Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van egyes nőkben olyan...

Miért van egyes nőkben olyan késztetés, hogy ha megházasodnak, akkor megszabadulnak gyönyörű hajkoronáiktól, fiúsat, tüsiset vágatnak?

Figyelt kérdés
Többségük azzal érvel, hogy így praktikusabb, de szerintem ez hülyeség. Édesanyám közvetlenül szülés után levágatta, mert extrémen hullott a haja, ezt még értem. De praktikusság miatt? Nekem volt régen rövid hajam, de utáltam. Egyrészt gyakrabban kell fodrászhoz járni, hajlamosabb reggel 20 tincs 21 felé állni kakastaréjként, és sokkal hamarabb bezsírosodott. Azt vettem észre, hogy akik levágatják hajlamosabbak festetni is a saját hajuktól szélsőségesen eltérő színnel(gondolom egy hosszabb hajú ember a töredezés és a minőségromlás miatt azért próbál visszafogottabban festeni) tehát a lenövésre is folyton figyelni kell. Nyáron, ha izzad az ember rövid hajban, a tincsek a homlokra tapadnak és az egész haj beizzad. A hosszabb hajam, ha zavar nemes egyszerűséggel megkötöm hátul. Sokkal többféleképpen tudom formázni és ritkábban kell fodrászhoz járni. Észrevételeim szerint a férfiak még el nem kezd őszülni és ritkulni a haj, a hosszabbat preferálják. A szép arcú nőknek a rövid is jól áll, de 95%-ról elmondható, hogy hosszú hajjal még szebbek.
2015. jún. 22. 10:34
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
Nincs vékony hajam, nem azt írtam, hogy harminc mp alatt megszárad, hanem hogy annyin idő még átcsomagolom egy száraz törölközőbe.
2015. jún. 22. 12:06
 32/52 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nekem nincs gyerekem, de vannak pici tesóim és mivel édesanyám dolgozik még szinte én nevelem őket és mindenre jut időm, még gyakorira kérdéseket kiirkálni is. Szóval nem mondanám, hogy nem tudok egy picit sem belelátni a helyzetbe.
2015. jún. 22. 12:14
 33/52 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nagyon dús, derékig érő hajam volt, fodrásznál csak az esküvőm előtt voltam vele, anyám vágott a végéből pár centit 2-3 havonta, hogy ne törjön. Az első gyereknél nem is volt gond ezzel, bár az enyém az életben nem száradt volna meg csak törcsitől, ahhoz túl sok volt. A második szülésem után gyakorlatilag a fele foltosan kihullott, így kénytelen voltam rövidre vágatni, évekbe telt, míg magához tért úgy-ahogy. A harmadik gyereknél visszanövesztettem vállig érőre, azóta is így hordom. Most már festetni kell, mert korán őszülő típus vagyok, így is annyi festék kell rá, mint másnak a derékig érőre.

Szóval: én is szeretem a hosszú hajat, de a rövid praktikusabb. Nyáron jobban szellőzik a fejbőr, ha hosszút összefogsz, az alatt pang az izzadság, és bizonyos kor és szülések után igenis masszívan ápolni kell, nem fog már magától fényleni, mint 20 évesen. Arról nem is beszélve, hogy a kor előrehaladtával a súly/terhelés miatt sokkal könnyebben kihullik, pl. ha sokat van feltűzve, copfba fogva, jellemzően a halántékon megritkul, és ennél kevés rondább látvány van. 40 felett pedig igen-igen kevés nőnek áll jól a derékig érő haj. Ennek nincs köze a házassághoz:-)

2015. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%

Valaki írta, hogy a "gyönyörű" hajkorona nem mindig fedi a valóságot.

Elég kevés 30 feletti nőt látok, akinek szép a hosszú haj, leggyakrabban zsíros, szálkás, ősasszonyos.

Volt barátnőmnek nagyon szép hullámos haja volt, hátközépig érő, de egy idő után hullani kezdett, őszült erősen, és olyan fura lett, boszorkányos. Levágatta bubira és egyszerűen baromi jól nézett ki, neki az állt jól.

2015. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

1. szülés után sokaknak nagyon hullik a haja

2. ha hosszú és összekontyolom akkor pont olyan mintha rövid lenne

3. a hosszú vagyis váll alá érő hajat jobban tépked a baba - már ha olyan

4. láttam már seggig érő piros hajkoronát is - szal nem azért festik mert rövid hanem mert olyan szint akar

5 . tökmindegy milyen hosszú a haj ha lenőtt a festés festeni kell - szerintem meg pont hosszú hajon látszik jobban a lenövés

6. nekem soha nem ragadt sem a hosszú sem a rövid haj melegben ...

7. a hosszú hajjal sokkal gyakrabban kell menni vágatni mert jobban látszik ha elvékonyodik a hajszál - ez amúgy is a hosszú haj igaz inkább

8. az h besegítesz az nem egyenlő azzal h te neveled őket

meg kérdés h mennyi idősek ...

9. nem tudod h az apa hogyan dolgozik és mit segít - ált ha szül a nő akkor onnantól minden rá marad időd magadra szinte 0 lesz - apa hazajön fáradt nem fogy gyerekezni - max az elején mikor még új a dolog ... (de azért remélem sok olyan van aki később is segít...)

