Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért csak a csontsovány nő a...

Miért csak a csontsovány nő a "jó nő"?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy fél éve szültem, terhességem alatt felszedtem 26 kg-t, van még 10 kg felesleg.

Nemrég anyukám átjött vigyázni a kicsire este (míg alszik), hogy el tudjunk menni végre egy kicsit kikapcsolódni, szórakozni. Mozi után beültünk egy bárba, ahol összefutottunk a párom kollégáival (akiknek nincs párjuk). Persze a szokásos téma a csajok voltak. Először elkezdték dicsérni a pincér csajt, mert, hogy milyen vékonyka, de szerintem malac arca volt, a Miss Röfire hasonlította Muppet show-ból. Majd újabb lányokat ajnároztak (voltak persze köztük olyanok is, akik valóban szépek.) Nagyon a nyelvemen volt, hogy "Titeket az ilyen csajok észre sem vesznek, még nekem se kellenétek, pedig túlsúlyos vagyok, nem még ha lefogynék 10 kg-t!", de nem akartam bunkó lenni. Aztán az egyik elkezdte fikázni az exét, hogy milyen töltött galamb, és egy másik lányhoz hasonlítani, hogy hát neki olyan jön be, és az exe messze nem olyan. Tutira tudom, hogy az exe egy átlagos testalkatú lány, aki aranyos, a másik soványság meg egy idegbeteg hisztérika. Akkor már kezdtem felkapni a vizet. Nagyon rosszul éreztem magam. Gondolatban elő is kaptam egy pisztolyt és fejbe lőttem magam, mert nekem még jogom sincs élni, mivel erősebb vagyok. Hazafelé csendben ültem a kocsiban a párom mellett, azon járt az agyam, hogy ha nem lettem volna ott, vajon ő mit mondott volna ezekre a kijelentésekre. Vajon mi az ő véleménye. Már az is eszembe jutott, hogy talán utál is engem, mert nem vagyok sovány, lehet, hogy szégyell is. Nagyon rossz a közérzetem, el is kezdtem koplalni, de tök ideges vagyok azóta, nem találom a helyem. Miért ilyenek a pasik? Miért jó nő, aki sovány, még akkor is ha csúf a feje? Miért kell az ember önbizalmát letaposni, csak mert nem egy deszka? Arcommal, hajammal mindig is elégedett voltam (nem vagyok beképzelt), és sok lányt ismerek, akik arcra nagyon szépek, aranyosak, csak van rajtuk pár kiló felesleg. Az ilyen lányok miért nem "jó nők?"



2013. dec. 23. 08:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
76%

Tehát egyáltalán nincs rendben az önértékelésed, azért minden normál testalkatú lány (amilyen te szeretnél lenni, de most éppen nem vagy) "csontsovány nő".


Ez nem másokról szól, kizárólag a te belső harcodról és önbizalomhiányodról. Teszel a fogyásért?

2013. dec. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
34%
Nem csak magáról a vékonyságról van szó. Imponáló, ha egy nő legalább annyira igényes, hogy ne legyen rajta felesleg.
2013. dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
90%

Attól még, hogy dühöngsz, azt nem tudod befolyásolni, hogy kinek mi tetszik.


Egyebekben te ugyanúgy meg- (és el)ítélted azokat a lányokat, csak te meg az arcuk miatt. Ez semmivel sem jobb... Oké, hogy érzékenyen érintett a téma, de azzal nem lesz jobb, hogy akkor te is nekiállsz elemezgetni a kinézetüket, csak te meg a másik oldalról...


Amúgy meg a párodnak nyilván te tetszel, veled van gyereke, veled él... Butaság ilyesmi agyalni. Te magad mondtad, hogy a haverjai egyedülállóak, az teljesen más dolog.


Amit ilyenkor, piálgatás közben dumálnak, az egy dolog. Feleséget senki sem súly alapján választ magának.

A nők is, ha összejönnek, akkor arról beszélgetnek, hogy ki "Adonisz", a "tökéletes férfi". Aztán meg beleszeretnek mondjuk a szomszéd srácba, mert olyan aranyos és jófej.


Ne vedd már ezt olyan komolyan!

2013. dec. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek ízlése mindig az aktuális divattal "fejlődik", ez ellen nem lehet mit tenni. Vannak bizonyos korszakok, most éppen azt sulykolja a média, hogy a 40 kilós nők a nyerők. Ez alól nincs kibúvó, én direkt kerülöm a média minden formáját, nem nézek tévét, nem olvasok bulvárlapokat, egyszerűen nincs szükségem a hülyítésre... ha belenézek a tükörbe, mégsem vagyok megelégedve, pedig kilógnak a bordáim (bár való igaz, én inkább izmosodnék, mint fogynék :)).

