Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért csak a csontsovány nő a...

Miért csak a csontsovány nő a "jó nő"?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy fél éve szültem, terhességem alatt felszedtem 26 kg-t, van még 10 kg felesleg.

Nemrég anyukám átjött vigyázni a kicsire este (míg alszik), hogy el tudjunk menni végre egy kicsit kikapcsolódni, szórakozni. Mozi után beültünk egy bárba, ahol összefutottunk a párom kollégáival (akiknek nincs párjuk). Persze a szokásos téma a csajok voltak. Először elkezdték dicsérni a pincér csajt, mert, hogy milyen vékonyka, de szerintem malac arca volt, a Miss Röfire hasonlította Muppet show-ból. Majd újabb lányokat ajnároztak (voltak persze köztük olyanok is, akik valóban szépek.) Nagyon a nyelvemen volt, hogy "Titeket az ilyen csajok észre sem vesznek, még nekem se kellenétek, pedig túlsúlyos vagyok, nem még ha lefogynék 10 kg-t!", de nem akartam bunkó lenni. Aztán az egyik elkezdte fikázni az exét, hogy milyen töltött galamb, és egy másik lányhoz hasonlítani, hogy hát neki olyan jön be, és az exe messze nem olyan. Tutira tudom, hogy az exe egy átlagos testalkatú lány, aki aranyos, a másik soványság meg egy idegbeteg hisztérika. Akkor már kezdtem felkapni a vizet. Nagyon rosszul éreztem magam. Gondolatban elő is kaptam egy pisztolyt és fejbe lőttem magam, mert nekem még jogom sincs élni, mivel erősebb vagyok. Hazafelé csendben ültem a kocsiban a párom mellett, azon járt az agyam, hogy ha nem lettem volna ott, vajon ő mit mondott volna ezekre a kijelentésekre. Vajon mi az ő véleménye. Már az is eszembe jutott, hogy talán utál is engem, mert nem vagyok sovány, lehet, hogy szégyell is. Nagyon rossz a közérzetem, el is kezdtem koplalni, de tök ideges vagyok azóta, nem találom a helyem. Miért ilyenek a pasik? Miért jó nő, aki sovány, még akkor is ha csúf a feje? Miért kell az ember önbizalmát letaposni, csak mert nem egy deszka? Arcommal, hajammal mindig is elégedett voltam (nem vagyok beképzelt), és sok lányt ismerek, akik arcra nagyon szépek, aranyosak, csak van rajtuk pár kiló felesleg. Az ilyen lányok miért nem "jó nők?"



2013. dec. 23. 08:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
42%
És igen számomra az igénytelenség témakörébe beletartozik a kövérség is. :) Mert hát bizony az, ha tetszik, ha nem.
2013. dec. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
100%

Te meg azt nem látod be, hogy sok nőnek nincs pénze egészséges ételekre, szép ruhákra és mellplasztikára. A legolcsóbb étel a szénhidrát. Attól, hogy valaki úgy néz ki, ahogy még nem biztos, hogy igénytelen, pusztán van sokkal nagyobb baja is. Az én anyósom pl. legalább 100 kiló és olyan komoly problémái vannak, amiket képtelen megoldani. Az egyetlen öröme az, hogy reggel vesz magának péksüteményt, vagy csokit. Hiába tudja, hogy attól kövér, nem foglalkozik vele, mert nem a kövérség a legnagyobb baja. Viszont a bajáról elfeledkezik legalább addig, amíg a kedvenceit eszi. Ami szénhidrát szénhidráttal.


Nem lehet mindenki olyan tökéletes, mint te. Sőt, nincs is mindenkinek ilyen hatalmas megfelelési kényszere. Sőt, van, akit kövéren is szeretnek.

2013. dec. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
51%

71:


Nohát akkor örülj a fake melleidnek, így akkor minden szupi, biztos nagyon tipp-topp módon nézel ki. Én nem beszéltem arról, hogy valaki még 10 éves gyerek mellett is a terhességi súlyproblémáival küszködik, vissza lehet nézni. Ezt te akarod a számba adni, Sajnos a felfogóképességeddel komoly bajok vannak, mert nem tudod ezt megérteni, és csak szélsőségekben gondolkozol. A kérdező gyereke 6 hónapos, és nem tíz éves, de nem baj! Felfogóképesség nuku, szilikoncsöcsök vannak, oszt jó. Kell ennél több? :D

Remélem jó uniformizált is vagy, és csak hiper-mulki-kultiplexekben vásárolod a rucijaidat, te megfelelési kényszeres kozmopolita, te! ;)

2013. dec. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
70%
Úgy érzem felesleges ezen vitázni. Én nem támadtalak ilyen durván mint te engem, ennyit a színvonalról. :) Szövegértés? Nem mű a mellem, nem szilikon. Hanem fel van varratva. Az teljesen más tészta. (Mellesleg nem is drága :)) El kéne olvasni mit írtam. És nem arról van szó, hogy mások szeretnek-e kövéren/vékonyan vagy sem. Hanem arról, hogy te hogy érzed jól magad a bőrödben. Kövéren nem hiszem, hogy bárki is elégedetten nézegeti magát a tükörben, de hát kinek mi. Ki hogy érzi magát nőnek. :) További kellemes ünnepeket! :)
2013. dec. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Elnézést, hogy nem válaszoltam, de ünnepek alatt nem voltam számítógép közelben.

Meglepődtem, hogy ennyien írtak. Nagyjából elolvasgattam a válaszokat. Köszönöm a hozzászólásokat. A negatívokat is.

A terhességi elhízásom valóban a hormonháztartás felborulása miatt volt. Sajnos ma is szednem kell a gyógyszert a pajzsmirigyemre. Ráadásul veszélyeztetett terhes is voltam, nem sokat mozoghattam. 4 kilós babát szültem, az utolsó hónapokban már elég nagy fájdalmaim voltak mozgás közben. Nem kívánom senkinek. Nem akarom kidumálni magam, de néha már olyan érzésem volt, hogy még a pohár víztől is felszedek 10 dekát.

Mellesleg láttam a képeket, ahol az egyik hozzászóló kategorizálta a nőket. Én pl. a teltkarcsú testalkatúak közé tartozom (ezek szerint)

[link]

annyi különbséggel, hogy a hasam a képen látható hölgyétől löttyedtebb, még nem húzódott vissza a kinyúlt bőr. Hát én így vagyok egy zsírbüfé, mert nem ilyen vagyok:

[link]

Kicsit rosszul és érzékenyen érintett a dolog. Túl is reagáltam a dolgot. Azóta már megbékéltem és magasról teszek rá, hogy ki mit mond.

Boldog Új évet!

2013. dec. 27. 10:29
 76/79 A kérdező kommentje:

[link]

Találtam egy képet, hát én ilyen igénytelen hájpacni vagyok, mint ez a csaj :) (szülés után 6 hónappal).

2013. dec. 27. 10:35
 77/79 anonim válasza:
Boccs 40-es de szerintem olvasd el újra azt a mondatot, amit kimásoltál, és az arra adott válaszodat is:) a válaszoló ugyanarról beszél amirol te :D
2013. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
Már rájött utólag okoska :D:D:D:D:D
2013. dec. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim válasza:
0%

Nem divat kérdése.....tovább élnek,izlésesebbek,esztétikailag is szebbek...

Aki mást állit az vagy kövér vagy nem jutott neki rendes(nem molett alkatu csaj) ! :-)

2015. jan. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!