

2016. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!