Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van egyes nőkben olyan...

Miért van egyes nőkben olyan késztetés, hogy ha megházasodnak, akkor megszabadulnak gyönyörű hajkoronáiktól, fiúsat, tüsiset vágatnak?

Figyelt kérdés
Többségük azzal érvel, hogy így praktikusabb, de szerintem ez hülyeség. Édesanyám közvetlenül szülés után levágatta, mert extrémen hullott a haja, ezt még értem. De praktikusság miatt? Nekem volt régen rövid hajam, de utáltam. Egyrészt gyakrabban kell fodrászhoz járni, hajlamosabb reggel 20 tincs 21 felé állni kakastaréjként, és sokkal hamarabb bezsírosodott. Azt vettem észre, hogy akik levágatják hajlamosabbak festetni is a saját hajuktól szélsőségesen eltérő színnel(gondolom egy hosszabb hajú ember a töredezés és a minőségromlás miatt azért próbál visszafogottabban festeni) tehát a lenövésre is folyton figyelni kell. Nyáron, ha izzad az ember rövid hajban, a tincsek a homlokra tapadnak és az egész haj beizzad. A hosszabb hajam, ha zavar nemes egyszerűséggel megkötöm hátul. Sokkal többféleképpen tudom formázni és ritkábban kell fodrászhoz járni. Észrevételeim szerint a férfiak még el nem kezd őszülni és ritkulni a haj, a hosszabbat preferálják. A szép arcú nőknek a rövid is jól áll, de 95%-ról elmondható, hogy hosszú hajjal még szebbek.
2015. jún. 22. 10:34
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
* az az értelme. Nem tudom miért írt a mobilom autokorrektje szerelmet :D
2015. jún. 22. 10:55
 12/52 anonim ***** válasza:
45%

Ez nem igaz! Csak az emberek ezeket a szélsőségeket jobban észreveszik és azt jobban meg is jegyzik. Ezért azt hiszik ebből több van.


Én pl. utána növesztettem meg a hajam. Régen mindig tüsi hajam volt, de esküvő után a elkezdtem növeszteni is most már derékig ér. Azóta le is fogytam 15 kilót. De az ilyen történetek nem számítanak annyira érdekesnek, mert nem lehet rajta méltatlankodni. El van könyvelve, hogy azóta jobban nézek ki és aztán mennek tovább szapulni Marikát meg Gizikét, akik ellenkezőleg történtek a dolgok.


Egyébként sokan szülnek a házasság első éveiben és olyankor sokan a hajhullás miatt vágatják le.

2015. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
16%
Sztem nincs ilyen kesztetes. Regebben voltak ilyen elvarasok az idösebb korosztaly reszeröl, sztem nekik megfelelni vagyasbol vagathatjak le vagy akik nem: a hazassagkötes egy merföldkö az eletben, es belsö igeny a megvaltozasra. Ha addig hosszu haja Volt, most valtoztatni akar, igeny az ujra, ami igazabol mar regen megvolt, de most van mihez kötni (esküvö). Ahogy az ujevi fogadalom, az emberek januar elsejevel uj celok, valtozasokba kezdenek. (Pedig barmikor maskor is lehetne.)
2015. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim válasza:
60%
Sose fogom levágatni a hosszú fekete hajamat! A férjem bele is hülyülne! :-D
2015. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
18%

Mert szerinted a rovid hajhoz kötelező a hajlakk? Érdekes elgondolás. Sose használtam, nem is fogok.

Az viszont még mindig nem derült ki, miért okoz neked más haja problémát

2015. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
Mellig ér a hajam, nem kell sokáig mosni, kb. 15 perc az egész művelet és sokkal ritkábban kell mosnom, mintha hosszabb lenne.
2015. jún. 22. 11:02
 17/52 A kérdező kommentje:
*mintha rövidebb lenne
2015. jún. 22. 11:02
 18/52 anonim ***** válasza:
48%

Sokkal ápoltabb őket látok rövid hajjal...

NAgyon sok hosszú hajú hiszi, hogy á, ezzel nincs gond, és undorító, törött, szálkás, zsíros a feje... nincs kedvem hajat mosni csak összekötöm és kész...

2015. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
66%

Harmadik okot nem tettem hozza, amit sokan irtak: gyakran a hazassag utani idöszakban születik az elsö gyerek, es inkabb a varandossag alatti es szüles utani, hajra is hato hormonalis valtozasok miatt is gyakran jobb a rövid haj. Es meginkabb az ezutani idöszakban, kisbaba es kisgyerekek mellett nagyon sokat jelent par centi is a hajnal!!!

15 perc??? Kezdjük ott, ha a szüles nem ugy alakul, utana mozogni is alig tudsz, nekem pl elsö gyerek utan a ferjem mosta fel evig a hajamat. Teszem hozza, a hosszu hajamat, mert ö ehhez ragaszkodik, hat mossa. A harmadik gyerek elött, nemreg kicsit jobban belevagott a fodrasz (rövidebbre, vallhosszra) - a par centi különbseg az eletminösegemben erzekelhetö! Sokkal inkabb van kedvem szepnek kinezni, befesülni, mert ugyanannyi raforditott idönek latom is az eredmenyet. Hosszu hajjal sosem jutottam idaig, a vegen muszaj volt gyorsan megszaritani ugy, ahogy (vagy idö sem volt hajszaritozni), mert sietni valahova vagy valami mindig volt a gyerekekkel.

13.

2015. jún. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
33%

Azért gyönyörű hajkorona... tudom, hogy itt mindenkinek csillogó és bokáig ér, csak az utcán nem látni ilyeneket. Gyakrabb a sprőd, seprűs haj.


Én mindig lenéztem az olyanokat, akiknek állandóan csak lóg. Szinte érződik rajtuk, hogy csak a hapsijuk miatt van meg a lobonc.

2015. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!