Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért csak a csontsovány nő a...

Miért csak a csontsovány nő a "jó nő"?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy fél éve szültem, terhességem alatt felszedtem 26 kg-t, van még 10 kg felesleg.

Nemrég anyukám átjött vigyázni a kicsire este (míg alszik), hogy el tudjunk menni végre egy kicsit kikapcsolódni, szórakozni. Mozi után beültünk egy bárba, ahol összefutottunk a párom kollégáival (akiknek nincs párjuk). Persze a szokásos téma a csajok voltak. Először elkezdték dicsérni a pincér csajt, mert, hogy milyen vékonyka, de szerintem malac arca volt, a Miss Röfire hasonlította Muppet show-ból. Majd újabb lányokat ajnároztak (voltak persze köztük olyanok is, akik valóban szépek.) Nagyon a nyelvemen volt, hogy "Titeket az ilyen csajok észre sem vesznek, még nekem se kellenétek, pedig túlsúlyos vagyok, nem még ha lefogynék 10 kg-t!", de nem akartam bunkó lenni. Aztán az egyik elkezdte fikázni az exét, hogy milyen töltött galamb, és egy másik lányhoz hasonlítani, hogy hát neki olyan jön be, és az exe messze nem olyan. Tutira tudom, hogy az exe egy átlagos testalkatú lány, aki aranyos, a másik soványság meg egy idegbeteg hisztérika. Akkor már kezdtem felkapni a vizet. Nagyon rosszul éreztem magam. Gondolatban elő is kaptam egy pisztolyt és fejbe lőttem magam, mert nekem még jogom sincs élni, mivel erősebb vagyok. Hazafelé csendben ültem a kocsiban a párom mellett, azon járt az agyam, hogy ha nem lettem volna ott, vajon ő mit mondott volna ezekre a kijelentésekre. Vajon mi az ő véleménye. Már az is eszembe jutott, hogy talán utál is engem, mert nem vagyok sovány, lehet, hogy szégyell is. Nagyon rossz a közérzetem, el is kezdtem koplalni, de tök ideges vagyok azóta, nem találom a helyem. Miért ilyenek a pasik? Miért jó nő, aki sovány, még akkor is ha csúf a feje? Miért kell az ember önbizalmát letaposni, csak mert nem egy deszka? Arcommal, hajammal mindig is elégedett voltam (nem vagyok beképzelt), és sok lányt ismerek, akik arcra nagyon szépek, aranyosak, csak van rajtuk pár kiló felesleg. Az ilyen lányok miért nem "jó nők?"



2013. dec. 23. 08:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
81%

59:


Még azt leírnám, mielőtt kiforgatod a szavaimat, hogy nem a kettő helyett való evésről beszélek, hanem arról, ha valaki normálisan eszik terhesség alatt, mégis extrém, vagy nagy mértékben hízik.

_Utána lehet nézni, hogy vajon terhesség után miért változik meg sok esetben a pajzsmirigy működése, na miért?! Nem mondom meg a választ, nézz utána, talán gyúlik egy kis fény, és nem csak az igénytelen, meg elhanyagolt jelzők állandó szajkózása marad...

2013. dec. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
45%

Írtam, hogy van két gyerekem. És egyikkel sem híztam el. Édesanyám 4 gyereket szült, ő sem, jobban néz ki mint néhány harminc éves. És nem, nem vagyunk genetikaialag vékonyak, csak odafigyeltünk magunkra. És itt nem arról beszélünk, hogy anorexiásnak kéne lenniük a kismamáknak. A kérdező 26 kilót szedett fel(!!) Ez minden csak nem a "jajj-felcsúszott-pár-kiló-kategória". Ehhez versenyszerűen kellett zabálnia az egész terhesség alatt.

De sokan a gyerekkel egyszerűen megszűnnek nőnek lenni, csak anyák maradnak, akik megengedhetik maguknak, hogy legyen rajtuk plussz 30 kiló felesleg. Azért azt se mondd nekem, hogy ez teljesen normális. És nem tudom azt sem elképzelni, hogy egy nő jól éri így magát. Miért kéne feladni a gyerekkel együtt a nőiességét is az embernek?

2013. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
Ja, 26-ot felszedett, 16-ot már leadott és 6 hónapos kisbabája van. Szövegértés egyes.
2013. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Értsd már meg, hogy nem minden kismama zabál, aki huszon kilókat szed fel. Jó, te szerencsés voltál, meg a rokonságod is, más meg nem. Azért mert te nem tapasztaltad, vagy, mint ahogy írtam szerencséd volt, még létezik a másik oldal is, aki nem. Ettől függetlenül nem arról szól a dolog, hogy reggeltől estig zabál, nem tudom már másképp mondani, hogy megértsd. És igen, a kulcsszó genetika, meg az, hogy a terhesség során induló hormonlöket mindenre kihatással van. Nem véletlen mondják, hogy a pajzsmirigy működést terhesség után melegen ajánlott megnézetni, és én is így tettem, szerencsére teljesen normális marad. De ismerek olyat, aki nem így járt, és tiszta depressziós a plusz súlya miatt, és tehet bármit, nem megy le, amig nem rendeződik a hormonháztartása terhesség-szülés után, de ez egy hosszú folyamat lesz gyógyszeresen. Kevás nála igényesebb, perfekcionistább embert ismerek amúgy. Ennek függvényében kár le-igénytelenezni bárkit a története ismerete nélkül. Örülj, hogy te jól jártál, bár egy következő terhesség során, ki tudja te is kihúzhatod a rossz pókerlapokat ugye...

2013. dec. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
62-nek írtam az előzőt.
2013. dec. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:

Olvastam a szöveget, oké hogy leadta, de attól még 26-ot felszedett, ami elképesztő mennyiség.

