Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van egyes nőkben olyan...

Miért van egyes nőkben olyan késztetés, hogy ha megházasodnak, akkor megszabadulnak gyönyörű hajkoronáiktól, fiúsat, tüsiset vágatnak?

Figyelt kérdés
Többségük azzal érvel, hogy így praktikusabb, de szerintem ez hülyeség. Édesanyám közvetlenül szülés után levágatta, mert extrémen hullott a haja, ezt még értem. De praktikusság miatt? Nekem volt régen rövid hajam, de utáltam. Egyrészt gyakrabban kell fodrászhoz járni, hajlamosabb reggel 20 tincs 21 felé állni kakastaréjként, és sokkal hamarabb bezsírosodott. Azt vettem észre, hogy akik levágatják hajlamosabbak festetni is a saját hajuktól szélsőségesen eltérő színnel(gondolom egy hosszabb hajú ember a töredezés és a minőségromlás miatt azért próbál visszafogottabban festeni) tehát a lenövésre is folyton figyelni kell. Nyáron, ha izzad az ember rövid hajban, a tincsek a homlokra tapadnak és az egész haj beizzad. A hosszabb hajam, ha zavar nemes egyszerűséggel megkötöm hátul. Sokkal többféleképpen tudom formázni és ritkábban kell fodrászhoz járni. Észrevételeim szerint a férfiak még el nem kezd őszülni és ritkulni a haj, a hosszabbat preferálják. A szép arcú nőknek a rövid is jól áll, de 95%-ról elmondható, hogy hosszú hajjal még szebbek.
2015. jún. 22. 10:34
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
91%

"Az asszony vagassa le hajat! Ne duguljon el a kadlefolyo es az etelemben se talaljak hajszalakat, ennyi! F39"


Neked szerintem barátnőd sincsen. :)

2015. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
Valamiért mindig szaladnia kell az anyukának hajmosás után. Egyszerűen nem hiszem el, hogy az apuka egyáltalán nem tud vigyázni a gyerekre arra a 15 percre, amíg megmossa a haját akár este, mikor már fekszik a gyerek. Vagy nem szoktatok fürdeni? Mert én mindig fürdés, tusolás közben mosok hajat és semmivel nem tart tovább egy hajmosásos tisztálkodás, mint egy alap fürdés. Hajszáritot pedig öt éve nem használok. Kilépek a vízből, beletekerem a hajam az egyik törölközőbe, addig kimegyek és csinálok mást, azután miután beszívta a törcsi a nedveket, belteszem egy másik szárazba, ami kb. 30 másodperc és ha azt leveszem már 80%-ban megszáradt.
2015. jún. 22. 11:39
 23/52 anonim ***** válasza:
79%
Én most vágattam le rövidre, 40 felett, és annyira élvezem! Még tetszem is magamnak és kevesebb hajfesték kell, gyorsabban megszárad, könnyebb formázni, dúsabbnak hat. Rengeteg előnye van és érdekes, de a pasik is jobban megnéznek így.
2015. jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
85%
Ja még elfelejtettem, hogy a rövid haj vágása fodrásznál is olcsóbb, mint a hosszú.
2015. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
49%

nekem nagyon szép hosszú hajam van, de nem is kell ápolni, csak megmosom, megszárítom, semmi időbe nem telik. talán azért ilyen, mert sosem festettem be, és nem ment tönkre sem a hajam, sem a fejbőröm.

én biztos, hogy nem fogom levágatni rövidre, az parasztasszonyos szokás. én egy külső bp-i kerületben lakom, ahol sok az őslakos parasztasszony, ők csinálják ezt szó szerint: ha férjez mentek, duplájára-triplájára híznak, és lenyírják a gyönyörű hajukat. a férjüket is jól meghizlalják, hogy ne kelljen az se már senkinek, és így éldegélnek boldogan együtt. rengeteg ilyen pár van a környéken, mondhatni, ez a normális.

2015. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Én félévente vágatok 3 centit a hajamból és 800 Ft-ba kerül.
2015. jún. 22. 11:46
 27/52 mi a fene ***** válasza:
68%
Egy idő után a síma hosszú hej borzasztóan öregít. Olyan öreg babis /Egy rokonomon tapasztalom.Jópofa rövid haj, sokkal fiatalosabb. Mosás, kis hab, zselé, fellazítva, hajlakk és kész.
2015. jún. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim válasza:
84%
Szerintem hadd legyen mindenkinek olyan haja, amilyet szeretne.
2015. jún. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
Az oldal lényege, hogy olyan kérdéseket tegyünk fel, amit élőben nem firtatunk. Én is ezt teszem most, én senkinek nem parancsoltam meg, hogy ne vágja le a haját, csak megkérdeztem, hogy miért is praktikusabb a rövid.
2015. jún. 22. 12:01
 30/52 anonim ***** válasza:
43%

De batran mondassz velemenyt arrol, amit nem tudsz! Nem hiszed el, mert nem elted at ezt a helyzetet. Nyilvan vannak, akik csak akkor jönnek ra, miutan ateltek maguk. :)

Mire 3 kisgyerek mellett eljutsz a fürdesig, arra hulla faradt vagy, na meg szülesektöl függöen akadalyokba ütközhet, ahogy korabban irtam. Az apuka is hulla faradt, gyakran akaratlanul elalszik, mig vigyaz a gyerekekre. Hajszaritot az elsö gyerek utan (mert nem volt idö legtöbbször) nem hasznalva, a megfazastol olyan szinten tönkre tette a fejbörömet, h meg most sincs teljesen rendben: utana evekig napi hajmosas (kellett volna), a zsiros korpa mellett gombas megbetegedessel felülfertözödött. Kisgyerek mellett nem mindig akkor fürdessz, amikor tervezed es nem akkor tekergeted a törölközöket a fejeden amikor a hajad eljut addig, hogy... de amugy szerencsere nem mindenkinek ilyen vekony haja van, h 30 masodperc es majdem megszaradt.

Mindenki maga tudja, h mennyire fontos neki a gyerekvallalas meg a hajmosas is, de ovatosabban mondanek velemenyt a helyedben.

2015. jún. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!