10 nekem vékony szálú hajam van ha megnöveszteném marha ronda lenne az a pár száll ami esetleg megnő

11. nem mindenki tudja megnöveszteni a haját - egyéni h milyen hosszúak az adott ember hajszálainak élethossza!


am meg te úgy csinálod más meg máshogy ...

2015. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
45%
Én egy olyan nőt sem ismerek, aki az esküvője után levágatta volna a haját. Szerintem ez egyáltalán nem gyakori. Abból, hogy te láttál egy-két ilyet, még nem következik semmi. Semmyilen általános következtetést nem lehet levonni.
2015. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
58%

Én is hosszú haj párti vagyok, de:

1. Nem tudom fürdés közben megmosni, mert szétpacsálok, külön program, hogy belehajoljak a kádba.


2. Maga a mosás tényleg 10 perc, de ez külön 10 perc.


3. Nem mindenkinek olyan a haja, mint mondjuk neked, hogy betekered 2x a törülköződbe, és utána már mehetsz is. Az enyém nagyon lassan szárad. Télen fázik a fejem, 17-19 fok van a lakásban, érthető, hogy megszárítom, és nem fogok vizes fejjel rohangálni. Nyáron pedig nem szeretem, hogy megszárad magától, 1 napig szép hullámos, aztán összeáll csimbókokba- egy szó mint 100, meg kell szárítanom. Mivel lassan szárad, ez hajszárítóval kb. 10 perc. Nagyon száraz és sprőd a hajam, és nem áll sehogy, miután megszárítottam, csak egy nagy szénakazal az egész. Mi következik ebből? Ki kell vasalnom. Ami nem 10 perc, hanem inkább 20. Ha ezt összeadjuk, akkor már 10 perc mosás + 10 perc szárítás + 20 perc vasalás = 40 percnél járunk az életemből. És igaz, hogy ezt nem csinálom meg minden nap, csak 5 naponta egyszer, de amikor nincsen időd semmire (pl. a gyerek mellett), akkor ez a 40 perc rengeteget jelent. Nincsen még gyerekem, de most végeztem el az orvosit. Tudom milyen, amikor reggel 8-tól este 10-ig tanulok, és arra is sajnálom az időt, hogy beiktassam ezt a 40 perces műveletet.


A rövid hajat kevesebb ideig tart megmosni (most vágattam 20 centit, már nyertem vele pár percet egyébként), gyorsabban megszárad, és formázni is egyszerűbb- gyorsabban ki lehet vasalni. Amúgy meg tényleg semmi értelme a hosszú hajnak, ha folyton össze van fogva, egy jól eltalált rövid fazon sokkal-de sokkal jobb.

Ez a festős-lenövéses meg hülyeség, a lenövés ugyanúgy látszik egy hosszú hajon, mint egy röviden, és ugyanúgy kell festetni. Viszont az nem mindegy anyagilag sem, hogy hány doboz festéket kell elhasználni- a hosszú haj drágább. A rövid hajúak a családomban mind megcsinálják a festést maguknak otthon, hosszú hajjal el kellett járni fodrászhoz- még több idő és pénz. A festés művelete is tovább tart- idő, idő, idő.


Ne legyél ennyire szűk látókörű.

2015. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
60%

Nyáron, ha izzad az ember rövid hajban, a tincsek a homlokra tapadnak és az egész haj beizzad


Ezt gondold át újra...

A hosszú haj kiengedve az egész tarkód és hátad melegíti, összekötve meg a fejbőröd nem szellőzik semmit.

Nem tudom, hol látsz homlokra tapadó hajat, érdekes módon én sehol.

2015. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
80%

a válaszokból úgy tűnik, mintha a nők 90-ának vékony szálú, ősz haja lenne 30 felett. holott ez egyáltalán nincs így. elég kimenni az utcára, látszik, hányan festik a hajukat tök fölöslegesen. a lenövésekből látszik, hogy nem is őszülnek. külföldön kevesebb a festett haj, és mégsem ősz mindenki 30 felett, és nem hord minden nő rövid frizurát. ez nálunk szokás inkább.

azt, hogy valaki gyereknevelés mellett ne tudjon hajat mosni, én nevetségesnek tartom. oldja meg már, ne legyen rabszolga.

kettő pedig, hogy én 38 vagyok, szép, puha, hosszú a hajam. semmivel sem ápolom, csak megmosom, mondjuk én biodolgokat használok eleve, tehát szappan meg ilyesmivel mosom. fodrászhoz nagyon ritkán kell járnom, akkor is alig kell belőle vágni. nem hinném, hogy annyira kivételes lennék, esélyt kell adni a hajnak, ennyi. aki már 15 évesen festéssel tönkretette a haját meg a fejbőrét, az ne csodálkozzon, és ne fogja az öregedésre meg a genetikára.

2015. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
12%

A hosszú hajnak nincs stílusa, csak lóg bele a világba, nem lesz tőle egyedi az ember. Meg azt is mondják, hogy akinek nincs pénze fodrászra, az hord hosszú hajat. A rövid hajat muszáj vágatni 2-3 havonta, de pont ezért époltabbnak is tűnik:

[link]

[link]

2015. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!