Ez van, nem lehet mit tenni... nézz rá egy 70-es évekbeli hűtőre, valamikor menőnek számított, most nem az. Pedig én pl. látom benne a szépet :)

Semmivel nem lett rosszabb mint anno, egyszerűen csak változott a közízlés.

Ki tudja, talán egyszer eljutunk oda, hogy újra a telt lesz a "menő", és akkor a férfiak is átállnak erre a világnézetre.

2013. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
72%

Vannak ilyen pasik, nem is kevesen. Nekem ismeretségi körben is van. Mindegy hogy néz ki, csak sovány legyen.

Neki már Scarlett Johansson is kövérnek számított!

Az ilyenekkel nem kell foglalkozni, ők a defektesek, nem te nézel ki rosszul.

Amúgy szerintem (nem vitázva) de beszéld meg a pároddal az aggályaid. Mindenhez a kulcs a jó kommunikáció :)

2013. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell megértened ezeket a pasikat, nem kell nekik megfelelned és az exeiket sem kell megvédened. Akkor meg miért foglalkozol ezzel? Párom egyik haverja (kb. 160 kilós és nem azért, mert testépítő) egyszer közölte, hogy neki csak a filigrán, vékony nők jönnek be, a kövérekre nem áll neki fel. Én csak pislogni tudtam, és én is arra gondoltam, hogy "nyuszikám azok a nők a gondolattól is hánynak, hogy veled lefeküdjenek..." Voltak neki vékony barátnői, de mind kihasználta, főként anyagilag. Végül az a nő, akit elvett feleségül, maximum 20 kilóval könnyebb nála, elég terebélyes. Amikor ez eszembe jut, önkénytelenül is vigyorgok... Szóval attól, hogy ekkora szájuk van, még nem biztos, hogy ők is elhiszik, hogy ezek a nők számukra elérhetők és ideális partnerek. Csak fel akarnak vágni a haverok előtt.
2013. dec. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem, hogy még így a 10kg feleslegemmel sem vagyok egy kövér nő, csupán egy átlagos testalkatú. Nem folyok le a székről. Tornázok, oda figyelek mit eszek. De nem akarok csont sovány lenni. Nekem nem tetszik. Voltam sovány, olyan voltam, mint egy fiú, nem volt mellem sem. Párom is mondogatta, hogy neki nem tetszik ha valaki deszka, mégis mindig azzal találkozom, hogy ezek a lányok vannak magasztalva. 65-70 kg-s, formás nőre (akinek nem buggyan a hája) meg már azt mondják, hogy kövér. Én nem irigykedek a soványakra, ne értsd félre, én így is jól érzem magam addig, míg nem találkozom az ilyen buta beszéddel, mikor úgy beszélnek az emberről, mintha leprás lenne, csak mert nem gebe.
2013. dec. 23. 09:04
 8/79 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Aranyosak vagytok.

Biztosan én reagálom túl. Minden esetre így utólag magamat is hibásnak tartom, hogy nem szóltam közbe, és végig hallgattam ezt a kommunikációt, vagy nem ültem arrébb egy asztallal :)

2013. dec. 23. 09:10
 9/79 anonim ***** válasza:
81%

" Aztán az egyik elkezdte fikázni az exét, hogy milyen töltött galamb, és egy másik lányhoz hasonlítani, hogy hát neki olyan jön be, és az exe messze nem olyan."


Na és akkor vajon miért volt együtt az exével? Vagy esetleg az exe sovány volt "új korában", aztán meghízott és azért hagyta ott? Nekem azért elég gyanús, hogy csak a szája volt nagy.


Abban igaza volt néhány előttem szólónak, hogy rendbe kéne tenni az önbecsülésed. Attól még, hogy most a csontsovány a divat, nem az lesz a normális, egészséges alkat.

2013. dec. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
71%
Azt én is észrevettem már, hogy a vékony de csúnya arcú nők valamiért "felkapottabbak", de fogalmam sincs, miért van ez így. Mindenesetre, te emiatt ne érezd magad rosszul. Nem ér annyit. Legyél igényes, ápolt, tornázz, adj magadra, legyél mosolygós, vidám természetű és így tuti jó nő leszel, hidd el. :)
2013. dec. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!