Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van egyes nőkben olyan...

Miért van egyes nőkben olyan késztetés, hogy ha megházasodnak, akkor megszabadulnak gyönyörű hajkoronáiktól, fiúsat, tüsiset vágatnak?

Figyelt kérdés
Többségük azzal érvel, hogy így praktikusabb, de szerintem ez hülyeség. Édesanyám közvetlenül szülés után levágatta, mert extrémen hullott a haja, ezt még értem. De praktikusság miatt? Nekem volt régen rövid hajam, de utáltam. Egyrészt gyakrabban kell fodrászhoz járni, hajlamosabb reggel 20 tincs 21 felé állni kakastaréjként, és sokkal hamarabb bezsírosodott. Azt vettem észre, hogy akik levágatják hajlamosabbak festetni is a saját hajuktól szélsőségesen eltérő színnel(gondolom egy hosszabb hajú ember a töredezés és a minőségromlás miatt azért próbál visszafogottabban festeni) tehát a lenövésre is folyton figyelni kell. Nyáron, ha izzad az ember rövid hajban, a tincsek a homlokra tapadnak és az egész haj beizzad. A hosszabb hajam, ha zavar nemes egyszerűséggel megkötöm hátul. Sokkal többféleképpen tudom formázni és ritkábban kell fodrászhoz járni. Észrevételeim szerint a férfiak még el nem kezd őszülni és ritkulni a haj, a hosszabbat preferálják. A szép arcú nőknek a rövid is jól áll, de 95%-ról elmondható, hogy hosszú hajjal még szebbek.
2015. jún. 22. 10:34
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
59%

Vannak okoskodok, akik azt gondoljak, h az at nem elt szituaciot jobban meg tudnak oldani, mint aki azt atelte. :)

"Nincs vékony hajam, nem azt írtam, hogy harminc mp alatt megszárad, hanem hogy annyin idő még átcsomagolom egy száraz törölközőbe."

Nem tudom mit szolnal, ha az utcan igy törcsibe csomagolva veled szembejönnek, oviba rohanva, de azt nem ketlem, hogy arrol is lenne lekezelö velemenyed es meg lennel gyözödve arrol, h te jobban meg tudod oldani a helyzetet.

Szerencsere paran jeleztek, h sokkal vastagabb a hajuk annal, h igy megszaradjon, meg egyaltalan nem altalanos, h levagatja valaki ferjhezmenes utan, sorra az ellenervek, de sztem ez elment a füled mellett.

Sztem neked amugy is mindegy, ki hany ervet ir es a sajat szemszöget nagylelküen megosztja veled, kicsit vagy sokkal több tapasztalattal, mint kistesok dajkalasa, te akkor is azt hiszed, hogy jobban tudod.

Nincs több mondanivalom es hozzaszolnivalom arra, amiröl mar most tudom, h nem ertessz egyet es te jobban tudod.

2015. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, 40-hez közeledve festettem be életemben először a hajam, mert őszült. Az, hogy a kor előrehaladtával vékonyodik és őszül a haj, gyengülnek a hajhagymák is, nem ráfogás, hanem élettan:D Ritka, szerencsés kivétel, akinél nem így működik, na az már genetika.
2015. jún. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
Bocs, a 39-esnek szólt:-)
2015. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:
#40 nem beszéltem utcára menésről. Esti fürdő alatt megmosom a hajam és otthon este vagyok törölközőben. Az, hogy mennyire dús vagy vékony a hajam, nem tudhatod, de nekem törölközőben egy óra alatt megszárad. És ezt most nem a rövid és hosszú hajra értem, de remélem nem leszek elhanyagolt, ápolatlan anyuka, aki mindent kitalál, csak hogy ne figyeljen arra, hogy kicsit magával foglalkozzon. Nem egy anyukát ismerek, akinek picik a csemetéi és megteheti, hogy sminkelje magát, járjon kozmetikushoz, sportoljon. Sajnálom, ha valaki olyan férjet fogott ki, aki hazajön négykor a melóból és utána természetes neki, hogy döglődjön a kanapén. Ilyenkor mi van? Rá sem néz a gyerekeire 15, azaz 15 percre, míg anyuka intézi magát, hanem a TV előtt terpeszt?
2015. jún. 22. 14:23
 45/52 anonim ***** válasza:
44%

Külföldön nincs rövid haj?


Nekem egy fodrász pont azt mondta, hogy külföldön nagyobb divat, és ott a férfiak sincsenek ennyire betokosodva, hogy csak a hosszú szép.

2015. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
79%

Na ez elég vicces... miért hiszi azt minden húdeápoltvagyok nő, hogy tudja, mi megy végig más nők életében? Olyan álomvilágban éltek, hogy ha nektek ilyen-olyan az életetek, akkor másnak sem lehet más. Természetesen dús, erős szálú hajatok van, ami mindenféle formázás nélkül gyönnnnyörű hosszan, ha meg gyereketek van, apuci 8-tól 4-ig dolgozik, és nincs otthon munkája? ÖRÜLJETEK NEKI! De nem ez az átlag.


1. Akinek nem volt gyereke, ne papoljon arról, hogy mennyire könnyű gyerek mellett sminkelni, hajat mosni, szárítani, hajat formázni.


