Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért csak a csontsovány nő a...

Miért csak a csontsovány nő a "jó nő"?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy fél éve szültem, terhességem alatt felszedtem 26 kg-t, van még 10 kg felesleg.

Nemrég anyukám átjött vigyázni a kicsire este (míg alszik), hogy el tudjunk menni végre egy kicsit kikapcsolódni, szórakozni. Mozi után beültünk egy bárba, ahol összefutottunk a párom kollégáival (akiknek nincs párjuk). Persze a szokásos téma a csajok voltak. Először elkezdték dicsérni a pincér csajt, mert, hogy milyen vékonyka, de szerintem malac arca volt, a Miss Röfire hasonlította Muppet show-ból. Majd újabb lányokat ajnároztak (voltak persze köztük olyanok is, akik valóban szépek.) Nagyon a nyelvemen volt, hogy "Titeket az ilyen csajok észre sem vesznek, még nekem se kellenétek, pedig túlsúlyos vagyok, nem még ha lefogynék 10 kg-t!", de nem akartam bunkó lenni. Aztán az egyik elkezdte fikázni az exét, hogy milyen töltött galamb, és egy másik lányhoz hasonlítani, hogy hát neki olyan jön be, és az exe messze nem olyan. Tutira tudom, hogy az exe egy átlagos testalkatú lány, aki aranyos, a másik soványság meg egy idegbeteg hisztérika. Akkor már kezdtem felkapni a vizet. Nagyon rosszul éreztem magam. Gondolatban elő is kaptam egy pisztolyt és fejbe lőttem magam, mert nekem még jogom sincs élni, mivel erősebb vagyok. Hazafelé csendben ültem a kocsiban a párom mellett, azon járt az agyam, hogy ha nem lettem volna ott, vajon ő mit mondott volna ezekre a kijelentésekre. Vajon mi az ő véleménye. Már az is eszembe jutott, hogy talán utál is engem, mert nem vagyok sovány, lehet, hogy szégyell is. Nagyon rossz a közérzetem, el is kezdtem koplalni, de tök ideges vagyok azóta, nem találom a helyem. Miért ilyenek a pasik? Miért jó nő, aki sovány, még akkor is ha csúf a feje? Miért kell az ember önbizalmát letaposni, csak mert nem egy deszka? Arcommal, hajammal mindig is elégedett voltam (nem vagyok beképzelt), és sok lányt ismerek, akik arcra nagyon szépek, aranyosak, csak van rajtuk pár kiló felesleg. Az ilyen lányok miért nem "jó nők?"



2013. dec. 23. 08:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
51%
Ja és azt valaki elarulhatna hogy miért kering olyan legenda hogy a vékony nők hisztissek és nincs humorérzékuk?
2013. dec. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
88%
Ne foglalkozz senki véleményével, élj úgy, ahogy neked és a picinek jó. Akinek nem tetszik....így járt!:)
2013. dec. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
87%

Viszont igen, én is észrevettem, hog a vékony nőkre is sok negatív sztereotípiát ragasztanak.

22-es:)

2013. dec. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
69%

20-as, én nem vagyok elhízott nő, de szerintem is bunkó vagy.


Kérdező, én valahol megértem, hogy nem esik jól, ha a jelenlétedben a tőled eltérő kinézetű nőket sztárolják és ezzel együtt leszólják a hozzád hasonló kinézetőt (azt a bizonyos exet). Ugyanúgy egy nagyon soványnak sem esik jól a legtöbb esetben, ha olyan férfitársaságba kerül, ahol a sovány nőket szapulják, mert nekik a nagy mellű, széles csípőjű tetszik.

De tovább megyek, ha egy pasi kerülne olyan nőtársaságban, ahol arra utalgatnak, hogy ahogy ő kinéz, az ronda, ő sem tapsikolna örömében.

A társaság elég tapintatlan volt, visszafoghatták volna magukat.

Ne foglalkozz velük, te tegyél meg mindent, hogy jól érezd magad a bőrödben, akár kicsit teltebben, akár pár kilót leadva. A férfiak sem egyformák, vannak, akik a nőiesen telt formákat szeretik, vannak, akik a sportosan vékonyat, stb.

2013. dec. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim válasza:
30%
Mert ez jön be a pasiknak és ennyi. Én is azt javaslom fogyj 10-15 kilót, csak mert átlagos feletti, de még az enyhén molett se népszerü alkat már. Az egyik legalapabb feltétel az ideális testsúly, utána jön a többi, pl cici arc láb segg kisugárzás stb.
2013. dec. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
87%

"Az egyik legalapabb feltétel az ideális testsúly, utána jön a többi, pl cici arc láb segg kisugárzás stb."


Nem tudom, lehet én vagyok a hülye, de nekem a LEGALAPABB feltétel párválasztáskor, hogy legyen miről beszélgetni, legyen humoros, úgy összességében számomra legyen jó a külseje.

Nekem nem kell modellalkat, se egy adonisz, elég egy normál ember, akivel belsőleg tökéletesen passzolunk.

Az a legalapabb, hogy ne taszítson (pl. hogy büdös a szája, vagy rohadnak a fogai).

Érdekes sorrendet állítottál fel. A végén kullog a "kisugárzás" :) szégyen.


Én amúgy átlagos vagyok, a vékony pártiak szerint kövér, a kövér pártiak szerint vékony, a normál emberek meg nem foglalkoznak ezzel.

