Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért csak a csontsovány nő a...

Miért csak a csontsovány nő a "jó nő"?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy fél éve szültem, terhességem alatt felszedtem 26 kg-t, van még 10 kg felesleg.

Nemrég anyukám átjött vigyázni a kicsire este (míg alszik), hogy el tudjunk menni végre egy kicsit kikapcsolódni, szórakozni. Mozi után beültünk egy bárba, ahol összefutottunk a párom kollégáival (akiknek nincs párjuk). Persze a szokásos téma a csajok voltak. Először elkezdték dicsérni a pincér csajt, mert, hogy milyen vékonyka, de szerintem malac arca volt, a Miss Röfire hasonlította Muppet show-ból. Majd újabb lányokat ajnároztak (voltak persze köztük olyanok is, akik valóban szépek.) Nagyon a nyelvemen volt, hogy "Titeket az ilyen csajok észre sem vesznek, még nekem se kellenétek, pedig túlsúlyos vagyok, nem még ha lefogynék 10 kg-t!", de nem akartam bunkó lenni. Aztán az egyik elkezdte fikázni az exét, hogy milyen töltött galamb, és egy másik lányhoz hasonlítani, hogy hát neki olyan jön be, és az exe messze nem olyan. Tutira tudom, hogy az exe egy átlagos testalkatú lány, aki aranyos, a másik soványság meg egy idegbeteg hisztérika. Akkor már kezdtem felkapni a vizet. Nagyon rosszul éreztem magam. Gondolatban elő is kaptam egy pisztolyt és fejbe lőttem magam, mert nekem még jogom sincs élni, mivel erősebb vagyok. Hazafelé csendben ültem a kocsiban a párom mellett, azon járt az agyam, hogy ha nem lettem volna ott, vajon ő mit mondott volna ezekre a kijelentésekre. Vajon mi az ő véleménye. Már az is eszembe jutott, hogy talán utál is engem, mert nem vagyok sovány, lehet, hogy szégyell is. Nagyon rossz a közérzetem, el is kezdtem koplalni, de tök ideges vagyok azóta, nem találom a helyem. Miért ilyenek a pasik? Miért jó nő, aki sovány, még akkor is ha csúf a feje? Miért kell az ember önbizalmát letaposni, csak mert nem egy deszka? Arcommal, hajammal mindig is elégedett voltam (nem vagyok beképzelt), és sok lányt ismerek, akik arcra nagyon szépek, aranyosak, csak van rajtuk pár kiló felesleg. Az ilyen lányok miért nem "jó nők?"



2013. dec. 23. 08:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező,


dehogy van neked rendben az önértékelésed! Csak túlkompenzálod az alig-valamit.


Odavagy az arcodért és s hajadért, és mégis irigykedsz másokra, akik vékonyak. Magyarázkodsz - de minek? Hamar felkapod a vizet olyanért, amiért neked már nem kellene. Már bocs az őszinteségért, de (ahogy nagyanyáink mondták volt) te már "elkeltél a húspiacon", igaz? Valakinek kellettél és kellesz, valakinek szültél gyereket. MIt igzat az téged, hogy ki mennyire csontsovány? Attól még lehet ezer más baja - csak te nem tudsz arról és azt nyílván nem is irigyled.


Sokkal többet érnél az én szememben, ha nem azzal törődnél, hogy egy bárban ki mit fecseg össze egy-két pia után a nőkról, hanem hazaballagnál a kicsikédhez és vele törődnél.


Egy magas-vékony nő, akit Isten nem szép arcccal vagy nagyon problémás bőrrel áldott meg, legalább annyit szenvedhet, mint te. Csak ezt át kéne érezni.

2013. dec. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó (aki a képeket linkelte) teljesen egyetértek veled.

Én azt nem szeretem, hogy ha valaki átlagos (én az vagyok, így a képeidet nézve) a vékony testalkatúak és az azok kedvelői szerint kövér. Ez igazán rosszul esik, mert én nem látom magam annak. Az igazán kövérek meg soványnak mondanak. De az se vagyok. Tudni kellene helyesen behatárolni az embereket.

2013. dec. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
26%

31-nél szerintem a legcsinosabb, legvonzóbb:

[link]


A többi elbújhat mellette

2013. dec. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim válasza:
86%

Én meg azt nem értem, hogy a karcsú nőkre miért mondják, hogy boldogtalanok, nincs humoruk stb. Én karcsú vagyok. De teljesen jól érzem magam a bőrömben, jobban mintha 10 kilóval nehezebb lennék. Nem vagyok önbizalom hiányos sem.

Viszont ha a telt/duci/molett hölgyek annyira meg vannak elégedve magukkal miért hoznak létre annyi oldalt a duciságról, miért csatlakoznak többnél több "duci csoporthoz". És innen jön a kérdés: Akkor ki nincs megelégedve magával?