Értem én, hogy ez is benne van a pakliban, de azért senki ne mondja nekem, hogy minden kismama ilyen gondokkal küzd.

Ez olyan, amikor azzal jönnek, hogy nem szabad megszólni a kövér embereket, mert lehet hogy betegségtől van. Igen, lehet. De nem a többségnek. A többég szimplán lusta és elhagyja magát. Ugyanez igaz az ilyen kismamákra is.

2013. dec. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:

66:


És áruld már el, neked miért fáj ennyire, hogy 26-t szedett fel, hogy ezen lovagolsz folyamatosan? Ja, hogy te meg nem! Azért elárulom, hogy nem te vagy épp a világegyetem középpontja, hogy csak a veled megtörtént dolgok lehetnek sziklaszilárdak, és mérvadóak.

Ha annyit szedett fel, hát annyit. Egyébként is azóta meg leadta.

Egyébként csak hogy kizökkentselek a megrögzött kis hitedből, több az ilyen terhes nő, mint azt te gondolod. Egyik sem igénytelen, vagy nemtörődöm.

A két kicsikéd mellett ajánlom, hogy végy a kezedbe egy biológia könyvet, ha marad időd, mert rád fér. Esetleg kérdezd meg a védőnődet, hogy mondjon már egy statisztikát, hogy a hozzájáró terhes nőknél hogy alakult a súlyfelvétel. Lehet, hogy baromira meglepődnél. És amiről írtam korábban, nem betegség, hanem általános jelenség, ami létezik bármennyire is nem akarod elfogadni. Örüljél magadnak, hogy nálad nem lépett fel.

A nőiesség elvesztése téma meg amit szajkózol itt ebben a kérdésben abszolút nem releváns, mert a kérdező tetemes részét, már le is adta, és gondolom nem azért mert szarik rá.

Amúgy én sokkal jobban becsülök egy olyan embert, aki képes leadni odafigyeléssel ekkora plusz súlyt, mert nagyobb lelkierőről tesz tanúbizonyságot, mint bizony azok, akik csak a partvonalról tudnak pofázni, és folyton leugatni a másikat....

2013. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
Nem érzem magam partvonalon. Tinikoromban dagadt voltam, kimondottan és képes voltam leadni. És megtartani is. Nem fáj, hogy felszedett enynit, nem az én dolgom. A témához szóltam hozzá, hogy miért híznak el ennyire. Értem én, hogy leadta, nagyon dicsérendő. De sokkal egyszerűbb lett volna megtartani a súlyát. Oké, sok ilyen van. De biztos vagyok benne, hogy nem a többséget teszi ki. Vagy mostantól minden elhízott nőre és férfira kortól függetlenül úgy kéne tekintenem, hogy szegény, biztos beteg? Még véletlenül sem arról van szó, hogy az emberek többsége lusta és nem törődik magával? Ezt senki ne akarja bemesélni nekem.
2013. dec. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:

68:


Ja, vagy úgy, értem. Szóval kisül, hogy te is voltál "igénytelen". Merthogy én csak a te szavaiddal élek, te használod a kövér szinonímájaként az igénytelen, elhanyagolt jelzőket. Gondolom akkor ebből a korszakodból maradt benned ez a lelki frusztráció, mert látszik, hogy érzékenyen érint a KÖVÉRSÉG téma. És ezt minden rosszindulat nélkül értem.

Nem tudom miért kell szélsőségekben gondolkodni? Ki beszél itt kortól, és nemtől független kövérségről magyarázd már meg nekem?! Terhesség és súlytöbblet volt a téma, csak szólok. Nem az általános értelemben vett kövérség.

Nőiesség elvesztését meg kár ide venni, mert 2 gyerek után gondolom például a te melled se olyan már mint az alabástrom, hogy olyan feszesen áll. Namármost az én értelmezésemben egy lógó mell például ugyanúgy a nőiesség elvesztését jelenti, mondjam én is azt, hogy igénytelen?! Gondolkozzál már! Nem kellene a fogalmakat egybemosni.

El tudom képzelni, hogy sokat csesztettek túlsúlyos korodból, amiért megmaradt a téma iránti undorod. Mert ez tisztán kiviláglik a hozzászólásaidból, és ehhez még pszichológusnak sem kell lenni.


De tudod mit? Én nem vagyok a kérdező fogadatlan prókátora, és voltaképp jobb dolgom is van ettől, mint észérvekkel meggyőzni valakit, főleg ha a saját vélt igazát hangoztatja notóriusan. Majd jön a kérdező, és "megvédi" magát, ha szükségét érzi. Bár én csodálkoznék a leginkább, ha a gusztustalan hozzászólások után visszajönne.

2013. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:

Pont azért van ilyen éles véleményem a témáról, mert voltam ilyen helyzetben, tudom hogy érzi magát az ember ilyenkor. És igen, igénytelen voltam akkoriban, amit vállalok is. Az ember fejlődik. Akkor pedig nem nő votlam, csak egy kislány. :) Nincsenek feldolgozatlan problémám, számomra csak megdöbbentő, ha valaki ennyit sem ad magára és nőnek nevezi magát.

Nem olyan a mellem mint 20 évesen, épp ezért fel is varrattam a második gyerek után. Miért? Mert adok magamra. Köszönik, most egész jól állnak.


Lehet hogy én nagyon védem a saját igazamat, de te sem látod be, hogy bizony a sok nő már tizenéves gyerek mellett is úgy néz ki, hogy úristen... Nem lehet mindent a hormonháztartásra kenni. Remélem ebben egyetértünk. :)

2013. dec. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!