Lehet lepontozni :)

2013. dec. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek a 25-össel ez jön be és kész. De egyáltalán nem értem viszont a kedves kérdezőt, hogy minek törődik olyanok véleményével akik még csak nem is tetszenek neki.

Meg nem kell mindenkinek jó nőnek lenni, senki nem fog azért megkövezni mert nem vagy vékony, csinos, gusztusos nő. Ha a férjed mondta volna azt teljesen megérteném, de úriember nem mond ilyet, elfogadja hogy ezzel jár a szülés, de persze ez nem azt jelenti hogy ne lehetne lefogyni. Minden lehetőség előtted áll, ha meg nem akarsz nem fog kényszeríteni senki.

2013. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező!


Hogy kicsit megvígasztaljalak, had írjak neked úgy mint sorstárs. Én 5 hónapja szültem, rajtam még több is maradt mint egy 10-es, olyan 15 kg körül. Én borzasztó igényes voltam mindig is a külsőmre, de mivel jelenleg még szoptatok eszemben sincs fogyókúrázni, mivel a sok okosnak, aki a partvonalról osztja az észt, hogy fogyókúrázz, alapvető biológiai információk hiánya miatt az eszébe sem jut, hogy a szoptató nő, ha fogyókúrázik, a kiürülő mérgek gyönyörűen bekerülnek a tejbe, ezáltal az adott fogyókúrázó nő a gyerekét mérgezi. Szóval ha te is szoptatsz még, nem ajánlom, hogy fogyókúrázz. Lassú diétát javasolnak ilyenkor az orvosok, az erős fogyókúra egyenesen tiltott ilyenkor. Én is megvárom a szoptatás végét, és akkor fogok belekezdeni, mert többet ér a gyerekem egészsége, mint hogy vadidegen ostoba kirakat-tucatemberek osszák az észt, hogy szerintük (!) hogyan kellene kinézzek.

Ne írígyeld azokat a bizonyos nőket, nehogy azt hidd, hogy boldogok. "Tökéletes"-anorexiás az alakjuk, és akkor mi van? Olyan kiégett a lelkük, hogy az nem mindennapi.

Egyébként, ha végig gondolod ezek a nők, azért sem vállalnak gyereket, mert az egoizmusukat nem akarják feláldozni a terhesség-szülés-gyerekvállalás oltárán. Ezek a nők szinte eret vágnának magukon, ha terhesség alatt híznának 2 kilót. Én részemről soha nem akarnék ilyen egoista lenni.

Amit érzel természetes érzések, sokan vannak így, hogy időbe tellik mire leadják a plusz kilóikat, de erre az esetre is érvényes a régi mondás: Az idő mindent megold. Ne akarj semmit siettetni.

Itt van a Karácsony, nézd a gyerekedet, a férjedet a családod, szerintem hozzájuk képest elhanyagolandó, hogy melyik idegennek mi a véleménye az alakodról, pláne az, hogy melyik vadidegen ember favorizál sovány nőket. Tegyék, az ő dolguk.

Egyet tudok neked javasolni ismeretlenül is: Türelem, nyugalom, kitartás, a felesleges stressz kerülése, mert a befeszült stresszes izmok, szövetek is akadályozzák a fogyást.

Ebben a szellemben kívánok Neked, és családodnak békés, áldott Ünnepeket!

2013. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
78%

26-ossal értek egyet.

Egy ember egyébként nem attól a néhány plusz, vagy mínusz kilótól lesz kevésbé gusztusos, hanem egészen mástól, de az már főleg belülről fakad. Tudom, hogy sokaknak itt ez kicsit magas, de hát nem lehet mindenki értelmes ember. :)

2013. dec. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
85%

Hehe, mindig jót mosolygok, amikor egy ducibb nőtől azt hallom, hogy "a csontsovány nők". Olyankor tudom, hogy a karcsú/normál testalkatú nőkről van szó. Segítek tisztázni a fogalmakat.


csontsovány:

[link]


sovány:

[link]


karcsú/vékony (igen, én ebbe a kategóriába tartozom, és szerintem ez bőven normális kategória):

[link]


[link]


normál

[link]


átlag - a legtöbb nőnek ilyen alakja van, és ami a többség, az a normális ugyebár, szóval legyen ez is normál.(van, aki szerint ezen már van mit fogni... és tényleg, de ez még nem egyenlő a dagadttal, csak tényleg van mit fogni. Ez még nem negatívum.):

[link]


teltkarcsú (szerintem ez a legszebb női alak, de csak ha ilyen szépen, arányosan oszlik el a felesleg. Sok férfi szerint, aki a vékonyakat -nem csontsoványt!- szereti, ez már kövérnek számít. Valóban van rajta felesleg, ergo túlsúly, de az arányok miatt szép, nőies az alak... :)):

[link]


Duci (aki szereti teltkarcsúnak hívni magát, de nem az):

[link]


Dagadt:

[link]


Még dagadtabb:

[link]


Fújundorítóhájasdisznó:

[link]


Távozztőlemsántán:

[link]


Természetesen az általam felsorolt/bemutatott kategóriákon belül is vannak különbségek és átfedések, a lényeg az, hogy nem szeretem, ha csontsoványnak nevezik a karcsú nőket, mert nem ugyanaz, ahogyan a dagadt és a normál sem ugyanaz.


Emellett ajánlom szíves figyelmedbe a következő cikket:

[link]

2013. dec. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!