Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha nem tudok google nélkül...

Ha nem tudok google nélkül programozni, akkor rossz programozó vagyok?

Figyelt kérdés

2016. dec. 14. 16:25
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
4%

Clarionban nem nagyon programozhattál, mert az egy adatbázis alapú, ügyviteli szoftverek fejlesztésére kihegyezett paraméterezhető kódgenerátor volt. Az első komolyabb munkámat a saját cégemnek azzal készítettem.


"A nehézség csak annyi, hogy a compilert és a linkert paraméterezni kell "


Bocsáss meg, ez számodra jelent nehézséget és az is lehet, hogy ezzel egyedül vagy a világon.


"Egy jobb fajta, fejlesztésre is alkalmas szövegszerkesztőben vannak opciók, gyorsbillentyűk ahhoz, hogy különféle fordítási módokat, "


Hogyne, csak éppen a szövegszerkesztő, avagy egy IDE az amit csak írni kell, mert különösebb nehézséget nem okoz egy kényelmes, rugalmas szövegszerkesztő olyan kiegészítésekkel mint amiket sorolsz, vagy teszem azt egy jobb kalkulátor, beépített bináris (hexa) editor, autocommenter, vagy amit a fejlesztő magának elkíván, jónak, szükségesnek itél.

De ahhoz, hogy az ember szükségét érezze egy sajátnak, már az is elég, ha mindaz amit akar, benne vagy egy olcsó vagy ingyenes IDE-ben, csak nem úgy, ahogy ő szeretné. És Éédekes, akikkel én eddig együtt dolgoztam, azok többségéről tudom, hogy nem volt rest saját környezetet létrehozni.

2016. dec. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 Hominida ***** válasza:

A Clarion egy nagyon rafinált kis program volt, nemrég még mindig használtam egy-két régről megmaradt applikációját. De jól mondod, az a része, amit te is ismersz, egy kódgenerátor volt. Nagyon ügyes program; sajnos az 5.5-ös, ami most a gépemen van, túlbonyolította a tennivalókat, rövid utak biztosítása nélkül, a 6-os pedig már teljesen téves irányba ment.


Viszont a Clarion által generált kód egy szövegfájl volt, aminek a szerkesztése, majd újrafordítása meg tudott oldani néhány tipikus problémát. Például mindig elveszett a rendezés, ha szelektormezőt adtam meg, de a szűrőfeltételekből is többet ki lehetett hozni, mint amit az editor átengedett. Sajnos Windows 7 alatt egyáltalán nem működik, ezért már nyugdíjaztam, de XP alatt bő húsz (!) évvel a születése után is még jól elzünnyögött. Példájául annak, hogy ha egy program valamikor jó volt, akkor ugyanarra sok évvel később is ugyanolyan jó.

2016. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

Na. Megírtad már az IDE-t?


Egy kérdést nem tettetek fel, de lehet ez paradoxon lesz: Milyen IDEbe írod az IDE-d? Vagy azt az IDE-t is megírod? Vagy te már gépi kódba írod? Az igen! Fel is vagy véve az Intelhez!

2020. febr. 2. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!