Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek miért van ennyi...

Szerintetek miért van ennyi igénytelen "szürke" lány Budapesten? Azokra gondolok, akik nem sminkelnek, de az arcápolással se törődnek, idejétmúlt igénytelen ruhákban és tornacipőben mászkálnak, a frizurájuk, a körmük elhanyagolva.

Figyelt kérdés

Ők vajon miért ilyenek? A legtöbb mogorva és befelé forduló, (gondolom mer nincs barátjuk - kinek kellene egy ilyen lány) és még csodálkoznak?

Vagy fő a természetesség? Még akkoris ha az ember nagyon sokat javíthat magán egy kis ügyességel, és igényességgel?


2014. okt. 31. 18:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
89%

szóval ha sminkelem magam, lakkozom a körmöm és esetleg még a divat is érdekel, akkor biztosan buta meg felszínes vagyok. aha oké, gratulálok ehhez a logikához.


az egyszerűség és természetesség nem egyenlő az igénytelenséggel. az emberek szeretik direkt félreérteni az ilyen kérdéseket és jól kiosztani a kérdezőt ahelyett, hogy belegondolnának, tényleg van ebben valami. azt írta, hogy a frizurájuk, körmük elhanyagolva. ez az értelmezésemben nem azt jelenti, hogy nem festik, vasalják a hajukat és nem lakkozzák a körmüket, hanem pl azt, hogy zsíros, korpás, töredezett, elvékonyodott hajjal és piszkos, lerágott körömmel mászkálnak. javíts ki, ha nem így gondoltad.


a tisztaság és igényesség nem pénz kérdése (nyilván egy bizonyos pontig, mert ha nincs hol laknod, akkor úgyis tökmindegy). nem miniszoknyában meg magassarkúban kell járni, de azt én sem értem, hogy miért nem lehet egy kicsit odafigyelni magunkra, ha már nőnek születtünk. emellett lehet (sőt, kell is!) ezer más dologgal foglalkozni, de én sem értem azt, aki nem törekszik minimálisan sem arra, hogy a legjobbat hozza ki magából. de azért elvárások (mások felé) persze vannak ..

2014. okt. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert vannak a külsőnél fontosabb dolgok is az életben... kb minden fontosabb a külsőnél.
2014. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
89%
De te mégis milyen jogon várod azt el bárkitől is a nemétől függetlenül, hogy a maximumot hozza ki a külsejéből? Egyáltalán mihez képest a maximumot? 30 évvel ezelőtt kiröhögték volna a mai szépségkirálynők kinézetét, mint ahogy a maiakat is ki fogják akár 10 év múlva is. Amíg nem büdös és retkes valaki, addig szerintem semmiféle elvárásod nem lehet a külsejével szemben.
2014. nov. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
52%

nem azt írtam, hogy elvárom, hanem azt, hogy NEM ÉRTEM az ilyen nőket. nekem aztán tökmindegy, hogy ki milyen trampli módon néz ki, neki lesz csak rosszabb, ha minden férfi átnéz rajta vagy esetleg nem kapja meg az áhított állást, mert bizonyos pozíciókat nem lehet felnőtt nőként széttaposott tornacipőben, melegítőnadrágban meg övtáskával a hasadon betölteni. (mielőtt még valaki leszólna, tudom, hogy ez nem mindenhol elvárás, de mi van, ha ő pont olyan területen szeretne elhelyezkedni, ahol igen?) sajna be kell látni, hogy a mai világban fontosak a külsőségek és csak magadnak ártasz vele, ha totál leszarod, hogy nézel ki.


senkitől nem várok el semmit, de szerintem ez alapvető dolog, hogy próbálod magad a legjobb formában tartani külsőleg és belsőleg is. csak aztán többnyire az ilyen nők, lányok sírnak, hogy miért nincs senkijük meg hogy miért szüzek még 30 évesen is, pedig ők rendesek meg kedvesek. aha. tisztelet a kivételnek.

2014. nov. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 A kérdező kommentje:

utolsóval teljesen egyetértek.

sőt, valahol örülnöm kéne, hogy ennyi ilyen ember van, mert ebből nekem csak előnyöm származik igazából.

a problémák akkor kezdődnek amikor az ilyen lányok kiöntik a lelküket, hogy sz . r az életük mer nem találnak pasit, munkát, stb, aztán ha meg ha esetleg merészelem azt mondani h akkor talán nőként illene nőiesen kinézni akkor én vagyok lehurrogva.

