Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha nem tudok google nélkül...

Ha nem tudok google nélkül programozni, akkor rossz programozó vagyok?

Figyelt kérdés

2016. dec. 14. 16:25
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

Dragon, komolyan, te dolgoztál már valaha valahol? Egy fejlesztőnek nem az a feladata, hogy a lehető legnagyobb engergiabefektetéssel a lehető legkisebb eredményt érje el, tudtad? Sőt, kifejezetten cél lehet sokszor, hogy kész komponensekből dobált össze a programot, tized annyi idő alatt, tized akkora költségen. De nem, te először nekiállnál megírni a fordítót.

Amúgy ha 5 nap alatt megírod, akkor miért nem mutattad meg még a tiédet?

2016. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
0%

Nem állnék neki megírni a fordítót. Erről szó sem volt.

Sokszor cél lehetg a gányolás, ahogy írod, de a megrendelő igénye is más meg az enyém is.

Egy IDE megírása a lehető legjobb befektetés, hiszen azt később napi x órában használod, sokszor éveken át, ráadásul a forrás birtokában bármikor bővíthető, alakítható az aktuális igényeknek megfelelően.

Éppen ezért is készíti el szinte mindenki a sajátját.


Nekem nem egy IDE-m van, hanem több. Először perl-hez készítettem, mert 18-17 évvel ezelőtt még nem volt az ami ma, hogy a webről lehorgászhattál bármit fizetés nélkül.


A perl-hez pedig akkoriban nem volt elérhető, jó környezet.

Ezt követően írtam HTML-hez, 6502-höz, 8051-hez és SX kontrollerhez is. A jelenlegi 8051-nek meg azért álltam neki, mert a korábbit évekkel ezelőtt használtam és nem találom a forrását.


Fordítót is elkezdtem írni valamikor 10 éve, de az csak hobbi volt, nem is igazán kötött le, így befejezetlenül hagytam.

2016. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:

"Éppen ezért is készíti el szinte mindenki a sajátját. "


Megsugom, hogy nem.

Az emberek 99.9999%-a NEM keszit maganak editor, mert nem hulye.

Ganyolhatsz valamit, ami szerinted neked jo, de ez eleg sok folosleges enrgia befektetes es pici az eselye, hogy egyaltalan megkozelitsd egy rendes, tobb eve fejlesztett (amugy pluginozhato es esetleg open-source) editort...


"ráadásul a forrás birtokában bármikor bővíthető" -> Mint ahogy az editorok szinte mindegyike, meg ha zart forrasu is, pluginokat tud kezelni.

2016. dec. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
0%

Most nagy hirtelem utána kerestem, legalább 15 nagy, általánosan használt IDE van és emellett még számtalan kisebb, noname.

Ha mindegyik fejlesztője abból a hozzáállásból indult volna ki, amiből te, akkor ma csak egy IDE létezne, természetesen az az egy is pénzért.


Az, hogy egy-egy editorhoz lehet plugin-eket írni, még nem jelent semmit, hiszen csak azért nem fogok pluginek írásával szenvedni, hogy egy más által írt, nekem amúgy sem fekvő editort, vagy IDE-t átfaragjak, már ha egyáltalán erre lehetőséget biztosít az eredeti fejlesztő. Akkor már jobb a saját.

2016. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

"Nem állnék neki megírni a fordítót. Erről szó sem volt."

<-->

"A szövegszerkesztőt, sőt, a komplett IDE-t jobb helyeken mindenki maga írja, magának, még akkor is ha nem egy expert versenyző. "


Tehát akkor te mégsem mindenki vagy? Vagy annyira nem vagy expert, hogy csak na? Akkor meg minek okoskodsz itt?


"Sokszor cél lehetg a gányolás, ahogy írod, de a megrendelő igénye is más meg az enyém is. "


A kód újrahasznosítás és modularitásra való törekvés egy paradigma te zakkant, nem pedig gányolás. Szinte minden nagyobb szoftver így készül, persze ezt csak akkor tudnád, ha dolgoztál volna valaha is.


"Egy IDE megírása a lehető legjobb befektetés, hiszen azt később napi x órában használod, sokszor éveken át, ráadásul a forrás birtokában bármikor bővíthető, alakítható az aktuális igényeknek megfelelően.

Éppen ezért is készíti el szinte mindenki a sajátját. "


Akkor most egyrészt megint ellent mondasz saját magadnak, az előbb azt írtad, hogy nem készítenél sajátot. Most meg már mindenki készít sajátot. Szép is lenne egyébként, ha egy 10-20+ fős projekten mindenki a saját ócska IDE-jével gányolna :D


"Most nagy hirtelem utána kerestem, legalább 15 nagy, általánosan használt IDE van és emellett még számtalan kisebb, noname."


Sokkal több is van, csak megsúgok egy apró okosságot: ezeket nem egy ember dobta össze egy hónap alatt, továbbá az hogy van 15, vagy uram bocsá akár több száz hasznos, értelmes, jól felépített fejlesztőeszköz, az nagyon nem azt jelenti, hogy mindenki ír sajátot. Ez inkább azt jelenti, hogy a programozók 0,0000000000000001%-a foglalkozik ilyennel.


