Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van egyes nőkben olyan...

Miért van egyes nőkben olyan késztetés, hogy ha megházasodnak, akkor megszabadulnak gyönyörű hajkoronáiktól, fiúsat, tüsiset vágatnak?

Figyelt kérdés
Többségük azzal érvel, hogy így praktikusabb, de szerintem ez hülyeség. Édesanyám közvetlenül szülés után levágatta, mert extrémen hullott a haja, ezt még értem. De praktikusság miatt? Nekem volt régen rövid hajam, de utáltam. Egyrészt gyakrabban kell fodrászhoz járni, hajlamosabb reggel 20 tincs 21 felé állni kakastaréjként, és sokkal hamarabb bezsírosodott. Azt vettem észre, hogy akik levágatják hajlamosabbak festetni is a saját hajuktól szélsőségesen eltérő színnel(gondolom egy hosszabb hajú ember a töredezés és a minőségromlás miatt azért próbál visszafogottabban festeni) tehát a lenövésre is folyton figyelni kell. Nyáron, ha izzad az ember rövid hajban, a tincsek a homlokra tapadnak és az egész haj beizzad. A hosszabb hajam, ha zavar nemes egyszerűséggel megkötöm hátul. Sokkal többféleképpen tudom formázni és ritkábban kell fodrászhoz járni. Észrevételeim szerint a férfiak még el nem kezd őszülni és ritkulni a haj, a hosszabbat preferálják. A szép arcú nőknek a rövid is jól áll, de 95%-ról elmondható, hogy hosszú hajjal még szebbek.
2015. jún. 22. 10:34
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehet a háttérben, amit az utolsó válaszoló mond. én Bp-en élek, de itt vidékről elszármazott embereknél látom ezt a szokást. és azt is tudjuk, ha valaki járt már faluban, hogy jellemzően a családos nők több mint 90%-a rövid hajú. (VANNAK kivételes falvak, még mielőtt valaki belekötne abba, amit írtam). Gondolom, meg fog változni ez a szokás lassan, mert Bp-en azért már sok jó ízlésbeli változást láttam az utóbbi években, és az emberek haja is szebb lett.
2016. okt. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
100%
Én a lagzink óta magam nyírom géppel a feleségem és ez neki is jó így.Néha túlzásba esek és túlkopasztom,(pl nyáron fél-1cm-es volt a kis kopaszka) de nekem úgy is bejön.
2017. jan. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!