2. Nem minden apuka tud besegíteni a gyereknevelésbe sajnos, vagy csak hétvégente. Nemcsak irodában ülő, 4kor végző emberek vannak... vannak, akik több műszakban dolgoznak, akik otthonra is kapnak 2 tonna munkát... (sőt mondok jobbat, apukámat anno a cége kiküldte váratlanul külföldre, és mivel ez legalább biztos pénz volt, ezt választotta, hogy ne szenvedjünk hiányt semmiben, anyukám meg nevelhetett engem egy évig egyedül úgy, hogy mellette dolgozott is, és a két nagyi közül csak egyre lehetett számítani, és ő sem mindig tudott jönni az egészsége miatt... na, ha visszamehetnék az időben, és azt látnám, ezek után vmi hülye p.csa azért vegzálja anyukám, hogy milyen igénytelen, mert levágatta és bedaueroltatta a haját - pluszban hajhullás is volt hozzá -, azt annak ellenére, hogy alapvetően nem vagy agresszív ember, addig ütném, amíg mozog...) és ezt kombinálva mondjuk egy esetlegesen problémás gyerekkel, aki mondjuk nem képes egyhuzamban normális ideig aludni vagy éppen fogzik...


3. Csak a hajtémára. Nekem pl. fürdéssel együtt a mosás-szárítás egy óra minimum, de van, amikor másfél (speciális hajam van, kell rá 2xi samponozás és balzsam is, hogy igényesen nézzen ki). És nekem szárítanom kell a hajam, mert:

-nyáron kívül, ha levegőn szárítanám, vagy rajta hagynám a törölközőt, megfázna a fejem - tudom, mert sajnos tapasztaltam

-nekem a hosszabb hajamhoz is kell ugyanannyi formázás, mint a rövidhez, mert kb. ugyanúgy el tudom feküdni, és mivel lapos és zsírosodik (még mielőtt jönne az osztás, hogy biztos azért, mert nem biotermékeket használok... nekem rendes biotól sem lett jobb egyáltalán, csak több pénzt dobtam ki az ablakon)... gyakran hajmosás után 2-3 órával is kell hajtőemelő por, szárazsampon, van, hogy lakk is...

ennek ellenére én kitartok a hosszabb hajam mellett, mert az inkább a stílusom, de megértem azt, hogy ilyen mellett vki inkább rövidre vágatja.


Én is mondhatnám sok emberre, hogy milyen igénytelen, de amíg nem ismerem, és nem tudom a hátterét, addig nem szólok be, mert ki tudja, mi miatt ilyen. Van pl. ismerősöm, akinek egész tinikorában olyan vörös meg lila dolgok voltak az arcán, mintha elvakarta volna őket, aztán kiderült, hogy 12-13 éves korában elvitték egy arckezelésre, ahol egy kezdő kozmetikus tönkrevágta az arcát, és a bőrgyógyászaton is azt mondták neki, a legjobb az, hogy vár, amíg elmúlik. Volt olyan ismerősöm is, aki tiszta ragya, pedig tudom, hogy volt már legalább 5 bőrgyógyásznál, és kipróbálta a fél bioboltot és a fél patikát a helyzet kezelésére, de semmi eredménye nem volt.

Így azt sem lehet tudni, kinek miért rövid a haja. Lehet, hogy olyan undorítóan töredezik hosszan mindenféle ápolószer ellenére is, hogy inkább rövidre vágatja (ismerek ilyen embert, akinek áll alatt olyan szinten el van törve a haja, hogy azt már távolról le lehet szűrni, de ő azért csak növeszti, mert neki az a lényeg, hogy hosszú legyen... ami nem baj, csak akkor meg nem kéne szekálni azt. akinek meg az a fontos, hogy ne legyen széttörve. Lehet, hogy hullik a haja, csak neked nem tűnik fel, mert pont jó frizurát vágatott magának.

2015. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem a kérdésben benne van, hogy a gyönyörű hajkoronát minek vágatja le valaki. Nem azt kérdezte a kérdező, hogy a korpás, lelapult haját minek vágatja le valaki.

Én nem egy ilyen esetet láttam, hogy tényleg nagyon szép hajat vágatott le valaki férfifrizurára, miután férjhez ment.

Nem egyedi eset, sokan csinálják.

2015. jún. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
71%

Azért az sem mindegy, mikor látta a gyönyörű hajkoronát... ismerősökről ír, őket valószínűleg nem minden egyes nap látja, a hajszerkezet meg szokott változni. Hullani sem szép fokozatosan kezd el a haj...

Plusz ahogy így nézem gyakorin az ilyen kérdéseket, a gyönyörű hajkorona alatt sokan csak a hosszú hajat értük, mert a hosszú haj egyenlő gyönyörű számukra... nem feltétlenül azt értik, hogy dús, fényes, csodaszép színű természetesen és még sorolhatnám...

2015. jún. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
48%

Tökmindegy, miért vágatja le, az ő dolga. Lehet, hogy egyszerűen csak jobban érzi magát rövid hajjal, a hosszú csak egy-két napig igazán szép kibontva, utána már jobb összefogni, a napi mosás meg se a hajnak, se a fejbőrnek nem tesz jót, az időről és a költségről nem is beszélve.

Amúgy aki a férjével és a gyerekeivel van elfoglalva minden más egyéb mellett, annak eszébe se jut ilyen marhaságokon jártatni az agyát, némileg fontosabb dolgok kötik le a figyelmét. Remélem, egyszer majd te is megérted ezt, kérdező:-)

2015. jún. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Már nem jellemző ez a szokás.Az utcánkban egy nőt az anyósa,aki fodrász,az esküvő után majdnem kopaszra,kis tüsire nyírt,mert az úgy illik,hogy férjes asszony ne akarjon csábítani- azt mondta neki.
2016. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!