"Ha mindegyik fejlesztője abból az elég farok hozzáállásból indult volna ki, amiből te, akkor ma csak egy IDE létezne, természetesen az az egy is pénzért. "


Ha mindenki ilyen farok hozzáállással rendelkezne mint te, akkor ma létezne 354645344234 IDE és egy büdös darab sor hasznos kódot nem írt volna ezen kívül senki.


"Az, hogy egy-egy editorhoz lehet plugin-eket írni, még nem jelent semmit, hiszen csak azért nem fogok pluginek írásával szenvedni, hogy egy más által írt, nekem amúgy sem fekvő editort, vagy IDE-t átfaragjak, már ha egyáltalán erre lehetőséget biztosít az eredeti fejlesztő. Akkor már jobb a saját. "


Áruld már el, hogy a te kis szövegszerkesztőid hol vannak a Visual Studio-hoz vagy az Eclipse-hez képest? Vagy úgy akármi máshoz? 20 évvel ezelőtti szarokat használsz, amik múzeumba valók, te írtad. Az informatika nem az a szakma, ahol le kell ragadni a régi módszereknél.

2016. dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

"Te a fejlesztéshez nagyon buta vagy, a megszólalásaiddal rendre bizonyítványt is állítasz ki erről, úgy, hogy szerintem jobb ha szépen csendben maradsz."


Nem tudom, hogy kettonk kozul ki ir le olyan orbitalis baromsagokat, hogy 1 honap alatt siman meg lehet irni egy komplett IDE-t es hogy mindenki ir maganak... :)

De hat latszik, hogy zero tapasztalatod van a tenyleges fejlesztes teren.

Ezt mondjuk a korabbi mondatod eleg jol alatamasztja:

"Pláne nem az, ha valaki alapból utálja mondjuk a syntax hl-t, nincs szüksége code completion-re, verziókezelésre, netán még az OOP is szükségtelen az adott környezetben."


Ezek nelkul eleg nehezen lehet egy rendes IDE-rol beszelni.

(Meg mondjuk "normalis" fejlesztesrol is... Meg egy otthoni kis sz*r projektnel is egy git igencsak hasznos tud lenni.)

2016. dec. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

"(Meg mondjuk "normalis" fejlesztesrol is... Meg egy otthoni kis sz*r projektnel is egy git igencsak hasznos tud lenni.)"


Ja erre én is elfelejtettem külön kitérni, pedig amikor olvastam, akkor felvisítottam a röhögéstől :D Neki nem kell verziókezelő, ő lemásolgatja a "programjaim" mappába a különböző verziókat :DDDD

2016. dec. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
0%

"Delphi es Eclipse utan en a QtCreatort hasznalom mostanaban. Az Eclipse-hez kepest az QtC nekem jobban bejon. (Az Eclipse iszonyat lomha még egy parezer soros projectnel is."


"Már használom jó ideje az eclipse-t, de csak úgymond hobbi célból és néha rákényszerülök rövid project munkákra. Sok olyan dolog van amit nem találtam meg és nagyon hiányzik."


"Én Kate-et használok már régóta, sztem ez a legjobb szerkesztő, nekem

nagyon bejött. Az Eclips meg egy csomó memóriát megzabál, lassú mint a

fene. Csak azért meg nem veszek még 1 giga ramot, hogy egyébként ugyan

azt csináljam mint a Kate-el, csak Eclipse-ben."


"csatlakozom. szintén kate-párti lennék."


"Nekem nagyon fontos, hogy a felület (szép magyarsággal) responzív legyen. Ha megnyomok egy gombok ne kezdjen el a vinyó kerregni stb stb. A vérmérsékleteden múlik, hogyan tűröd a frusztrációt, nekem 10 perc egy ilyen programmal, és ki kell menjek gyilkolni az utcára."


"Az Eclipse egy gyűlöletes valami."


"eclipse nem swing, viszont csunya es hasznalhatatlan :D"

2016. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, beágyazott rendszerek fejlesztésénél nem játszik az, hogy összegányoljuk a melót aztán kiadunk két hetente patch-et rá. Bár ez téged bizonnyal meglep, ezen a területen már az egy pont nullás verziónak is működőképesnek kell lennie és nem divat a két számjegyű version number.


Na meg, ott nincs ma még akkora létjogosultsága az OOP-nek, mint desktop vonalon. És hát, amit te 20 éves régi szarnak gondolsz, az bizony jóval több mint 20 éves, továbbá, kvázi ipari szabvány és igen, az lesz öt év múlva is.

2016. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 SimkoL ***** válasza:

Szinte mindig Delphi 7-et használok, a gyári környezettől jobbat még nem alkottak rá, hozzá. Egyetlen , bocs két gomb - gombnyomás és már hozza is az aktuális helpet, esetleg pici példával, ha kapcsolódik a C++ Builder-hez akkor azt is. A help-be integrálhatók a komponensek helpjei is. Ne mondja nekem senki, hogy ő ettől jobbat készít.

A Google-hez csak akkor nyúlok, ha C++-ból kell valami számomra ismeretlen dolgot átírnom Delphi-be.

2016. dec. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!