És ami a leggázabb, hogy még a pasik is azt hiresztelik, hogy őnekik nem a külső meg a természetesség a fontos, pedig rohadtul nem. Pontosabban, teljesen félreértik a dolgot. Az hogy valaki természetes attól még nézhet ki igényesen. Van természetes hatású smink, és bizony magassarkúban is lehet természetesen járni és viselkedni, és a mai világban már annak kéne természetesnek lennie ha valaki igényes és ápolt...

2014. nov. 1. 00:46
 16/84 anonim ***** válasza:
66%

Mindenkinek mások az igényei és a prioritásai. Ezt el kell fogadni, és ne foglalkozz vele, hogy más miért nem ver rá el havonta sok tízezret, hogy adjon a külsőségekre. Mert igenis nagyon sokba kerül. Ha leválsz anyuci-apuci vagy az el(ki)tartód pénztárcájáról, akkor majd megérted :-)


Engem (majdnem) teljes mértékben hidegen hagynak a külsőségek. Ronggyá hordom az olcsó kínai és teszkós ruháimat, nem sminkelek, körmömet és hajamat rövidre vágom... de a higiéniára adok, tiszta vagyok én is és a ruháim is. A másik, amire speciel én elverem a kevéske pénzemet, az az egészséges kaják és a sport. Mert egy dologra vagyok rohadtul igényes, hogy húszéves korom után is feszes és sportos legyek. Nekem ez az igényesség, nem a nyolc kiló vakolat vagy hogy milyen márka van a fenekemre írva.


Ha valamit nagyon igénytelennek tartok az az, amikor a márkás ruházatban kikent-kifent hölgyek csípőgatyájából bugyog a háj, miközben marha szépnek tartják magukat. Pfuj.

2014. nov. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
88%

A divat sosem érdekelt, mindig azt vettem, ami tetszik, kényelmes, praktikus. Sokszor hordok így is csinos blúzokat, szoknyát, egyberuhát, arra meg magasról teszek, hogy divatos-e.

Sminkelni is csak szökőévente szoktam, általában ha valami különlegesebb eseményre megyünk, de akkor sem mindig. Ennek több oka van: -nem vagyok hajlandó támogatni az állatokon végzett tesztelést, az én kenceficéim miatt ne szenvedjen egy állat sem, a natúrtermékek meg általában gagyik, - reggel így is alig bírok felkelni, minden egyes percet sajnálnék erre pazarolni, inkább alszom:D, - ha valakinek tetszem, ne a maszk miatt tessem neki, hanem mert szépnek találja a szemem/ orrom/ mosolyom, vagy bejön neki a stílusom.

Mindezek ellenére van barátom, sőt, a múltban volt több kifejezetten jóképű, akikre a bulikban tapadtak a csajok, aztán mikor szakítottam az egyikkel, mégis hónapokig jött sírva, hogy fogadjam vissza. A lányok persze mindig próbáltak meggyőzni, hogy igénytelen vagyok, egyenesítsem ki a hajam, vegyek divatos ruhákat, sminkeljek, de pasigondjaim mégsem voltak sosem:)

2014. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy persze volt olyan pasi, akinek nem jöttem be randin, lehet, hogy pont a sminkhiány/ divatos ruhák hiánya miatt. Hát mit mondjak, nem hullattam krokodilkönnyeket, valahogy túltettem magam rajta:D
2014. nov. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
39%

Éljen a belső szépség! :D Tizenévesen még elnézhető ez. Aztán ahogy írták előttem, majd az első állásinterjún rájön az ember lánya, hogy fontos az a szép ruha, szép haj, szép smink. Persze csak ha nem árufeltöltő akar lenni a tescoban, mert ugye ott mindegy! :D


A sport nagyon fontos! Így van! De egy összhangot kell találni! Hiába feszes a popód, ha olyan ruhát húzol fel rá, olyan frizurát viselsz, olyan szürke az arcod, hogy senki sem néz rád! ;)


Egy NŐNEK fontos kell, hogy legyen a megjelenése. Serdülőkorban divat ez ellen lázadni, akkor sok lány meg nem tudja mit kezdjen a kialakuló nőiességével. Inkább próbálja elrejteni azt.


Akárhogy is nézzük, a velünk szemben álló ember előazör a külsőnket látja. Mikor ránk néz, akkor dönti el, hogy érdekli-e a belsőnk, vagy sem.

Külső alapján!

2014. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek pocsék a kisugárzása, akkor lehet rajta akármi, csilloghat-villoghat, attól még ellenszenves lesz.

Én kaptam már meg irodai állást a sminkeletlen arcommal, meg a bakancsommal. Miért? Mert épeszű munkáltató a végzettséget és a rátermettséget nézi, nem a vakolatot és a ruhákat.

2014. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!