Félreértés ne essék, nincs semmi bajom a különböző súlycsoportokat képviselő személyekkel, de amíg én napi szinten lazán lefutok 15 kilómétert, és egészségesen élek, addig ők kényelmesen otthon a fotelben magukba beszélik, hogy ők mennyire boldogok úgy ahogy vannak, és mennyire jó az élet.

2013. dec. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
89%

Jaj, ne kezdjük már, hogy a soványaknak, vagy a kövéreknek van jobb humoruk! :D Persze, mert ha valaki mondjuk hirtelen meghízik, vagy lefogy, annak megváltozik az alapjelleme. Hogyne.

Boldogtalan meg ezer ok miatt lehet az ember, nem mindenkinek néhány kiló határozza meg az életét.

2013. dec. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
97%

De amúgy most te is miket állítasz? Honnan tudod mit csinálnak otthon (vagy éppen máshol a telt, duci, kövér nők?

Én nem mondom, hogy nincs humoruk a karcsú nőknek, személyes ismerőseim között is rengeteg vékony humoros nőt ismerek, de átlagosat és ducit is.

Ha elvárod, hogy ne mondjanak rólad ilyet, akkor MINDENKI AKÁRMILYEN ALAKJA VAN elvárhatja, hogy ne mondjanak róla olyat, hogy a fotelből tespedve magyarázza mindenkinek milyen jó is kövérnek lenni.


Egyszerűen le kellene szállni mások testalkatának egyéb tulajdonsággal való párosításáról, és kibeszéléséről. Komolyan mondom óvodás szint. Na nekem mennem kell.

2013. dec. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
72%

28 - nettó hülyeséget beszélsz. Ha nem drogozott valaki eszement módon terhesség előtt, semmi olyan méreganyag nem szabadul fel, ami bármire káros lenne.


Fogyókúrázni meg nem csak úgy lehet, hogy koplal valaki.

Az étrend megválasztása (sok sovány hús, fehérje, nagyon kevés szénhidrát és zsír, sok zöldség/gyümölcs) szoptatás alatt is nagyszerű fogyást biztosít. No meg a mozgás. Futni lehet babakocsit tolva is - kivéve az első hat hétben, amíg a gyermekágy tart.

2013. dec. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
89%

Sok nő bizony előszeretettel fogja a szülésre a súlyfeleslegét, na de ezek közül vannak olyanok akik előtte se voltak éppen soványak.

Csúf a feje valakinek és bejön egy férfinak, nem értem miért baj, ha valakinek csúf a feje, azon nem tud változtatni, ha valaki alacsony, azon sem. Na de hogy te ezt hozod fel egy másik nő ellen, te aki szidod a férfiakat hogy azért mert te ott voltál mellettük és ilyeneket mondtak szegény kis lelked előtt, erre te lecsúfozod ezt a nőt. Hát semmivel nem vagy különb azoknál a férfiaknál. Szánalmas!

2013. dec. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim válasza:
86%
Kedves 20-as! En voltam kover is ,de soha nem sirankoztam gyik-en ,,csokikaval'' a kezemben es merem allitani, a tobbseg sem tesz igy... Mert lenne egy tulsulyos no elhanyagolt? Jo, biztosan vannak kivetelek, de en ugy tapasztaltam, hogy a kover, molett nok sem koltenek samponra,tusfurdore,fodraszra, ruhara kevesebbet mint vekony tarsaik... Megjegyeznem meg, hogy pont az ilyen rosszindulatú es tudatlan emberek miatt, mint amilyennek a valaszod alapjan itelhetlek, kuszkodtem az anorexiaval. Mindket veglet voltam, a nagyon kover es a nagyon sovany is, de egyszer sem voltam elhanyagolt, es hogy kinek mi a visszataszito az relativ... Nekem peldaul az a rosszindulat es guny amit te mutattal itt magadbol... Kerdezo, szerintem is a tobbsegnek a csontsovany lanyok kellenek, de mindig vannak kivetelek! Boldog karacsonyt! :)
2013. dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
80%

"de en ugy tapasztaltam, hogy a kover, molett nok sem koltenek samponra,tusfurdore,fodraszra, ruhara kevesebbet mint vekony tarsaik"

Nem ismerhetsz túl sok molett nőt, én elég sokat ismerek. Mind tiszták, ápoltak, egyetlen nagyon rossz körülmények közt élő, iskolázatlan kivételt ismerek. Ugyanakkor volt már két nagyon sovány munkatársam is, akik olyan büdik voltak, hogy nem lehetett sokáig mellettük megmaradni, pedig ők nem éltek annyira rossz körülmények között.

Lehet mondani példákat, ellenpéldákat, de ilyen hülyeségeket általánosítani azért butaság.

Tényleg ne süllyedjünk már dedós szintre!

2013. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!